מהו קובץ 7Z (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

כמעט בוודאות נתקלת בקבצים שהועברו בארכיון בשלב מסוים - ZIP, RAR וכן הלאה. הם נראים כמו קובץ בודד, אך מתנהגים הרבה יותר כמו חבילה, ומאפשרים לאנשים לצרף ולדחוס מספר קבצים ותיקיות לקובץ יחיד וקטן יותר. קבצי 7Z עובדים באותה צורה, והם מיוחדים לכלי הדחיסה הפופולרי 7-Zip.

מהו קובץ 7Z?

7Z הוא סיומת הקובץ המשמשת לקובץ שהועבר בארכיון שנוצר באמצעות 7-Zip, כלי דחיסת קבצים ללא קוד פתוח. 7Z דומה לפורמטים מאוחסנים אחרים, כגון ZIP, RAR ו- ISO, אך משתמש ביחס דחיסה גבוה יותר, יחד עם הצפנת AES-256.

קשורים: כיצד להגן על סיסמה על קבצים ותיקיות באמצעות הצפנה

קבצי 7Z מקלים על שליחה והורדה של קבצים מהאינטרנט ועוזרים לפנות מקום בכונן הקשיח בעזרת קצב הדחיסה הגבוה שלהם המשמש לארכיון. הם תומכים גם בגדלים מגוחכים של קבצים - תיאורטית עד 16 מיליארד GB!

7-Zip הוא אחד מכלי הדחיסה הפופולריים ביותר שיש, אך רוב האנשים משתמשים בו כדי לפתוח או ליצור קבצי ZIP במקום להשתמש בקבצי 7Z הקנייניים יותר. הסיבה העיקרית לכך היא תאימות. כמעט לכל מערכת שם יש דרך לפתוח קבצי ZIP, ושימוש בקבצי 7Z אומר שאנשים באמת צריכים להתקין 7-Zip או אפליקציה אחרת של צד שלישי שתומכת בהם לעבוד עם הקבצים.

ובכל זאת, זה פורמט דחיסה מוצק.

קשורים: מהי סיומת קבצים?

כיצד אוכל לפתוח קובץ 7Z?

בעוד שלרוב מערכות ההפעלה יש דרך מובנית לעבוד עם קבצי ZIP (וכמה פורמטי דחיסה אחרים, כמו ISO), אין להן אפשרות מובנית לקבצי 7Z.

אם אתה משתמש ב- Windows, הדרך הטובה ביותר לפתוח אחת שקיבלת היא להשתמש בכלי ה- 7-Zip בעל קוד פתוח בחינם. זה במקרה גם כלי הדחיסה המועדף עלינו ב- Windows, גם אם אתה רק משתמש בו לפורמטי דחיסה ZIP, ISO, RAR או אחרים.

ב- macOS, Unarchiver הוא כלי נהדר (גם בחינם) המטפל בהרבה פורמטים של דחיסה, כולל 7Z.

קשורים: כיצד לפתוח 7z וקבצי ארכיון אחרים ב- OS X

ב- Linux תוכלו למצוא חבילות 7-Zip שונות להפצות שונות בתחתית דף ההורדות הראשי של 7 Zip.

ואם הכלים האלה לא מתאימים לך, יש הרבה יישומי צד שלישי אחרים שיכולים להתמודד עם קבצי 7Z הן עבור MacOS והן עבור Windows.

פתיחת קובץ 7Z באמצעות 7-Zip ב- Windows

אנו נבחן פתיחת קבצי 7Z ב- Windows כאן, אך אם אתה מריץ MacOS, תוכל לעיין במדריך המלא שלנו לפתיחת 7Z ולקבצי ארכיון אחרים ב- MacOS.

פתיחת קובץ באמצעות 7-Zip היא קלה ביותר וניתן להשלים אותה בשני שלבים בלבד.

לאחר הורדת והתקנת 7-Zip, נווט אל הקובץ שברצונך לפתוח. לחץ לחיצה ימנית על הקובץ, הצבע על תפריט המשנה "7-Zip" ואז לחץ על הפקודה "פתח ארכיון".

פעולה זו נפתחת 7-zip ומציגה את תוכן הארכיון. מכאן תוכלו לחלץ את התוכן למיקום אחר בכונן הקשיח באמצעות כפתור "חלץ" בחלקו העליון. לחלופין, אם יש רק כמה קבצים שאתה צריך מהארכיון, אתה יכול פשוט לגרור ולשחרר אותם לחלון סייר הקבצים.

בחר מיקום חדש עבור הקובץ או הקבצים ולחץ על "אישור".

חלץ קבצי 7Z באמצעות אפליקציית אינטרנט

אם יש לך רק כמה ארכיונים לחילוץ, ייתכן שתוכנת הורדות לא מתאימה לך. למרבה המזל, יש שירות מקוון טוב שתוכל להשתמש בו. הם לא מאחסנים אף אחד מהקבצים שלך ומוחקים אותם תוך דקות ספורות לאחר חילוצם.

עבור אל B1 Free Archiver, ובדף הבית לחץ על הלחצן הגדול "לחץ כאן".

בחלון הקופץ, נווט לקובץ 7Z במחשב שלך ואז לחץ על כפתור "פתח".

האתר מתחיל את החילוץ.

לאחר השלמת החילוץ, תראה רשימה של כל הקבצים והתיקיות בתוך קובץ 7Z. באפשרותך להוריד כל אחד מהקבצים למחשב שלך ולהציג תמונות מכל האתר באמצעות הסמלים מימין.

לא משנה מה מערכת ההפעלה בה אתה משתמש, ניתן לחלץ קבצי 7Z עם אפשרויות תוכנה רבות של צד שלישי או באמצעות יישומים מקוונים.