כיצד לפענח ולקרוע תקליטורי DVD עם בלם יד

יש לך חבורה של תקליטורי DVD שיושבים סביב הבית שלך, אבל אתה אפילו לא זוכר מתי ראית לאחרונה את נגן ה- DVD שלך, והמחשב הנייד שלך אפילו אין לו עוד כונן דיסק. הגיע הזמן למודר את האוסף שלך. כאן נראה לך כיצד לקרוע את תקליטורי ה- DVD למחשב באמצעות סכין הצבא השוויצרית של כלי המרת וידאו: בלם יד.

שלב אפס: התקן בלם יד ו libdvdcss כדי שתוכל לפענח תקליטורי DVD

הכלי העיקרי בו נשתמש בכדי לקרוע תקליטורי DVD נקרא בלם יד, אותו תוכלו להוריד כאן. מחוץ לקופסה, בלם יד יכול לקרוע כל DVD שאינו מוגן להעתיק ... אבל כמעט כל תקליטורי DVD אתה קונה בחנות הם העתקה של. לעקוף זאת אזור אפור באופן מוזר מבחינה חוקית, כך שיישומים כמו בלם יד אינם יכולים לכלול באופן חוקי את התוכנה הדרושה לפענוח תקליטורי DVD מוגנים מפני העתקה. אתה יכול, עם זאת, להוריד אותו בנפרד - כל עוד אתה פשוט משתמש בזה לצפייה בסרט במחשב שלך ולא פותח עסק עם מגזינים, אנו מבטיחים שלא נספר לך.

נשתמש בספריית השמעת DVD בחינם בשם libdvdcss. זה יאפשר לבלם יד לקרוא את תקליטורי ה- DVD המוצפנים שלך ולקרוע אותם למחשב שלך. התהליך שונה במקצת עבור משתמשי Windows ו- Mac, לכן נעבור על כל אחד מהם בנפרד. שים לב שאתה לא צריך לעשות זאת בכל פעם שאתה קורע DVD - לאחר התקנת libdvdcss, תוכל לדלג לשלב הראשון בכל פעם שאתה קורע דיסק חדש.

כיצד להתקין את libdvdcss ב- Windows

ראשית, יהיה עליך להוריד את libdvdcss למחשב שלך. עבור גירסאות 32 סיביות של Windows, הורד גרסה זו. על משתמשי 64 סיביות להוריד גרסה זו. אם אינך בטוח איזו גרסת Windows יש לך, עיין במאמר זה.

העתק את קובץ ה- dll לתיקיית התוכנית שלך לבלם היד. אם השתמשת בהגדרות ההתקנה המוגדרות כברירת מחדל, זו צריכה להיות ב- C: \ Program Files \ בלם יד.

לאחר מכן, בלם יד יוכל לקרוא את תקליטורי ה- DVD המוצפנים שלך.

כיצד להתקין את libdvdcss ב- macOS

התקנת libdvdcss היא קצת יותר מסובכת ב- macOS מכיוון שאל קפיטן הציגה תכונת אבטחה בשם System Integrity Protection שלא תאפשר לך להתקין את libdvdcss בלי מעט עזרה. אם אתה ב- Yosemite ומעלה, אתה יכול להוריד את קובץ החבילה libdvdcss כאן ולחץ עליו פעמיים כדי להתקין אותו.

קשורים: כיצד להתקין חבילות עם Homebrew עבור OS X

עם זאת, אם אתה ב- El Capitan או חדש יותר, אנו נשתמש בכלי שורת פקודה בשם Homebrew כדי להשיג זאת. אם אינך מכיר את Homebrew, עיין במדריך שלנו כיצד להתקין אותו כאן. למרבה המזל, נדרשים רק כמה פקודות טרמינל להתקנת Homebrew אם עדיין לא עשית זאת. לאחר שתסיים, חזור לכאן.

להתקנת libdvdcss, לחץ על Command + Space וחפש את Terminal כדי להפעיל חלון שורת פקודה. לאחר מכן, הקלד brew install libdvdcssוהקש על Enter.

Homebrew יוריד ויתקין את ספריית libdvdcss. ברגע שתחזור לשורת הפקודה, הספרייה תותקן.

לאחר סיום זה, בלם היד אמור להיות מסוגל לקרוא את כל תקליטורי ה- DVD המוצפנים שלך.

שלב ראשון: פתח את ה- DVD שלך בבלם יד

לאחר התקנת libdvdcss, הגיע הזמן לקרוע. פתח את בלם היד ובחר את כונן ה- DVD שלך מסרגל הצד שמופיע.

בלם היד ייקח רגע לסרוק את הכותרות ב- DVD שלך. המתן עד לסיום תהליך זה. זה צריך לקחת רק רגע. אם libdvdcss לא הותקן באופן שגוי, תראה שגיאה שאומרת שלא ניתן לקרוא את הדיסק במקום.

אל תפחד מהחלון המורכב של בלם היד - רוב זה צריך להיות די פשוט. לאחר שה- DVD שלך פתוח, עבור לתיבה הנפתחת "כותרת" ובחר איזה כותרת ברצונך לקרוע. כברירת מחדל, בלם יד יבחר בסרט, אך אם ברצונך לקרוע תכונות מיוחדות או סצנות שנמחקו, תוכל לשנות את היעד שברצונך לקרוע כאן. אתה יכול גם לשנות אילו פרקים אתה רוצה לקרוע, אם אתה רק רוצה חלק מהסרט.

תחת יעד, לחץ על עיון כדי לבחור היכן ברצונך למקם את הסרט לאחר שקרעת אותו.

שלב שני: בחר את הגדרת האיכות שלך מראש

לאחר מכן, יהיה עליך להחליט על איכות קובץ הפלט שלך. ככל שהסרט איכותי יותר, כך הוא ייקח יותר מקום בכונן הקשיח. אם אתה טכני, אתה יכול להשתמש בכרטיסיות תמונה, וידאו ושמע כדי להתאים הגדרות אלה, אך רוב האנשים צריכים רק ללחוץ על דבר אחד: הגדרה מוגדרת מראש.

בצד ימין של חלון בלם היד תראה מבחר הגדרות קבועות מראש (אם אינך רואה אותו, גרור את פינת חלון בלם היד והרחיב אותו עד שתעשה זאת). ישנן קביעות מוגדרות מראש כמעט לכל דבר שתזדקק לו: Apple TV, טלפוני אנדרואיד, פלייסטיישן ועוד. אם אתה צופה במחשב שלך, השתמש באחת מההגדרות המוקדמות "כלליות" - "מהיר" ו"מהיר מאוד "יהיו באיכות נמוכה אך קטנה, ואילו" HQ "ו-" Super HQ "יהיו באיכות גבוהה יותר אך לעלות יותר מקום.

אם אתה קורע DVD שנמכר בארה"ב, בחר בקביעה מוגדרת מראש של 480p. תקליטורי DVD אירופיים הם בדרך כלל 576p. אל תבחר קביעות מוגדרות מראש גדולות יותר כמו 720p או 1080p עבור תקליטורי DVD - הם לא יגרמו לסרטון שלך להיראות טוב יותר, אלא רק יגדיל את הקובץ.

שלב שלישי: התחל לקרוע!

לאחר שבחרת את הכותרת ואת ההגדרה המוגדרת מראש, לחץ על התחל קידוד בראש החלון. ואז, קח חטיף.

תראה סרגל התקדמות בתחתית שיאפשר לך לדעת כמה זמן נשאר לך בקריעה. קריעות באיכות גבוהה יותר ייקחו זמן רב יותר, לכן תרצו לתת למחשב לפעול לזמן מה.

לאחר סיום הקרע, אתה אמור להיות מסוגל ללחוץ עליו פעמיים כדי לצפות בו! לחלופין, אם אתה משתמש בתוכנית ספריית סרטים כמו Plex, המשך והוסף את הסרט לספרייה שלך.