כיצד להפעיל מחדש את Explorer.exe של Windows (יחד עם שורת המשימות ותפריט התחל)

אם שורת המשימות, מגש המערכת או תפריט התחל פועלים, יתכן שתתפתה להפעיל מחדש את המחשב האישי שלך. במקום זאת, בדרך כלל אתה יכול פשוט להפעיל מחדש את סייר Windows - ו- Windows עושה את זה די קל.

סייר Windows (Explorer.exe) הוא תהליך של ניהול תוכניות המספק את הממשק הגרפי שבו אתה משתמש כדי לקיים אינטראקציה עם רוב Windows - תפריט התחל, שורת המשימות, אזור ההודעות וסייר הקבצים. לעיתים, כל אחת מהיצירות המרכיבות את מעטפת הגרפיקה של Windows יכולה להתחיל לפעול באופן מוזר או אפילו להיתלות. בדיוק כמו שאתה יכול לסגור ולהפעיל מחדש אפליקציה שמתנהגת, אתה יכול גם לסגור ולהפעיל מחדש את סייר Windows. הפעלה מחדש של סייר Windows יכולה להיות שימושית אם זה עתה התקנת אפליקציה חדשה או החלת שינויים ברישום שבדרך כלל ידרוש ממך להפעיל מחדש את המחשב. הפעלה מחדש של סייר לא תמיד פועלת במקרים אלה, אך זה קל מספיק לנסות זאת תחילה אם ברצונך להימנע מהפעלה מחדש מלאה. להלן מספר דרכים בהן תוכל להפעיל מחדש את סייר Windows.

קשורים: 10 דרכים להתאמה אישית של תפריט ההתחלה של Windows 10

אפשרות ראשונה: הפעל מחדש את סייר ממנהל המשימות

קשורים: כיצד להשתמש במנהל המשימות החדש ב- Windows 8 או 10

מנהל המשימות מציע את הדרך המסורתית להפעיל מחדש את סייר Windows. זה עבר שיפוץ עבור Windows 8 ו- 10, אז יש לנו הוראות עבורך אם אתה משתמש בכאלה או ב- Windows 7.

הפעל מחדש את סייר ממנהל המשימות ב- Windows 8 או 10

ב- Windows 8 או 10, פתח את מנהל המשימות על ידי לחיצה ימנית על אזור ריק בשורת המשימות שלך ואז לחיצה על "מנהל המשימות". אתה יכול גם ללחוץ על התחל ולחפש "מנהל משימות", שעשוי להיות שימושי יותר אם אתה מסתכל על מסך התחל במקום על שולחן העבודה ב- Windows 8. ואם אתה מעדיף קיצורי מקשים, פשוט לחץ על Ctrl + Shift + יציאה.

אם חלון מנהל המשימות שלך נראה כמו הדוגמה למטה, לחץ על "פרטים נוספים" בתחתית כדי לראות את הממשק המפורט.

הכרטיסייה "תהליך" בחלון מנהל המשימות מציגה אפליקציות ותהליכי רקע שפועלים כעת במחשב האישי שלך. גלול מטה ברשימת הפעילויות ומצא את "סייר Windows". אם כרגע חלון סייר הקבצים פתוח, תראה אותו ממש בחלק העליון בחלק "יישומים". אחרת, תמצא אותו בחלק התחתון של החלק "תהליכי רקע". כדי להפעיל מחדש, פשוט בחר "סייר Windows" ואז לחץ על כפתור "הפעל מחדש".

זה כל מה שאתה צריך לעשות. זה עלול לקחת מספר שניות ודברים כמו שורת המשימות ותפריט התחל עשויים להיעלם לרגע, אך כאשר הוא יופעל מחדש, הדברים צריכים להתנהג טוב יותר ותוכל לצאת ממנהל המשימות.

הפעל מחדש את סייר ממנהל המשימות ב- Windows 7

Windows 7 אינו מציע פקודת הפעלה מחדש פשוטה כמו Windows 8 ו- 10. במקום זאת, יהיה עליך לסיים את התהליך ואז להפעיל אותו מחדש כשני שלבים נפרדים. לחץ לחיצה ימנית על אזור ריק בשורת המשימות ובחר "מנהל המשימות".

בחלון מנהל המשימות, עבור לכרטיסייה "תהליכים". בחר בתהליך "explorer.exe" ואז לחץ על כפתור "סיום התהליך".

בחלון ההתראה שצץ, לחץ על "סיים תהליך".

שורת המשימות ואזור ההודעות שלך (כמו גם כל חלונות פתוחים של סייר הקבצים) צריכים להיעלם מהעין. לפעמים, Windows יפעיל מחדש את התהליך באופן אוטומטי לאחר דקה בערך, אבל הכי קל פשוט להתחיל ולהפעיל אותו מחדש בעצמך. בחלון מנהל המשימות, לחץ על תפריט "קובץ" ואז לחץ על "משימה חדשה (הפעל ...)".

בחלון צור משימה חדשה, הקלד "explorer.exe" בתיבה "פתח" ואז לחץ על "אישור".

שורת המשימות ואזור ההודעות שלך אמורים להופיע שוב, ואני מקווה שכל בעיה שהיית נתקלת בה תיפתר. אתה יכול לסגור את מנהל המשימות.

אפשרות שנייה: צא מ- Explorer משורת המשימות ותפריט התחל

יש גם קיצור דרך קטן שימושי לסיום תהליך סייר Windows. ב- Windows 8 ו- 10, אתה יכול להחזיק את Ctrl + Shift תוך לחיצה ימנית על אזור ריק בשורת המשימות. בתפריט ההקשר שהשתנה, לחץ על הפקודה "יציאת סייר".

ב- Windows 7, לחץ על התחל ואז החזק את מקש Ctrl + Shift תוך לחיצה על אזור פתוח כלשהו בתפריט התחלה כדי לראות את הפקודה "יציאה לסייר".

כאשר אתה בוחר פקודות אלה, הם לא מפעילים מחדש את סייר Windows בשום גרסה של Windows - הם פשוט מסיימים את התהליך. Windows לעתים קרובות יפעיל מחדש את התהליך באופן אוטומטי לאחר דקה בערך, אך אם לא, תצטרך לעשות זאת באופן ידני. פשוט לחץ על Ctrl + Shift + Esc כדי לפתוח את מנהל המשימות. לחץ על תפריט קובץ ואז בחר "הפעל משימה חדשה" ב- Windows 8 או 10 (או "צור משימה חדשה" ב- Windows 7). הקלד "explorer.exe" בתיבת ההפעלה ולחץ על "אישור" כדי להפעיל מחדש את סייר Windows.

אפשרות שלוש: הפעל מחדש את סייר עם קובץ אצווה

קשורים: כיצד לכתוב סקריפט אצווה ב- Windows

אם אתה מעדיף שתוכל להפעיל מחדש את סייר Windows במהירות רבה יותר ולהימנע משימוש במנהל המשימות לחלוטין, תוכל להרכיב קובץ אצווה פשוט לביצוע העבודה.

הפעל את פנקס הרשימות או את עורך הטקסט שבחרת. העתק את הטקסט הבא והדבק אותו בשלוש שורות נפרדות במסמך הטקסט הריק שלך.

taskkill / f / IM explorer.exe התחל יציאה explorer.exe

לאחר מכן, יהיה עליך לשמור את הקובץ עם הסיומת ".bat" במקום עם סיומת ".txt". לחץ על תפריט "קובץ" ואז לחץ על "שמור בשם". בחלון "שמור בשם" בחר את המיקום שלך ולאחר מכן, בתפריט הנפתח "שמור כסוג" בחר "כל הקבצים (*. *)." תן שם לקובץ כל מה שתרצה, ואחריו הסיומת ".bat" ואז לחץ על "שמור".

קשורים: כיצד לערוך את תפריט Win + X ב- Windows 8 ו- 10

אחסן את קובץ האצווה בכל מקום שתרצה. לאחר מכן תוכל ליצור קיצור דרך לקובץ האצווה שתוכל למקם בכל מקום שהכי הגיוני עבורך - בשולחן העבודה, בתפריט התחל, בשורת המשימות, או אפילו להוסיף אותו לתפריט משתמשי הכוח שתקבל כאשר תלחץ על Windows + X.

ברגע שקיצור הדרך שלך נמצא במקום, יש לך גישה בלחיצה אחת להפעלה מחדש של סייר Windows בכל עת שתצטרך.