DPI של עכבר ושיעורי הסקרים הוסברו: האם הם חשובים למשחקים?

עכברי משחק מתפרסמים עם DPI גבוהים ושיעורי סקירה. אך מה המשמעות של מפרטים אלו בפועל, והאם ערכים גבוהים באמת מועילים?

קשורים: כיצד לבחור את עכבר המשחק הנכון

מפרט זה בדרך כלל חשוב ביותר עבור גיימרים, ולכן אתה נוטה לראות את הערכים המוצגים באופן בולט בפרסום ובאריזה לעכברי משחק. אינך זקוק לדיוק גבוה או לזמן התגובה המהיר ביותר האפשרי בעת גלישה באינטרנט או עבודה על גיליון אלקטרוני. ואתה לא באמת צריך לדאוג הרבה מזה, אלא אם כן אתה משחק בסוגי המשחקים שבהם יתרון תחרותי חשוב. ניתן לטעון כי עכבר עם דיוק טוב יכול להיות חשוב גם עבור גרפיקאים ומעצבים. אז בואו נסתכל על משמעות המפרט הזה.

יסודות עכברים אופטיים

הייתה תקופה שעכבר מחשב הכיל כדור גומי שהתגלגל (והרים לכלוך) כשאתה מעביר אותו על משטח עכבר. תנועת הכדור נאספה על ידי גלילים מכניים שתרגמו את תנועת העכבר למשהו שהמחשב שלך יכול להבין. הימים האלה הסתיימו, והיום יש לנו עכברים אופטיים ולייזר.

עכברים אופטיים מודרניים מכילים אור - בדרך כלל אדום - ומצלמה קטנה. כשאתה מסובב את העכבר, האור זורח על פני השטח שמתחת לעכבר והמצלמה מצלמת מאות תמונות בשנייה. העכבר משווה את התמונות וקובע את הכיוון אליו מזיזים את העכבר. לאחר מכן העכבר שולח את נתוני התנועה למחשב כקלט עכבר והמחשב מעביר את הסמן על פני המסך. עכברי לייזר מתפקדים באופן דומה, אך משתמשים באור אינפרא אדום במקום באור הנראה.

DPI הסביר

נקודות לאינץ '(DPI) היא מדידה של מידת הרגישות של עכבר. ככל ש- DPI של עכבר גבוה יותר, כך הסמן על המסך ינוע רחוק יותר כאשר תזיזו את העכבר. עכבר עם הגדרת DPI גבוהה יותר מזהה ומגיב לתנועות קטנות יותר.

DPI גבוה יותר לא תמיד טוב יותר. אתה לא רוצה שסמן העכבר שלך יעוף לאורך המסך כשאתה מזיז את העכבר מעט. מצד שני, הגדרת DPI גבוהה יותר עוזרת לעכבר שלך לזהות ולהגיב לתנועות קטנות יותר, כך שתוכל להצביע על דברים בצורה מדויקת יותר. לדוגמה, נניח שאתה משחק משחק יריות מגוף ראשון. כאשר מתקרבים עם רובה צלפים ומנסים לכוון במדויק למטרות קטנות, DPI גבוה יכול להיות בעל ערך בכך שהוא מאפשר לך לכוון בצורה חלקה בתנועות עכבר קטנות. כשמשחקים את המשחק בדרך כלל ללא רובה צלפים מתקרב, DPI גבוה זה עשוי להיות רגיש מדי. זו הסיבה שבעכבר גיימינג מתקדם רבים יש כפתורים שתוכלו לדפדף כדי לעבור בין הגדרות DPI בזמן המשחק.

אתה יכול גם לראות מדוע עכברים רגישים יותר מושכים מעצבים שצריכים לבצע התאמות זעירות בעיצובים שלהם.

DPI שונה מהגדרת הרגישות האופיינית לעכבר. DPI מתייחס ליכולות החומרה של העכבר, בעוד שרגישות היא רק הגדרת תוכנה. לדוגמה, נניח שיש לך עכבר זול מאוד עם DPI נמוך ואתה מגביר את הרגישות. אם ניסית לכוון למטרות קטנות, תראה את סמן העכבר קופץ כשאתה מזיז אותו. חומרת העכבר אינה רגישה כל כך, ולכן היא לא מזהה את התנועות הקטנות יותר. מערכת ההפעלה שלך פשוט מפצה על ידי העברת הסמן רחוק יותר כאשר היא מגלה תנועה, כך שהתנועה אינה חלקה כל כך.

ניתן להתאים גם עכבר DPI גבוה עם הגדרת רגישות נמוכה, כך שהסמן לא יעוף על פני המסך כשאתה מזיז אותו אך התנועה תישאר חלקה.

עכברי DPI גבוהים שימושיים יותר אם יש לך צג ברזולוציה גבוהה יותר. אם אתה משחק משחק על מסך מחשב נייד ברזולוציה נמוכה 1366 × 768, אתה לא בהכרח צריך את ה- DPI הגבוה. מצד שני, אם אתה משחק במשחק על צג 4K בגודל 3840 × 2160, DPI גבוה יותר מאפשר לך להעביר את סמן העכבר על פני המסך בצורה חלקה מבלי שתצטרך לגרור את העכבר על כל שולחן העבודה שלך.

הוסבר שיעור הקלפי

שיעור הקלפי של העכבר הוא באיזו תדירות הוא מדווח על מיקומו למחשב. קצב הסקר נמדד בהרץ. אם לעכבר קצב הקלפי של 125 הרץ, הוא מדווח על מיקומו למחשב 125 פעמים בכל שנייה - או כל 8 אלפיות השנייה. קצב של 500 הרץ פירושו שהעכבר מדווח על מיקומו למחשב כל 2 אלפיות השנייה.

קצב הסקרים גבוה יותר יכול להקטין את השהיה המתרחשת בין הזזת העכבר לבין הופעת התנועה על גבי המסך. מצד שני, שיעור סקרים גבוה יותר ישתמש ביותר משאבי מעבד שכן המעבד צריך לשאול את העכבר על מיקומו בתדירות גבוהה יותר.

עכבר שתומך באופן רשמי בשיעור הסקרים גבוה יותר יאפשר לך בדרך כלל לבחור שיעור סקרים בלוח הבקרה שלו. לעכברים מסוימים עשויים להיות מתגי חומרה להתאמת קצב הקלפי שלהם גם בזמן.

האם שיעורי ה- DPI והקלפיות גבוהים יותר?

שיעורי ה- DPI והסקרים הם נושא לוויכוח גדול. לכולם יש דעה, ואפילו כמה מיצרני עכברי המשחקים אמרו ש- DPI הוא מפרט די לא רלוונטי לדבר עליו. DPI גבוה במיוחד יגרום לסמן העכבר לעוף על פני כל המסך כשאתה דוחף את העכבר. מסיבה זו, DPI גבוה יותר אינו בהכרח דבר טוב. ה- DPI האידיאלי תלוי במשחק שאתה משחק, ברזולוציית המסך ובאופן שבו אתה מעדיף להשתמש בעכבר.

שיעור קלפיות גבוה יותר עשוי להיות שימושי, אך קשה להבחין בהבדל בין 500 הרץ ל 1000 הרץ. שיעור סקרים גבוה יותר משתמש גם ביותר משאבי מעבד, כך שקביעת שיעור הקלפי גבוה מדי פשוט תבזבז משאבי מעבד ללא תועלת. זו לא בהכרח בעיה בחומרה מודרנית, אך אין טעם שיצרנים ישחררו עכברים עם יותר מ -1000 הרץ.

שיעורי DPI וסקרים גבוהים יותר עשויים להיות שימושיים, אך הם לא הכל. יש סיכוי טוב שתמצאו את עצמכם מורידים את ה- DPI מתחת לערך המרבי לאחר רכישת עכבר גיימינג יקר. אתה בהחלט לא צריך את העכבר עם הגדרות ה- DPI ושיעור הקלפי הגבוה ביותר. מפרטים אלה אינם מדידה פשוטה של ​​ביצועים כמו מהירות המעבד - הם מורכבים יותר מכך. ויש הרבה גורמים אחרים החשובים בבחירת עכבר משחק טוב, כולל דברים כמו גודל, משקל, סגנון אחיזה ומיקום כפתורים.

קרדיט תמונה: סם דלאנג בפליקר, אנדי מלטון בפליקר, 世 書 名 付 בפליקר