כיצד לבדוק את מספר דגם לוח האם במחשב Windows שלך

בין אם אתה צריך לעדכן מנהלי התקנים, לבדוק תאימות חומרה או שאתה סתם סקרן, קל יותר לבדוק את מספר דגם לוח האם שלך בעזרת הטריקים הפשוטים האלה מאשר לפצח את התיק שלך כדי לבדוק את הלוח עצמו. כך תבדוק את מספר דגם לוח האם שלך בנוחות המקלדת.

מדוע אני רוצה לעשות זאת?

לדעת את מספר הדגם של לוח האם שלך חשוב אם אתה חושב לשדרג את מנהלי ההתקן שלך, לקנות חומרה חדשה (תצטרך למשל חריצי הרחבה או זיכרון מתאימים, או סתם לבדוק את יכולות הלוח שלך אם אתה שוקל לשדרג. כל האסדה שלך.

אם שמרתם את הניירת שהגיעה עם המחשב שלכם (או את הרכיבים הבודדים, אם בניתם זאת בעצמכם), תוכלו לעיתים קרובות להתייחס לכך. גם אז עדיף לבדוק אם התיעוד נכון. במקום לפתוח את התיק ולחפש את מספר הדגם בלוח עצמו, השתמש בכלים ב- Windows כדי לבדוק את הדברים במקום זאת.

בדוק את מספר הדגם שלך מתוך שורת הפקודה (או PowerShell)

אם נוח לך להשתמש בשורת הפקודה (או PowerShell, שם גם פקודות אלה פועלות), תוכל לבדוק בקלות מגוון נתונים סטטיסטיים של לוח האם והחומרה באמצעות שורת הפקודה הניהולית של Windows Management Instrumentation (WMIC) - ממשק שורת פקודה עבור כלי ה- WMI החזק של מיקרוסופט.

באמצעות WMIC, אתה יכול להזין את השאילתה baseboardכדי לבדוק נתונים סטטיסטיים של לוח האם, ולאחר מכן להשתמש בשינויים נוספים כמו  get Manufacturer, Model, Name, PartNumber, slotlayout, serialnumber, or poweredonלקבל מידע מפורט יותר על לוח האם.

לדוגמא, נבדוק את יצרן לוח האם, מספר הדגם והמספר הסידורי באמצעות WMIC.

פתח את שורת הפקודה ב- Windows דרך דו-שיח ההפעלה (Windows + R) או על ידי חיפוש "cmd" בתפריט התחל - אין צורך להפעיל את שורת הפקודה כמנהל. וכפי שציינו, תוכל גם להשתמש ב- PowerShell כאן, אם אתה מעדיף. הפקודה פועלת זהה בשתי הקונכיות. בשורת הפקודה, הקלד את הטקסט הבא (שימו לב כי אין רווחים בין השינויים - רק פסיקים) ואז לחצו על Enter:

wmic baseboard קבל מוצר, יצרן, גרסה, מספר סידורי

המידע שהוחזר בודק את לוח האם בו אנו משתמשים: היצרן הוא Gigabyte, הלוח הוא Z170X-Gaming 7, ובעוד שכלי WMIC ניסה לבדוק את המספר הסידורי, Gigabyte השאירה את החלק המסוים הזה לא ממולא מכל סיבה שהיא. עם זאת, כלי ה- WMIC תפקד בדיוק כמו שצריך, ומבלי לפתוח את התיק או להשתמש בכלים של צד שלישי כלשהו, ​​יש לנו את המידע הבסיסי שאנחנו מחפשים.

בדוק את מספר הדגם שלך עם Speccy

אם אתה מעדיף דרך מבוססת GUI לבדוק את מספר הדגם של לוח האם שלך (כמו גם שיטה שמניבה יותר מידע במבט אחד מאשר הכלי WMIC), אתה יכול לתפוס את הכלי החינמי Speccy. זו אפליקציה שימושית שיש בסביבה.

לאחר שהורדת והתקנת Speccy, המשך והדליק אותו.

אתה יכול לראות את מספר דגם לוח האם ישירות בדף הסיכום, יחד עם טמפרטורת ההפעלה הנוכחית שלו (בהנחה שהלוח שלך כולל את זה). תוכל גם לראות פרטים בסיסיים על רכיבי מערכת אחרים.

לחץ על הכרטיסייה "לוח אם" בצד שמאל כדי לראות עוד מידע נוסף על לוח האם שלך, כולל פרטים על ערכת השבבים והמתחים, יחד עם סוגי החריצים הכלולים בלוח והאם הם נמצאים בשימוש או לא.