כיצד לבדוק את עוצמת האות של ה- Wi-Fi שלך

אם נראה שהאינטרנט שלך איטי או שדפי אינטרנט לא נטענים, הבעיה עשויה להיות חיבור ה- Wi-Fi שלך. אולי אתה רחוק מדי מהמקור, או שקירות עבים חוסמים את האות. כך תבדוק את עוצמת אות ה- Wi-Fi המדויקת שלך.

מדוע ענייני עוצמת האות של Wi-Fi

אות Wi-Fi חזק יותר פירושו חיבור אמין יותר. זה מה שמאפשר לך לנצל עד תום את מהירויות האינטרנט העומדות לרשותך. עוצמת האות של ה- Wi-Fi תלויה במגוון גורמים, כמו המרחק מהנתב, בין אם מדובר בחיבור 2.4 או 5 גיגה הרץ, ואפילו בחומרי הקירות סביבכם. ככל שאתה קרוב יותר לנתב, כן ייטב. אמנם חיבורי 2.4 גיגה-הרץ משודרים עוד יותר, אך ייתכן שיש להם בעיות הפרעה. קירות עבים יותר העשויים מחומרים צפופים יותר (כמו בטון) יחסמו אות Wi-Fi. לעומת זאת, אות חלש יותר מוביל למהירויות איטיות יותר, נשירה, (בחלק מהמקרים) ניתוק מוחלט.

לא כל בעיית חיבור היא תוצאה של עוצמת אות חלשה. אם האינטרנט בטאבלט או בטלפון שלך נראה איטי, התחל באתחול מחדש של הנתב שלך אם יש לך גישה אליו. אם הבעיה נמשכת, השלב הבא הוא לבדוק אם ה- Wi-Fi הוא הבעיה. נסה להשתמש באינטרנט עם מכשיר המחובר דרך Ethernet. אם עדיין יש לך בעיות, הרשת היא הבעיה. אם חיבור ה- Ethernet תקין ואיפוס הנתב לא עזר, הגיע הזמן לבדוק את עוצמת האות.

בדיקת חוזק אותות ה- Wi-Fi בדרך הקלה

כדי לבדוק את חוזק ה- Wi-Fi שלך, הדבר הראשון לעשות הוא להסתכל על המכשיר עם בעיות. בין אם זה משתמש ב- iOS, Android, Mac או Windows, אתה אמור להיות מחוון חיבור Wi-Fi. בדרך כלל, ארבעה או חמישה קווים מעוקלים מהווים את סמל ה- Wi-Fi, וככל שממלאים יותר כך החיבור חזק יותר.

כל טלפון, טאבלט ונייד הם שונים ועשויים להצביע על חוזק Wi-Fi שונה. אבל כדאי להתייעץ עם מכשיר שני, או אפילו שלישי. אם בדקת טלפון, שקול גם לבדוק טאבלט. השווה את ביצועי האינטרנט בשני המכשירים ובדוק מה הם מציגים בכוח ה- Wi-Fi. אם יש לך תוצאות דומות עם שניהם, יש לך בסיס מצוין לשימוש.

אם קבעת שחיבור ה- Wi-Fi שלך חלש במקום מסוים, הדבר הבא לעשות הוא להסתובב ולשים לב לסרגלי ה- Wi-Fi בסמארטפון או בטאבלט שלך. עקוב אחר כמה אתה מרוחק מהנתב, וכמה קירות יש בינו לבינך.

שים לב מתי סרגלי ה- Wi-Fi שלך גדלים ויורדים. זה בדיקה ראשונית, אך ברוב המקרים זה יספיק.

השיטה המתקדמת יותר (והמדויקת) לבדיקת חוזק ה- Wi-Fi

התבוננות בסורגים בסמל רק תגיד לך כל כך הרבה. אם אתה רוצה להעמיק בחוזק ה- Wi-Fi שלך, יהיה עליך להשתמש באפליקציה או בתוכנית (כמו אפליקציית AirPort Utility או Wi-Fi Analyzer) כדי למדוד את הדציבלים שלה ביחס למילוואט (dBm).

אתה יכול למדוד אות Wi-Fi במספר דרכים. המדידה המדויקת ביותר היא מילוואט (mW), אך היא הקשה ביותר לקריאה בגלל מספר המקומות העשרוניים (0.0001 mW). מחוון עוצמת האות שהתקבל (RSSI) הוא אפשרות נוספת, אך ספקי ה- Wi-Fi מטפלים בו באופן לא עקבי ועם קנה מידה משתנה. דציבלים ביחס למיליוואט (dBm) נמנעים מבעיות אלה, ויצרנים רבים ממירים ממילא RSSI ל- dBm, אז נסקור את המדידה הזו.

הדבר הראשון שיש לדעת הוא מדידות של dBm יוצגו במספרים שליליים. הסולם נע בין -30 ל -90. אם אתה רואה את -30, יש לך "חיבור מושלם", וסביר להניח שאתה עומד ליד נתב ה- Wi-Fi. עם זאת, אם אתה מזהה אות Wi-Fi המופיע ברמה של -90, השירות כה חלש שכנראה לא תוכל להתחבר לרשת זו. חיבור מעולה הוא -50 dBm, בעוד ש -60 dBm הוא כנראה מספיק טוב כדי להזרים, לטפל בשיחות קוליות וכל דבר אחר.

כדי למדוד את עוצמת האות של ה- Wi-Fi בטלפון או בטאבלט, תוכלו להשתמש באפליקציית השירות לשדה התעופה לאייפון ו- iPad, או ב- Wi-Fi Analyzer ל- Android. שתיהן קלות לשימוש ומציגות תוצאות עבור כל הרשתות האלחוטיות באזור שלך.

עבור משתמשי אייפון, אפליקציית השירות לשדה תעופה אכן מחייבת אותך להיכנס להגדרות המכשיר ולהפעיל את סורק ה- Wi-Fi. פשוט עבור אל הגדרות ה- iPhone או ה- iPad שלך (לא הגדרות האפליקציה), הקש על שירות התעופה בשדה התעופה ברשימת ההגדרות ואז החלף את סורק ה- Wi-Fi. כעת חזור לאפליקציית שירות התעופה והתחל בסריקה. תראה מדידות dBm מבוטאות כ- RSSI.

עבור משתמשי אנדרואיד, ה- Wi-Fi Analyzer הוא צעד קל יותר. פתח את האפליקציה וחפש את הרשתות שנמצאו. כל ערך יציג חוזק כ- dBm.

ל- Windows 10 אין דרך מובנית להציג את חוזק האות המדויק, אם כי netsh wlan show interfaceהפקודה נותנת לך את עוצמת האות שלך באחוזים.

בעבר המלצנו על ה- WifiInfoView של NirSoft לבדוק ערוצי Wi-Fi, והוא גם מקבל את הנהון לבדיקת חוזק ה- Wi-Fi. התוכנית חינמית, קלה לשימוש ואינה דורשת התקנה. פשוט פתח את רוכסן ולחץ פעמיים על קובץ ה- EXE. כמו Mac ו- iOS, תוכלו למצוא מדידות dBm המופיעות תחת ערך RSSI.

ב- Mac אינך צריך להוריד אף תוכנית או אפליקציה אם ברצונך למדוד את הרשת המחוברת. החזק את מקש האפשרויות ולחץ על סמל ה- Wi-Fi. תראה מדידות dBm בערך RSSI.

כיצד לשפר את חוזק האותות ב- Wi-Fi

ברגע שאתה יודע כמה חזקה הרשת שלך, תהיה לך מושג טוב יותר מה לעשות כדי לשפר אותה. לדוגמה, אם אתה יכול להגיע לקצוות הבית שלך ועדיין לראות אות של 60 dBm (או את רוב הסורגים), כל הבעיות שאתה נתקל בהן אינן קשורות לחוזק Wi-Fi. בדוק אם קיימת הפרעה, שקול לשנות ערוצים או שדרג לנתב התומך ב -5 ג'יגה הרץ אם הנוכחי שלך אינו עושה זאת.

אם אתה מרחיק חדר או שניים מהנתב ומגלה שאתה מאבד במהירות את האות, הגיע הזמן לבחון את גיל הנתב שלך ואת מיקומו. או שהקירות שלך עבים מאוד וצפופים, או שהנתב שלך ישן ולא מסוגל לשדר רחוק מאוד. אם יש לך קירות גבס, שקול להזיז את הנתב כמה שיותר קרוב למרכז הבית.

אם הנתב שלך ישן יותר, ייתכן שהגיע הזמן לשדרג. כשעושים זאת, חפשו אחד שתומך באותות Wi-Fi של 2.4 ו -5 GHz. האות 5 GHz אינו משתרע עד 2.4 GHz, אך יש לו אפשרויות רבות יותר לעקוף בעיות הפרעות.

אם יש לך בית גדול, כדאי לך לשקול נתב רשת. הם דרך קלה להגביר את אות ה- Wi-Fi בכל ביתך וכוללים תכונות נהדרות אחרות, כמו עדכוני קושחה אוטומטיים ורשתות אורחים. ככל הנראה רוב האנשים אינם זקוקים לרשת רשת, ותוכלו למצוא נתבים זולים יותר המציעים גם עדכוני קושחה ורשתות אורחים.

אם אינך בטוח שאתה זקוק לנתב רשת, כדאי לך לשקול ליצור מפת Wi-Fi של הבית שלך. מפות חום הן דרך נהדרת לקבוע היכן האלחוטי שלך הוא החזק ביותר והחלש ביותר עם חזותית קלה להבנה. אתה יוצר סקיצה של פריסת הבית שלך, ואז אתה מסתובב בזמן שהתוכנית מודדת את חוזק ה- Wi-Fi. לאחר מכן היא צובעת במפה שלך כדי לתת לך מושג כללי על עוצמת האות של ה- Wi-Fi לאורך כל הדרך. אם אתה במרכז הבית שלך ומפת החום מציגה אותות חלשים בכל מקום, ייתכן שהגיע הזמן לנתב רשת.

למרבה הצער, אין פתרון אחד שמתאים לכולם להגברת אות ה- Wi-Fi בכל בית. עם זאת, אם תנסה בכל אחת מהשיטות הללו, תוכל לקבל את המידע המדויק ביותר לקבלת החלטה מושכלת לגבי המשך הפעולה.

קשורים: כיצד להשיג איתות אלחוטי טוב יותר ולהפחית הפרעות ברשת האלחוטית