כיצד להפעיל ולכבות את האצת החומרה בכרום

גוגל כרום מצוידת בהאצת חומרה, תכונה המנצלת את ה- GPU של המחשב שלך כדי להאיץ תהליכים ולפנות זמן מעבד חיוני. עם זאת, לפעמים חוסר תאימות של הנהג עלול לגרום להתנהגות לא נכונה של תכונה זו והשבתה עלולה לחסוך לך כמה כאבי ראש.

מה זה האצת חומרה?

האצת חומרה מתייחסת כאשר תוכנית משתמשת בחומרת המחשב לתמיכה לביצוע פונקציות מסוימות בצורה יעילה יותר מהמסוגלת בתוכנה. החומרה תוכננה לבצע כמה פונקציות מהר יותר מתוכנות שרצות על המעבד בלבד.

ב- Chrome, האצת חומרה משתמשת ביחידת העיבוד הגרפי של המחשב (GPU) כדי להתמודד עם משימות עתירות גרפיקה, כמו הפעלת קטעי וידאו, משחקים או כל דבר הדורש חישובים מתמטיים מהירים יותר. העברת משימות ספציפיות נותנת למעבד שלך הזדמנות לעבוד ללא לאות על כל השאר, בעוד שה- GPU מטפל בתהליכים שהוא תוכנן להפעלה.

אמנם זה נשמע נהדר ברוב המקרים, אך לפעמים האצת חומרה עלולה לגרום לדחיית Chrome, הקפאה או קריסה - זה יכול אפילו לגרום לסוללה של המחשב הנייד שלך להתנקז הרבה יותר מהר. מכיוון שהמחשב של כולם שונה במקצת, הבעיה יכולה להיות בטכנולוגיית ה- GPU או מנהל ההתקן הקשורים אליו. אם אתה חושד שהאצת חומרה היא האשמה, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להשבית אותה ולראות אם זה פותר את הבעיה.

כיצד להפעיל או לכבות את האצת החומרה

כברירת מחדל, האצת חומרה מופעלת ב- Chrome, אז בואו נסתכל על השבתה תחילה.

הפעל את Chrome, לחץ על סמל התפריט ואז לחץ על "הגדרות". לחלופין, אתה יכול להקליד  chrome://settings/ בסרגל הכתובות כדי לעבור ישירות לשם.

בכרטיסייה הגדרות, גלול מטה לתחתית ואז לחץ על "מתקדם".

גלול מטה לחלק המערכת ומצא את ההגדרה "השתמש בהאצת חומרה כאשר היא זמינה". העבר את המתג למצב "כבוי" ואז לחץ על "הפעל מחדש" כדי להחיל את השינויים.

אזהרה:  הקפד לשמור כל דבר שאתה עובד עליו. Chrome פותח מחדש את הלשוניות שנפתחו לפני ההפעלה מחדש אך אינו שומר אף אחד מהנתונים הכלולים בהן.

אם אתה מעדיף לחכות להפעלה מחדש של Chrome ולסיים את כל מה שאתה עובד עליו, פשוט סגור את הכרטיסייה. Chrome יחיל את השינוי בפעם הבאה שתסגור ותפתח אותו מחדש.

כדי לאשר שהוא הושבת לחלוטין, הקלד chrome://gpu/לסרגל הכתובות ולחץ על Enter. כאשר האצת החומרה הושבתה, רוב הפריטים תחת "סטטוס תכונות גרפיקה" יקראו "תוכנה בלבד, האצת חומרה מושבתת".

אם ברצונך להפעיל או להפעיל מחדש - האצת חומרה, חזור חזרה למצב  chrome://settings הגדרת "השתמש בהאצת חומרה כאשר הדבר זמין" למצב "פועל". לאחר מכן לחץ על "הפעל מחדש" כדי להחיל את השינוי.