מהי הגרסה האחרונה של MacOS?

הגרסה האחרונה של macOS היא macOS 11.0 Big Sur, שהוציאה אפל ב- 12 בנובמבר 2020. אפל משחררת גרסה גדולה חדשה בערך פעם בשנה. שדרוגים אלה הם בחינם וזמינים ב- Mac App Store.

הגרסה האחרונה היא macOS Big Sur

מערכת ההפעלה החדשה ביותר של אפל ב- Mac היא macOS 11.0, המכונה גם macOS Big Sur. זהו המהדורה השש-עשרה הגדולה ביותר של מערכת ההפעלה Mac.

macOS 11.0 Big Sur מפיל תמיכה בכמה מחשבי Mac שהריצו את MacOS 10.15 Catalina. כך תוכל לדעת אם ה- Mac שלך יכול להריץ Big Sur.

Big Sur כולל עיצוב מחדש עם סרגלי כלים פשוטים, לחצנים ותפריטים. זה נראה הרבה יותר כמו iOS ו- iPad של אפל. כאן הוצגו תכונות נוספות ממערכות ההפעלה הסלולריות של אפל, כולל מרכז בקרה עם קיצורי דרך למשימות נפוצות. עם זאת, מתחת למכסה המנוע, זו עדיין אותה מערכת הפעלה חזקה של MacOS שהתרגלת אליה.

קשורים: מה חדש ב- macOS 11.0 Big Sur, זמין כעת

כיצד לבדוק אם יש לך את הגרסה האחרונה

כדי לראות איזו גרסה של MacOS התקנת, לחץ על סמל התפריט של Apple בפינה השמאלית העליונה של המסך, ואז בחר בפקודה "אודות Mac זה".

השם ומספר הגרסה של מערכת ההפעלה של ה- Mac שלך מופיעים בלשונית "סקירה כללית" בחלון About This Mac. אם אתה רואה את "macOS Big Sur" ואת הגרסה "11.0", יש לך Big Sur. כל עוד זה מתחיל עם "11.", התקנת Big Sur.

בצילום המסך שלהלן מותקנת לנו גרסה 10.14 של macOS Mojave. לדוגמא, אם כתוב שיש לך מותקנת גרסת MacOS Mojave "10.14.1", פירוש הדבר שיש לך Mojave עם עדכון ".1" מותקן. עדכונים קטנים יותר אלה מכילים תיקוני אבטחה ותיקונים אחרים. הם מופיעים כעדכונים בחלונית עדכון התוכנה.

קשורים: כיצד לבדוק באיזו גרסה של macOS אתה משתמש

כיצד לעדכן לגרסה האחרונה

אם עדיין לא התקנת את MacOS Big Sur, תוכל לעדכן אותה בקלות מחנות האפליקציות של Mac. באפשרותך לפתוח את App Store ולחפש Big Sur או ללחוץ על הקישור הבא כדי לפתוח את דף Big Sur ב- Mac App Store.

לחץ על הלחצן "הורד" או "קבל" בדף Big Sur של MacOS כדי להוריד את Big Sur ולהתקין אותו ב- Mac שלך. גודל ההפעלה הוא בגודל של יותר מ -12.6 ג'יגה-בייט, ולכן זה עלול לקחת זמן מה. המתקין ייפתח אוטומטית לאחר סיום ההורדה. לחץ עליו כדי להתקין את Big Sur ב- Mac שלך.

הערה : אנו ממליצים בחום לגבות את ה- Mac עם מכונת הזמן (או איך שלא תגבה) לפני שדרוג מערכת ההפעלה שלך. השדרוג אמור להשאיר הכל במקום, אבל תמיד עדיף לנגן אותו בטוח לכל מקרה.

אפל תומכת רק בשלוש הגרסאות האחרונות של MacOS עם עדכוני אבטחה, כך שעליך לשדרג באופן קבוע כדי להבטיח שיש לך את תיקוני האבטחה האחרונים.

קשורים: אילו מהדורות של macOS נתמכות בעדכוני אבטחה?