כיצד להפעיל HDMI-CEC בטלוויזיה שלך ומדוע כדאי לך

"HDMI-CEC", קיצור של HDMI Control Consumer Electronics, הוא תכונת HDMI שיש לטלוויזיות וציוד היקפי רבים. תכונה זו גורמת למכשירים שלך לעבוד טוב יותר יחד, אך לעיתים קרובות מושבתת כברירת מחדל.

כדי להפוך את הדברים למבלבלים עוד יותר, לעתים קרובות היצרנים לא מכנים תכונה זו "HDMI-CEC". כמו ב- Miracast, כל יצרן רוצה לקרוא לזה בשם המותג שלו, למרות שזה תקן הדדי.

למה אתה רוצה HDMI-CEC

קשורים: מדוע אוכל לשלוט בנגן ה- Blu-ray שלי באמצעות שלט הטלוויזיה שלי, אך לא עם תיבת הכבלים שלי?

HDMI-CEC מאפשר למכשירים המחוברים לטלוויזיה שלך דרך יציאות HDMI לתקשר הלוך ושוב עם הטלוויזיה שלך. למכשירים יכולה להיות שליטה מסוימת בטלוויזיה, ובטלוויזיה יכולה להיות שליטה מסוימת במכשירים. זה אומר שתוכל לשלוט בנגן ה- Blu-ray שלך באמצעות שלט הטלוויזיה שלך, למשל. או שמכשירים יכולים לשנות אוטומטית את קלט הטלוויזיה שלך כאשר הם צריכים לעשות משהו.

לדוגמה, נניח שיש לך Chromecast מחובר לטלוויזיה שלך, אבל אתה לא משתמש כרגע ב- Chromecast. במקום זאת אתה צופה בטלוויזיה או משחק ב- Xbox. באמצעות HDMI-CEC, אתה יכול להתחיל ללהק ל- Chromecast שלך ממכשיר אחר, ו- Chromecast ישלח אות לטלוויזיה, שיאלץ את הטלוויזיה לעבור לכניסה של Chromecast. לא תצטרכו לקשקש עם השלט הרחוק של הטלוויזיה ולעבור לבד לקלט המתאים.

ל- HDMI-CEC יתרונות גם בקונסולות המשחק. לדוגמא, עם פלייסטיישן 4 תוכלו ללחוץ על הכפתור בבקר או על קונסולת המשחק עצמה בכדי להוציא את קונסולת המשחקים ממצב מנוחה. כשתעשה זאת, פלייסטיישן 4 יכול להחליף את הטלוויזיה באופן אוטומטי לכניסת ה- HDMI הנכונה, וכך לחסוך לך את הבעיה. לחלופין, אם תעביר את הטלוויזיה לכניסת פלייסטיישן 4 בזמן שפלייסטיישן במצב מנוחה, פלייסטיישן תבין שאתה רוצה להשתמש בה ולהפעיל אותה אוטומטית. למרבה הצער, לא ה- Xbox One וגם ה- Wii U תומכים בשלב זה ב- HDMI-CEC.

מכשירים יכולים גם לתייג את הקלטים שלהם, כך שה- Chromecast שלך יופיע אוטומטית כ- "Chromecast" במקום כ- "HDMI 2." בלבד. כן, בדרך כלל תוכלו להקליד תווית משלכם, אך המכשיר יכול לעשות זאת עבורכם כאשר אתם משתמשים ב- HDMI-CEC.

שמות מסחר HDMI-CEC

לעתים קרובות לא תראה "HDMI-CEC" מודפס ברשימת המפרט. במקום זאת תראה "שם מסחרי" ממותג. שמות אלה כולם מתייחסים ל- HDMI-CEC, כך שהם באמת קיימים רק כדי לבלבל לקוחות. אם לטלוויזיה שלך יש תכונות אלה, היא תומכת ב- HDMI-CEC. יהיה עליך לדעת את השם של יצרן הטלוויזיה שלך כדי שתוכל לצוד ולהפעיל את אפשרות ה- HDMI-CEC המוסווה בטלוויזיה שלך.

 • AOC : קישור אלקטרוני
 • היטאצ'י : HDMI-CEC (תודה לך, היטאצ'י!)
 • LG : SimpLink או SIMPLINK (HDMI-CEC)
 • מיצובישי : NetCommand עבור HDMI
 • Onkyo : RIHD (אינטראקטיבי מרחוק באמצעות HDMI)
 • Panasonic : HDAVI Control, EZ-Sync, או VIERA Link
 • פיליפס : EasyLink
 • חלוץ : קישור קורו
 • Runco International: RuncoLink
 • סמסונג : אנינט +
 • שארפ : קישור Aquos
 • סוני : BRAVIA Sync
 • טושיבה : CE-Link או Regza Link
 • Vizio : CEC (תודה, Vizio!)

כיצד להפעיל HDMI-CEC בטלוויזיה שלך

אפשרות זו תמצא בתפריט, באפשרויות או בהגדרות הטלוויזיה שלך. השתמש בשלט הטלוויזיה כדי לבחור בתפריט ההגדרות ולחפש את האפשרות. ייתכן שתרצה גם להסתכל במדריך ההוראות של הטלוויזיה שלך או פשוט לנסות לבצע חיפוש באינטרנט אחר הדגם של הטלוויזיה שלך ו"הפעל HDMI-CEC ".

בטלוויזיה Vizio שהקמנו לאחרונה, האפשרות הייתה ממוקמת תחת תפריט> מערכת> CEC. זה היה לפחות קל למצוא והוסבר היטב, אם כי זה הושבת כברירת מחדל מסיבה כלשהי.

כיצד להפעיל HDMI-CEC במכשירים שלך

בחלק מההתקנים הנפרדים אין גם HDMI-CEC מופעל כברירת מחדל, לכן כדאי לבדוק את הגדרות כל מכשיר. לדוגמה, HDMI-CEC מופעל אוטומטית ב- Chromecast, כך שזה "פשוט יעבוד" כל עוד הטלוויזיה שלך מופעלת באמצעות HDMI-CEC.

ב- PlayStation 4 הוא גם מושבת כברירת מחדל משום מה. היינו צריכים להיכנס להגדרות> מערכת ולהפעיל את האפשרות "קישור מכשיר HDMI". ייתכן שיהיה עליך לחפש במקום דומה במכשיר שלך, או פשוט לבצע חיפוש באינטרנט אחר שם המכשיר שלך ו- "HDMI-CEC" כדי לברר אם המכשיר תומך ב- HDMI-CEC וכיצד להפעיל אותו אם הוא לא מופעל. כברירת מחדל.

HDMI-CEC הוא די שימושי, אם כי ייתכן שתצטרך לדעת עליו ולהפעיל אותו בעצמך. הקפד לעשות זאת בכל טלוויזיות ומכשירים חדשים שתגדיר כדי לחסוך לעצמך זמן וטרחה, לפחות בעת מעבר בין כניסות.

תכונות מתקדמות יותר, כמו שליטה בהתקנים מחוברים באמצעות השלט הרחוק של הטלוויזיה שלך, עשויות לעבוד או לא, תלוי באופן שבו יצרן הטלוויזיה ויצרן ההתקנים יישמו את HDMI-CEC. כך או כך, החלפת הקלט לבדה הופכת את HDMI-CEC לשווה הפעלה.