כיצד להקליד סימני מבטא על אותיות במיקרוסופט וורד

אם אין לך מקלדת מיוחדת, עליך לבצע עבודה נוספת כדי להקליד אותיות עם סימני מבטא במיקרוסופט וורד. להלן מספר דרכים לבצע זאת.

אם אתה מקליד באופן קבוע בשפה שאינה אנגלית, סביר להניח שהכל הסתדר כבר. אולי אתה אפילו משתמש במקלדת מיוחדת המקלה על הקלדת אותיות עם סימני מבטא. אך אם אתה מקליד בעיקר באנגלית, עדיין יש פעמים שתצטרך להקליד אות מודגשת. אחרי הכל, אנגלית משתמשת במילים רבות שאולות משפות אחרות - כמו déjà vu, jalapeño, doppelgänger ו- cv, למשל. ובעוד שאנחנו בדרך כלל מקלידים את המילים האלה בלי מבטאים באנגלית, לפעמים זה נחמד לנקוט בגישה הרשמית יותר. במקרים שבהם אתה עושה זאת, Microsoft Word מספק כמה דרכים קלות לגרום לזה לקרות.

הכנס אותיות מודגשות באמצעות פונקציית ההוספה של Word

אם אתה רק צריך להוסיף תווים מודגשים מדי פעם, זה קל מספיק לפתוח את חלון הסמל של Word ולחפש את האות שאתה צריך.

עבור לכרטיסייה "הוסף" ולאחר מכן לחץ על כפתור "סמל".

התפריט הנפתח מציג את הסמלים האחרונים שלך. אם הסמל שאחריו קיים, פשוט לחץ עליו. אם לא, לחץ במקום זאת על הפקודה "סמלים נוספים".

חלון הסמל שנפתח מציג מספר עצום של תווים לבחירה - 3,633 ליתר דיוק. Word עוזר בכך שהוא מאפשר לך לסנן לפי גופן ותת-קבוצה.

השתמש בתפריט הנפתח "גופן" כדי לבחור את הגופן שבו אתה משתמש (או, אתה יכול פשוט לבחור את הערך "טקסט רגיל"). התפריט הנפתח "תת קבוצה" מאפשר לך לקפוץ לתתי קבוצות מסוימות של תווים. למעשה, אם תגלול בין הדמויות הזמינות, תוכל לצפות בערך משנה משנה. עם זאת, לעת עתה, קדימה ובחר "מוסף לטיני -1" מהתפריט הנפתח "תת קבוצה". שם סביר להניח שתמצא את המכתב המבטא שאחריך.

לחץ על התו שאתה מחפש, ואז לחץ על כפתור "הוסף" כדי להכניס אותו למסמך שלך. שים לב בזמן שאתה כאן כי ישנם כל מיני סמלים שימושיים אחרים בחלון זה. רק בתמונה למטה, תוכלו לראות את הסמלים לזכויות יוצרים (©) וסימן מסחר רשום (®).

די פשוט, נכון? אבל, מה אם אתה צריך להכניס כמה סמלים לעיתים קרובות למדי ולא רוצה להיפתח ולחפש בחלון הסמל בכל פעם? ובכן, יש לנו כמה טריקים להראות לך.

הכנס אותיות מודגשות עם מקשי קיצור

ל- Word יש הרבה קיצורי מקשים נהדרים, וקיצורי דרך לדמויות מודגשות אינם יוצאים מן הכלל. אולי שמת לב קודם לכן במסך "עוד סמלים" ש- Word למעשה אומר לך מה מקש הקיצור עבור אותה תו.

והחלק הכי טוב הוא שקיצורי הדרך הללו עוקבים אחר סוג של נוסחה, כך שלא בהכרח אתה צריך לשנן את כולם. תשתמש במקש Ctrl או Shift יחד עם מקש ההדגשה במקלדת, ואחריו לחיצה מהירה על האות.

לדוגמה, כדי לקבל את התו á, לחץ על Ctrl + '(אפוסטרופ), שחרר את המקשים האלה ואז לחץ במהירות על מקש A. שים לב שאם אתה רוצה Á במקום Á, יהיה עליך להפעיל את נעילת האותיות לפני השימוש במקש הקיצור, שכן השימוש במקש Shift ישנה את קיצור הדרך.

יש רבים מדי לרשימה במאמר זה, אך להלן מספר מקשי קיצור המסופקים על ידי תמיכת Office בכדי להתחיל.

סֵמֶל קוד
à, è, ì, ò, ù Ctrl + `( קבר המבטא ), המכתב
À, È, Ì, Ò, Ù
á, é, í, ó, ú Ctrl + '( Apostrophe ), המכתב
Á, É, Í, Ó, Ú
â, ê, î, ô, û Ctrl + Shift + ^ ( Caret ), האות
Â, Ê, Î, Ô, Û
לא Ctrl + Shift + ~ ( Tilde ), האות
לא
ä, ë, ï, ö, ü Ctrl + Shift +: ( נקודתיים ), האות
Ä, Ë, Ï, Ö, Ü

הכנס תווים מודגשים עם קודי ASCII

ואיזה שימוש היינו אם לא נראה לך את הדרך החנון מכולם? אם אתה הולך להשתמש בהרבה תווים מודגשים - במיוחד באותן תווים שוב ושוב - אולי כדאי לך לזמן ללמוד כמה קודי ASCII.

הקוד הסטנדרטי האמריקאי למחלף מידע (ASCII), הוא מערכת קידוד המספקת דרך לייצג תווים מסוימים באמצעות הקוד המתאים. לא נעבור על הרשימה המלאה של קודי ASCII, מכיוון שיש מאות תווים ואי אפשר ללמוד את כולם. במקום זאת, נעבור על היסודות וניתן לך כמה קודים קצרים כדי לטפל במהירות באותן מילים זרות עם דיאקריטים.

כדי להשתמש בטריק זה, תזדקק למקלדת מספרים (כחלק מהמקלדת הראשית שלך או כתוסף). יהיה עליך גם לוודא שהפעלת את NumLock על ידי לחיצה על מקש NumLock בפינה השמאלית העליונה של לוח המספרים שלך. ברוב המקלדות יש נורית חיווי שתאפשר לך לדעת מתי NumLock מופעל.

כדי להזין קוד ASCII, כל שעליך לעשות הוא להחזיק את מקש Alt תוך הקלדת קוד מספרי בלוח המספרים שלך. לדוגמה, הקוד לאות קטנה "a" עם מבטא חמור הוא 133. לכן, תחזיק את מקש Alt לחוץ, הקלד 133 ואז הרפה ממקש Alt. ברגע שאתה עושה זאת, הדמות מופיעה - וואלה!

ברור שיהיה קשה לזכור המון קודי ASCII לאותיות מודגשות שונות, אך אם אתה משתמש בקביעות בכמה, זה באמת מפשט את כל התהליך. הנה כמה כדי להתחיל:

קוד סֵמֶל תיאור
129 ü אות U עם מטומטם
130 é אות ה 'עם מבטא חריף
131 א אות א 'עם מבטא circumflex
132 א אות א 'עם אומלוט
133 א אות א 'עם מבטא חמור
134 א אות א 'עם טבעת
136 ê אות ה 'עם מבטא circumflex
137 ë אות ה 'עם אומלוט
138 è אות ה 'עם מבטא חמור
139 אני אות אני עם אומלוט
140 אני אות i עם מבטא circumflex
141 אני אות i עם מבטא חמור
142 א אות א 'עם אומללה
143 א אות א 'עם טבעת
144 É אות ה 'עם מבטא חריף
147 ô אות o עם מבטא circumflex
148 ö אות o עם אומלוט
149 ò אות o עם מבטא חמור
150 û אות u עם מבטא circumflex
151 ù אות U עם מבטא חמור
152 ÿ אות y עם דיאריסיס
153 Ö אות O עם אומלוט
154 Ü אות U עם אומלוט
160 א אות א 'עם מבטא חריף
161 אני אות i עם מבטא חריף
162 ó אות o עם מבטא חריף
163 ú אות u עם מבטא חריף
164 ñ אות n עם טילדה

תיקון אוטומטי של תווי מקלדת לתווים מיוחדים

ניתן גם להשתמש בתכונת התיקון האוטומטי של וורד כדי להוסיף תווים מודגשים באופן אוטומטי כאשר אתה מקליד שילובי אותיות מסוימים. ולמרות שזו נשמעת שזו תהיה השיטה הקלה ביותר, היא מוזרה ובפועל, לא שימושית כמו שזה נשמע.

חזרה בחלון Symbols, בחר את התו שעבורו תרצה להגדיר פונקציה לתיקון אוטומטי. לחץ על כפתור "תיקון אוטומטי" בפינה השמאלית התחתונה.

בתיבה "החלף" הקלד את התווים שברצונך להפעיל את החלפת התיקון האוטומטי. כשתסיים, לחץ על כפתור "הוסף" ואז על כפתור "אישור".

במקרה זה אנו אומרים ל- Word שכאשר אנו מקלידים את האות "a" ואחריה קבר המבטא (`) ואז רווח, Word צריכה להחליף אותה באופן אוטומטי ב-" a "שעליה קבר המבטא.

ועכשיו, בגלל המוזרות ההיא שהבטחנו לכם.

כשאתה מקליד מילה, עליך להקליד תחילה את הדמות המוטעמת. במילים אחרות, אם אתה רוצה להקליד "Voilà", תחילה עליך להקליד + 'ואז לחזור ולהקליד את "Viol" שמאחוריו. אחרת, בסופו של דבר תמצא Viola'- מכיוון ש- Word לא יפעיל את התיקון האוטומטי כאשר אותיות ההדק הן חלק ממילה גדולה יותר. וכפי שאתה יכול לדמיין, זה ממש מרגיז אם יש לך מספר תווים מודגשים במילה אחת.

ובאמת, אתה עדיין מבצע הקלדה כמעט כמו שהיית עושה באמצעות קיצורי המקשים המובנים ש- Word מספק.