5 דרכים להפעלת תוכנת Windows ב- Mac

למחשבי מקינטוש יש מערכת אקולוגית משגשגת של תוכנות, אך תוכניות מסוימות עדיין תומכות רק ב- Windows. בין אם ברצונך להשתמש בתוכנה עסקית או לשחק במשחקי מחשב של Windows, ישנן דרכים רבות להפעיל תוכניות Windows ב- Mac שלך.

חלק משיטות אלה דומות לדרכים בהן ניתן להתקין תוכנת Windows ב- Linux או להריץ תוכניות Windows ב- Chromebook. מכונות וירטואליות, אתחול כפול, שכבת תאימות היין ופתרונות שולחניים מרוחקים כלולים כאן.

מכונות וירטואליות

אנו ממליצים להשתמש בתוכנית מכונות וירטואליות, באופן אידיאלי Parallels או VMWare Fusion, להפעלת יישומי Windows ב- Mac מבלי להפעיל מחדש. לקבלת ביצועים מקסימליים, הנחוצים במיוחד למשחקים, אנו ממליצים במקום לבצע אתחול כפול של Windows עם Boot Camp.

מכונה וירטואלית היא אחת הדרכים הטובות ביותר להריץ תוכנת שולחן עבודה של Windows. הם מאפשרים לך להתקין חלונות ומערכות הפעלה אחרות בחלון על שולחן העבודה שלך. חלונות יחשבו שהוא פועל על מחשב אמיתי, אך למעשה הוא פועל בתוך תוכנת Mac.

גם אינך צריך להשתמש בתוכנית Windows שלך בחלון המכונה הווירטואלית - תוכנות רבות למכונות וירטואליות מאפשרות לך לפרוץ תוכניות Windows מחלון המכונה הווירטואלית שלך, כך שהן יכולות להופיע על שולחן העבודה שלך ב- Mac. עם זאת, הם עדיין פועלים בתוך המכונה הווירטואלית ברקע.

תזדקק לרישיון Windows כדי להתקין את Windows במכונה וירטואלית. אם כבר יש לך מפתח מוצר, אתה יכול להוריד מדיה התקנה של Windows בחינם ולהתקין אותו בתוכנית מכונה וירטואלית.

קשורים: כיצד להפעיל בצורה חלקה תוכניות Windows ב- Mac שלך במקביל

תוכנות פופולריות למכונות וירטואליות עבור Mac כוללות Parallels ו- VMware Fusion. כל אחת מהן היא תוכנית בתשלום, כך שתצטרך לקנות גם רישיון Windows וגם עותק של תוכנית המחשב הווירטואלית שבחרת. אתה יכול גם להשתמש ב- VirtualBox המקור החינמי והפתוח לחלוטין עבור Mac, אך התמיכה הגרפית בתלת מימד ושילוב מערכות ההפעלה של Mac אינם טובים כל כך. Parallels ו- VMWare Fusion מציעים שני ניסיונות בחינם, כך שתוכלו לנסות את כל התוכניות הללו ולהחליט מהן הטובות ביותר עבורכם.

הערה:  לעתים קרובות אנו לא ממליצים על תוכנות בתשלום, אך במקרה של Parallels Desktop, זה משהו שאנו משתמשים ב- How-To Geek מדי יום לצורך בדיקת תוכנות והפעלת Windows. השילוב עם MacOS נעשה היטב להפליא, והמהירות מעיפה את VirtualBox. בטווח הארוך, המחיר שווה את זה.

יש חסרון אחד גדול במכונות וירטואליות: ביצועי גרפיקה תלת מימדית אינם מדהימים, ולכן זו אינה הדרך הטובה ביותר להריץ משחקי Windows במחשב Mac שלך. כן, זה יכול לעבוד - במיוחד עם משחקים ישנים יותר - אבל לא תקבל את הביצועים הטובים ביותר, אפילו במצב אידיאלי. משחקים רבים, במיוחד חדשים יותר, לא יהיו ניתנים להשמעה. שם נכנסת לתמונה האפשרות הבאה.

מחנה אתחול

קשורים: כיצד להתקין את Windows ב- Mac עם Boot Camp

מחנה האתחול של אפל מאפשר לך להתקין את Windows לצד MacOS ב- Mac שלך. רק מערכת הפעלה אחת יכולה לפעול בכל פעם, כך שתצטרך להפעיל מחדש את ה- Mac שלך כדי לעבור בין MacOS ו- Windows. אם אי פעם יש לינוקס כפול אתחול במחשב Windows שלך, זה בדיוק ככה.

התקנת Windows כמערכת הפעלה אמיתית ב- Mac שלך היא הרעיון הטוב ביותר אם אתה רוצה לשחק במשחקי Windows או להשתמש ביישומים תובעניים שזקוקים לכל הביצועים שהם יכולים להשיג. כאשר אתה מתקין את Windows ב- Mac שלך, תוכל להשתמש ביישומי Windows ו- Windows עם הביצועים המרביים האפשריים. ה- Mac שלך יופיע כמו גם מחשב Windows עם אותם מפרט.

החיסרון כאן הוא שלא ניתן להריץ יישומי MacOS ויישומי Windows זה לצד זה בו זמנית. אם אתה רק רוצה להריץ יישום שולחן עבודה של Windows לצד יישומי ה- Mac שלך, כנראה שמכונה וירטואלית תהיה אידיאלית. מצד שני, אם אתה רוצה לשחק במשחקי Windows האחרונים ב- Mac שלך, Boot Camp יהיה אידיאלי.

כמו במכונות וירטואליות, תזדקק לרישיון Windows כדי להתקין את Windows ב- Mac שלך.

יַיִן

קשורים: כיצד להפעיל תוכניות Windows על מקינטוש עם יין

מקור היין הוא בלינוקס. זו שכבת תאימות המאפשרת ליישומי Windows לפעול במערכות הפעלה אחרות. בעיקרו של דבר, היין הוא ניסיון לשכתב את קוד Windows שבו יישומים תלויים כדי שיוכלו לפעול במערכות הפעלה אחרות. פירוש הדבר שיין אינו קרוב למושלם. זה לא יפעיל כל יישום Windows ויהיה בו באגים עם רבים מהם. AppDB היין יכול לתת לך מושג אילו יישומים נתמכים, אם כי הוא מתמקד בתמיכה של לינוקס.

עם זאת, יין היא דרך אחת לנסות להריץ יישומי Windows ב- Mac. מכיוון שזה לא דורש להשתמש בפועל ב- Windows, אינך זקוק לרישיון Windows כדי להשתמש ביין. זה לגמרי בחינם. פשוט הורד יין או WineBottler עבור MacOS ותראה עד כמה זה עובד ליישום שלך.

CrossOver Mac

ה- CrossOver Mac של CodeWeavers הוא יישום בתשלום שמריץ תוכניות Windows ב- Mac. הוא משתמש בקוד יין קוד פתוח בכדי להשיג זאת, אך CrossOver מספק ממשק גרפי נחמד ומתמקד בתמיכה רשמית בתוכניות פופולריות. אם תוכנית הנתמכת באופן רשמי לא עובדת, תוכל ליצור קשר עם CodeWeavers ולצפות שהם יעבדו עבורך. CodeWeavers תורם את השיפורים שלהם חזרה לפרויקט היין הפתוח, ולכן תשלום עבור CrossOver Mac מסייע גם לפרויקט היין עצמו.

CrossOver מציע ניסיון בחינם, ברצונך לנסות אותו קודם. תוכל גם לראות רשימה של אילו תוכניות פועלות היטב ב- CrossOver לפני הקנייה. בעוד CrossOver מתמקד בתאימות, הוא עדיין מבוסס על יין ולא יעבוד עם הכל.

רוב האנשים כנראה יהיו הכי שמחים ללכת על תוכנית מכונה וירטואלית ורישיון Windows. עם CrossOver אינך צריך להריץ מכונה וירטואלית של Windows - אך אם אתה מפעיל מכונה וירטואלית של Windows, תוכל להפעיל כמעט כל תוכנית Windows עם פחות סיכון לבאגים. באופן תיאורטי CrossOver מאפשר לך להריץ משחקי מחשב Windows ב- Mac עם ביצועים טובים יותר ממה שהיית מקבל במכונה וירטואלית, אך אתה עלול להיתקל בבאגים ובתוכניות שאינן נתמכות. Boot Camp עשוי עדיין להיות פיתרון טוב יותר לכך.

שולחן עבודה מרוחק

קשורים: כיצד לגשת לשולחן העבודה המרוחק של Windows דרך האינטרנט

אם כבר יש לך מערכת Windows, תוכל לדלג על הפעלת תוכנת Windows ב- Mac שלך לחלוטין ולהשתמש בתוכנת שולחן עבודה מרוחקת כדי לגשת למחשב Windows משולחן העבודה של ה- Mac שלך. ארגונים עם תוכנות עסקיות הפועלות על גבי Windows יכולים לארח שרתי Windows ולהפוך את היישומים שלהם לזמינים עבור מחשבי מקינטוש, מחשבי Chromebook, מחשבי לינוקס, מכשירי אייפד, טאבלט אנדרואיד ומכשירים אחרים. אם אתה סתם משתמש ביתי שיש לו גם מחשב Windows, אתה יכול להגדיר את אותו מחשב Windows לגישה מרחוק ולהתחבר אליו בכל פעם שאתה זקוק ליישום Windows. זכור שזה לא אידיאלי ליישומים אינטנסיביים מבחינה ויזואלית כמו משחקי מחשב.

אם אתה משתמש ב- Chrome, אתה יכול אפילו להשתמש בשולחן העבודה המרוחק של Chrome כדי להתחבר למחשב Windows שמריץ את Chrome מה- Mac שלך שמריץ את Chrome.

כל הטריקים הללו דורשים כמובן יותר עבודה מאשר פשוט התקנת תוכנית Windows במחשב Windows. אם יש לך מק, עליך להתמקד בשימוש בתוכנת מק במידת האפשר. תוכניות Windows לא יהיו משולבות או יעבדו גם כן.

יתכן שתצטרך לקנות רישיון Windows עבור ה- Mac שלך כדי לקבל את התאימות הטובה ביותר, בין אם אתה משתמש במכונה וירטואלית ובין אם אתה מתקין את Windows ב- Boot Camp. יין ו- CrossOver הם רעיונות נחמדים, אך הם אינם מושלמים.

קרדיט תמונה: רומן סוטו בפליקר