10 דרכים לפתיחת שורת הפקודה ב- Windows 10

שורת הפקודה הייתה קיימת לנצח, וזה עדיין משאב נהדר שעומד לרשותך. היום אנו מראים לכם את כל הדרכים השונות לפתיחת שורת הפקודה. אנחנו מהמרים שאתה לא מכיר את כולם.

שורת הפקודה היא כלי די שימושי. זה מאפשר לך לעשות כמה דברים מהר יותר ממה שאתה יכול לעשות אותם בממשק הגרפי ומציע כמה כלים שאתה פשוט לא יכול למצוא בממשק הגרפי בכלל. וברוח אמיתית של מקלדת-נינג'ה, שורת הפקודה תומכת גם בכל מיני קיצורי מקשים חכמים שהופכים אותה לעוצמתית עוד יותר. אמנם קל פשוט לפתוח את שורת הפקודה מתפריט התחל, אך זו לא הדרך היחידה לעשות זאת. אז בואו נסתכל על השאר.

קשורים: 10 פקודות שימושיות של Windows שאתה צריך לדעת

הערה: מאמר זה מבוסס על Windows 10, אך רוב השיטות הללו צריכות לעבוד גם בגרסאות קודמות של Windows.

פתח את שורת הפקודה מתפריט משתמשי Windows + X משתמשים

לחץ על Windows + X כדי לפתוח את תפריט משתמשי כוח ולאחר מכן לחץ על "שורת פקודה" או "שורת פקודה (מנהל מערכת)."

הערה : אם אתה רואה את PowerShell במקום שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח, זה מתג שהתרחש עם עדכון היוצרים עבור Windows 10. קל מאוד לחזור ולהציג את שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח אם אתה רוצה, או שאתה יכול לנסות את PowerShell. אתה יכול לעשות כמעט כל דבר ב- PowerShell שאתה יכול לעשות בשורת הפקודה, בתוספת הרבה דברים שימושיים אחרים.

קשורים: כיצד להחזיר את שורת הפקודה לתפריט משתמשים חשמליים של Windows + X

פתח שורת פקודה ממנהל המשימות

קשורים: שבע דרכים לפתיחת מנהל המשימות של Windows

פתח את מנהל המשימות עם פרטים נוספים. פתח את תפריט "קובץ" ואז בחר "הפעל משימה חדשה". הקלד cmdאו cmd.exe, ואז לחץ על "אישור" כדי לפתוח שורת פקודה רגילה. אתה יכול גם לבדוק את "צור משימה זו עם הרשאות ניהול" כדי לפתוח את שורת הפקודה כמנהל.

פתח שורת פקודה במצב מנהל מערכת ממנהל המשימות בדרך הקלה והסודית

כדי לפתוח במהירות שורת פקודה עם הרשאות ניהול ממנהל המשימות, פתח את תפריט "קובץ" ואז החזק את מקש CTRL תוך לחיצה על "הפעל משימה חדשה". פעולה זו תפתח מיד את שורת הפקודה עם הרשאות ניהול - אין צורך להקליד דבר.

פתח את שורת הפקודה מחיפוש בתפריט התחל

אתה יכול לפתוח את שורת הפקודה בקלות על ידי לחיצה על התחל ואז להקליד "cmd" בתיבת החיפוש. לחלופין, לחץ / הקש על סמל המיקרופון בשדה החיפוש של Cortana ואמר "הפעל את שורת הפקודה."

כדי לפתוח את שורת הפקודה עם הרשאות ניהול, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התוצאה ואז לחץ על "הפעל כמנהל". אתה יכול גם להדגיש את התוצאה באמצעות מקשי החצים ואז ללחוץ על Ctrl + Shift + Enter.

פתח את שורת הפקודה על ידי גלילה דרך תפריט התחל

לחץ על התחל. גלול מטה והרחיב את התיקיה "מערכת Windows". לחץ על "שורת פקודה". כדי לפתוח עם הרשאות ניהול, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שורת הפקודה ובחר "הפעל כמנהל".

פתח את שורת הפקודה מסייר הקבצים

פתח את סייר הקבצים ואז נווט C:\Windows\System32לתיקיה. לחץ פעמיים על הקובץ "cmd.exe" או לחץ לחיצה ימנית על הקובץ ובחר "הפעל כמנהל". אתה יכול גם ליצור קיצור דרך לקובץ זה ולאחסן את קיצור הדרך בכל מקום שתרצה.

פתח את שורת הפקודה מתיבת ההפעלה

לחץ על Windows + R כדי לפתוח את תיבת "הפעלה". הקלד "cmd" ואז לחץ על "אישור" כדי לפתוח שורת פקודה רגילה. הקלד "cmd" ואז הקש Ctrl + Shift + Enter כדי לפתוח את שורת הפקודה של מנהל המערכת.

פתח את שורת הפקודה משורת הכתובת של סייר הקבצים

בסייר הקבצים, לחץ על סרגל הכתובת כדי לבחור בו (או לחץ על Alt + D). הקלד "cmd" בשורת הכתובת ולחץ על Enter כדי לפתוח את שורת הפקודה כשנתיב התיקיה הנוכחית כבר מוגדר.

פתח כאן את שורת הפקודה מתפריט הקבצים של סייר הקבצים

בסייר הקבצים, נווט אל כל תיקיה שתרצה לפתוח בשורת הפקודה. בתפריט "קובץ" בחר אחת מהאפשרויות הבאות:

  • פתח את שורת הפקודה.  פותח שורת פקודה בתוך התיקיה שנבחרה עם הרשאות סטנדרטיות.
  • פתח את שורת הפקודה כמנהל.  פותח שורת פקודה בתיקייה שנבחרה כעת עם הרשאות מנהל.

פתח את שורת הפקודה מתפריט ההקשר של תיקיה בסייר הקבצים

כדי לפתוח חלון שורת פקודה לתיקיה כלשהי, הקש Shift + לחץ לחיצה ימנית על התיקיה בסייר הקבצים ואז בחר "פתח כאן חלון פקודה".

צור קיצור דרך לשורת הפקודה בשולחן העבודה

לחץ לחיצה ימנית על מקום ריק בשולחן העבודה. מתפריט ההקשר בחר חדש> קיצור דרך.

הקלד "cmd.exe" בתיבה ואז לחץ על "הבא".

תן שם לקיצור הדרך ולחץ על "סיום".

כעת תוכל ללחוץ פעמיים על קיצור הדרך כדי לפתוח את שורת הפקודה. אם ברצונך לפתוח את שורת הפקודה עם הרשאות ניהול במקום זאת, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קיצור הדרך ובחר "מאפיינים" מתפריט ההקשר. לחץ על כפתור "מתקדם" וסמן את האפשרות "הפעל כמנהל". סגור את שני חלונות המאפיינים הפתוחים

עכשיו אתה רק צריך ללחוץ לחיצה כפולה על קיצור הדרך כדי לפתוח את שורת הפקודה כמנהל.