כיצד להשתמש במקלדת שעל המסך ב- Windows 7, 8 ו- 10

Windows מציע מקלדת על המסך המאפשרת לך להקליד גם אם אין לך גישה למקלדת פיזית. זה שימושי במיוחד עם מסך מגע, אבל אתה יכול גם להשתמש בו כדי להקליד עם עכבר - או אפילו להקליד עם בקר משחק מהספה שלך.

ב- Windows 10 ו- 8, יש למעשה שתי מקלדות על המסך: מקלדת המגע הבסיסית שתוכל להעלות משורת המשימות, ומקלדת על המסך המתקדמת יותר בהגדרות קלות הגישה. אנו נראה לך כיצד לפתוח את שניהם.

חלונות 10

כדי לגשת במהירות למקלדת משורת המשימות ב- Windows 10, לחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות וודא שהאפשרות "הצג לחצן מקלדת מגע" בתפריט ההקשר מופעלת.

תראה סמל מקלדת מופיע ליד מגש המערכת שלך, או אזור ההודעות. לחץ על סמל זה או הקש עליו באמצעות האצבע כדי למשוך את המקלדת שעל המסך.

לאחר שפתחת את המקלדת שעל המסך תוכל להקיש או ללחוץ על הכפתורים כדי לשלוח קלט למקלדת. זה עובד בדיוק כמו שמקלדת רגילה הייתה: בחר שדה טקסט על ידי לחיצה או הקשה עליו ואז השתמש בלחצני המסך בעזרת האצבע או העכבר.

הסמלים בפינה השמאלית העליונה מאפשרים לך להזיז או להגדיל את המקלדת. כפתור המקלדת בתחתית המקלדת שעל המסך מאפשר לך לבחור פריסות שונות.

קשורים: כיצד לנהל תכונות נגישות ב- Windows 10

יש גם מקלדת על המסך המתקדמת יותר, שהיא חלק מהגדרות קלות הגישה. כדי לגשת אליו, פתח את תפריט התחל ובחר באפשרות "הגדרות". נווט אל קלות הגישה> מקלדת והפעל את האפשרות "מקלדת על המסך" בראש החלון.

מקלדת זו כוללת לא מעט מקשים נוספים, ומתפקדת יותר כמו מקלדת מחשב מסורתית ומלאה מאשר במקלדת המגע. זהו גם חלון שולחן עבודה רגיל שתוכל לשנות את הגודל שלו ולמזער אותו, שלא כמו מקלדת המגע החדשה. תמצא כמה אפשרויות נוספות בהן תוכל להשתמש כדי להגדיר אותה אם תלחץ על כפתור "אפשרויות" ליד הפינה השמאלית התחתונה של המקלדת. אתה יכול להצמיד אותו לשורת המשימות שלך כמו בכל תוכנית אחרת אם תרצה להפעיל אותה ביתר קלות בעתיד.

תוכל גם לגשת למקלדת זו במסך הכניסה של Windows 10. לחץ על כפתור "קלות גישה" בפינה השמאלית התחתונה של מסך הכניסה - משמאל ללחצן ההפעלה - ובחר "מקלדת על המסך" בתפריט שמופיע.

חלונות 8 ו- 8.1

Windows 8 ו- 8.1 פועלות באופן דומה ל- Windows 10, אך אפשרות סרגל הכלים נמצאת במקום מעט אחר. כדי לגשת אליו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סרגל הכלים שלך, הצבע על "סרגלי כלים" וודא ש"מקלדת מגע "מסומנת.

לאחר מכן תראה סמל מקלדת מגע משמאל למגש המערכת, או אזור ההודעות. לחץ עליו או הקש עליו כדי לפתוח את מקלדת המגע.

תוכל גם לפתוח את המקלדת המסורתית על המסך בגירסאות אלה של Windows. לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על לחצן התחל בשורת המשימות ב- Windows 8.1, או לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני בפינה השמאלית התחתונה של מסךך ב- Windows 8. בחר "לוח הבקרה". בחלון לוח הבקרה, לחץ על "קלות גישה", לחץ על "מרכז נוחות הגישה", ואז לחץ על "התחל מקלדת על המסך."

אתה יכול להצמיד את המקלדת לשורת המשימות שלך כדי לגשת אליה ביתר קלות בעתיד, אם תרצה בכך.

תוכל גם לגשת למקלדת שעל המסך במסך הכניסה של Windows 8. לחץ או הקש על סמל "נוחות הגישה" בפינה השמאלית התחתונה של מסך הכניסה ובחר "מקלדת על המסך" בתפריט שמופיע כדי לפתוח אותה.

ווינדוס 7

ב- Windows 7, אתה יכול לפתוח את המקלדת שעל המסך על ידי לחיצה על כפתור התחל, בחירה באפשרות "כל התוכניות", וניווט אל אביזרים> קלות גישה> מקלדת על המסך.

תוכלו למצוא גם כפתור "התחל מקלדת על המסך" במרכז קלות הגישה של לוח הבקרה, אך זה עושה את אותו הדבר כמו הפעלת המקלדת ישירות.

לקבלת גישה קלה יותר בעתיד, תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על סמל "מקלדת המסך" בשורת המשימות שלך ולבחור "הצמד תוכנית זו לשורת המשימות".

זה לא נראה חלקלק כמו במערכת Windows 8 ו- 10, אבל המקלדת שעל המסך פועלת באופן דומה. בחר שדה טקסט והתחל להקליד בעזרת העכבר, האצבע או כל התקן קלט אחר שיש לך.

כדי להשתמש במקלדת שעל המסך במסך הכניסה של Windows 7, לחץ על כפתור "קלות גישה" בפינה השמאלית התחתונה של המסך ובדוק את האפשרות "הקלד ללא המקלדת (מקלדת על המסך)" ב רשימה שמופיעה.

המקלדת שעל המסך מיועדת ליותר מאשר רק הקלדת טקסט. קיצורי מקשים עובדים עליו גם הם, בדיוק כמו במקלדת פיזית. לחץ או הקש על מקש שינוי - כמו מקשי Shift או Alt - והוא יישאר "לחוץ" עד שתבחר במקש הבא שתרצה להקליד.