מה לעשות כאשר ה- Mac שלך לא יפעל

מחשבי מקינטוש אינם חסינים מפני בעיות. ייתכן שה- Mac שלך כלל לא מגיב ללחצן ההפעלה, או שמא MacOS עלולה לקרוס או להפעיל כראוי. הנה מה לעשות אם ה- Mac שלך לא יופעל.

הצעדים הראשונים כאן מניחים שה- Mac שלך פשוט לא מגיב כאשר אתה לוחץ על כפתור ההפעלה שלו. אם הוא מגיב אך לא מצליח לבצע אתחול רגיל, גלול מטה אל החלקים במצב שחזור.

ודא שיש לו כוח

ודא שה- Mac שלך מחובר למקור חשמל. נסה להחליף את המטען או את כבל החשמל, או השתמש בשקע חשמל אחר. המטען עצמו עלול להיפגע. אם אתה משתמש ב- MacBook והסוללה שלו מתה לחלוטין, יתכן שתצטרך לחכות כמה רגעים לאחר שתחבר אותו לחשמל לפני שתפעיל אותו. זה לא בהכרח יאותחל מיד לאחר שתחבר אותו לחשמל.

בדוק את החומרה

בהנחה שאתה משתמש בשולחן העבודה של מק, בדוק שכל הכבלים שלו נמצאים כראוי. לדוגמה, אם מדובר ב- Mac Mini, וודא שכבל הווידאו-יוט מחובר בצורה מאובטחת גם ל- Mac Mini עצמו וגם לתצוגה. נסה למקם את כל הכבלים מחדש - נתק אותם ואז חבר אותם בחזרה - כדי לוודא שהם מחוברים היטב.

אם פתחת לאחרונה את ה- Mac שלך והתעסקת בחומרה שלו, זה יכול היה לגרום לבעיה. לדוגמא, אם התקנת זיכרון RAM או החלפת כונן קשיח, ייתכן שתרצה לנסות להחזיר חזרה לחומרה הישנה או פשוט לוודא שרכיבים אלה ממוקמים היטב ב- Mac שלך.

אם כל השאר נכשל, נסה לנתק את כל ציוד היקפי מיותר לפני שתנסה לאתחל את ה- Mac שלך.

בצע מחזור כוח

קשורים: כיצד למחזר את הגאדג'טים שלך לתיקון הקפאות ובעיות אחרות

אם ה- Mac שלך תקוע במצב קפוא ולא מגיב ללחיצות כפתור ההפעלה, אתה יכול לתקן אותו על ידי חיתוך החשמל אליו ואילוץ עליו להפעיל מחדש.

ב- MacBook מודרני ללא סוללה נשלפת, לחץ על לחצן ההפעלה והחזק אותו למשך עשר שניות. אם ה- Mac שלך פועל, זה יקצר בכוח את הכוח אליו ויאלץ אותו להפעיל מחדש.

ב- Mac עם סוללה נשלפת, כבה אותה, נתק אותה, הסר את הסוללה, המתן עשר שניות ואז הכנס אותה מחדש.

בשולחן העבודה של Mac (iMac, Mac Mini או Mac Pro), נתק את כבל החשמל, השאר אותו מחובר לחשמל למשך עשר שניות ואז חבר אותו שוב.

אפס את קושחת בקרת ניהול המערכת

במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה עליך לאפס את קושחת בקר ניהול המערכת (SMC) ב- Mac שלך. זה הדבר האחרון שעליך לנסות אם ה- Mac שלך בכלל לא מגיב ללחיצות כפתור.

במחשבי ה- MacBook הנוכחיים ללא סוללה נשלפת, חבר את כבל החשמל. לחץ על מקשי Shift + Control + Option בצד שמאל של המקלדת ועל לחצן ההפעלה והחזק את כולם למטה. שחרר את כל ארבעת הכפתורים בו זמנית, ואז לחץ על לחצן ההפעלה כדי להפעיל את ה- Mac.

ב- MacBooks עם סוללה נשלפת, נתק את ה- Mac ממקור החשמל והסר את הסוללה. לחץ על לחצן ההפעלה והחזק אותו למשך חמש שניות. שחרר את לחצן ההפעלה, הכנס מחדש את הסוללה, חבר את ה- Mac ולחץ על לחצן ההפעלה כדי להפעיל אותו מחדש.

בשולחן העבודה של מק, נתק את כבל החשמל של המק והשאיר אותו מחובר לחמש עשרה שניות. חבר אותו שוב, המתן חמש שניות נוספות ואז לחץ על לחצן ההפעלה כדי להפעיל מחדש את ה- Mac.

השתמש בכלי דיסק ממצב שחזור

קשורים: 8 תכונות מערכת Mac שאתה יכול לגשת אליו במצב שחזור

בהנחה שה- Mac שלך באמת אתחול אך Mac OS X אינו נטען כראוי, ככל הנראה יש בעיית תוכנה. הדיסקים של ה- Mac שלך עשויים להיות פגומים ותוכל לתקן זאת ממצב התאוששות.

כדי לגשת למצב התאוששות, אתחל את ה- Mac שלך. לחץ והחזק את מקשי Command + R בתהליך האתחול. עליך לנסות ללחוץ על אלה מיד לאחר ששמע את צליל הפעמון. ה- Mac שלך צריך לאתחל למצב התאוששות. אם לא, כנראה שלא לחצת על המקשים די מהר - הפעל מחדש את ה- Mac שלך ונסה שוב.

לחץ על האפשרות "תוכנית דיסק", לחץ על הכרטיסייה עזרה ראשונה ונסה לתקן את הדיסק של ה- Mac שלך. כלי השירות לדיסק מבצע פעולת "fsck" (בדיקת מערכת קבצים), כך שאינך צריך להפעיל את הפקודה fsck באופן ידני.

שחזר ממצב התאוששות

קשורים: כיצד למחוק את ה- Mac ולהתקין מחדש את ה- MacOS מ- Scratch

אם כלי השירות לדיסקים לא פעל, תוכל להתקין מחדש את Mac OS X ב- Mac שלך.

השתמש באפשרות "התקן מחדש את מערכת ההפעלה X" במצב השחזור כדי שה- Mac שלך יוריד אוטומטית את קבצי ההתקנה האחרונים של OS X והתקין מחדש את מערכת ההפעלה שלו. ניתן גם לשחזר מגיבוי מכונת זמן. אם מערכת ההפעלה של מק שלך פגומה, זה יחליף את התוכנה הפגומה במערכת הפעלה חדשה ובלתי פגומה.

אם שום דבר כאן לא עבד - אם ה- Mac שלך פשוט לא יופעל בכלל ולא משנה כמה פעמים תלחץ על לחצן ההפעלה שלו, אם מצב השחזור אינו פועל, או אם Mac OS X לא נטען כראוי גם לאחר התקנתו מחדש ממצב שחזור - סביר להניח שיש ל- Mac שלך בעיית חומרה.

בהנחה שמדובר באחריות, עליך ליצור קשר עם אפל או לקחת אותה לחנות אפל מקומית כדי לפתור לך את הבעיה. גם אם אין לך אחריות, ייתכן שתרצה לקחת אותה לחנות אפל או למקום אחר שתוקנו מחשבי אפל ולנסות לתקן זאת.

קרדיט תמונה: פול הדסון בפליקר, אנדרו פצ'יר בפליקר, כריסטיאנו בטה בפליקר, bfishadow בפליקר