מהו קובץ AVI (וכיצד אוכל לפתוח קובץ)?

קובץ עם סיומת הקובץ .avi הוא קובץ Audio Video Interleave. AVI הוא פורמט וידאו נפוץ המכיל גם שמע וגם וידאו.

מהו קובץ AVI?

AVI פותח לראשונה בשנת 1992 על ידי מיקרוסופט, והוא פורמט הווידאו הסטנדרטי למכונות Windows. הקובץ נשמר בפורמט מיכל מולטימדיה המאחסן אודיו ווידאו באמצעות מגוון רכיבי codec, כמו DivX ו- XviD.

קובץ AVI משתמש פחות בדחיסה לאחסון קבצים ותופס יותר מקום מאשר פורמטים רבים אחרים של וידאו - כמו MPEG ו- MOV. ניתן ליצור קבצי AVI גם ללא שימוש בדחיסה. זה הופך את הקבצים לאובדניים, מה שמביא לגדלים גדולים מאוד של קבצים - בערך 2-3 ג'יגה לדקה של וידאו. קובץ ללא אובדן לא יאבד איכות לאורך זמן, ללא קשר למספר הפעמים שתפתח או תשמור את הקובץ. בנוסף, זה מאפשר השמעה ללא שימוש בקודקים.

כיצד אוכל לפתוח קובץ AVI?

AVI הוא פורמט קבצים קנייני שנוצר על ידי מיקרוסופט, כך שאם אתה מתכנן לפתוח אחד מחוץ ל- Windows, תזדקק ליישום צד שלישי כדי לטפל בהפעלה.

אם אתה משתמש ב- Windows, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ לחיצה כפולה על הקובץ כדי לפתוח אותו ב- Windows Media Player.

אם מסיבה כלשהי זה לא עובד, אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על הקובץ, להצביע על תפריט "פתח באמצעות" ולאחר מכן לחץ על "Windows Media Player" או על כל אפליקציה נתמכת אחרת שאתה מעדיף.

אם אתה משתמש ב- MacOS או Linux, הדברים לא כל כך קלים מכיוון שלפלטפורמות אלה אין אפליקציות מובנות עם תמיכה ב- AVI. במקום זאת, יהיה עליך להוריד אפליקציית צד שלישי. אנו ממליצים בחום על נגן VLC. זה מהיר, קוד פתוח, בחינם ותוכל להשתמש בו ב- Windows, macOS, Linux, Android ו- iOS.

VLC גם תומך כמעט בכל פורמט קובץ שם והוא שחקן בעל יכולת גבוהה. אפילו משתמשי Windows עשויים להעדיף זאת על פני אפליקציה פחות מסוגלת כמו Windows Media Player.