מהו קובץ XLSX (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .xlsx הוא קובץ Microsoft Excel Open XML גיליון אלקטרוני (XLSX) שנוצר על ידי Microsoft Excel. ניתן לפתוח פורמט זה גם באפליקציות אחרות של גיליונות אלקטרוניים, כגון Apple Numbers, Google Docs ו- OpenOffice. הם מאוחסנים כקובץ Zip דחוס, המכיל חבורה של קבצים אחרים המשמשים לפתיחת המסמך.

קשורים: מהי סיומת קבצים?

מהו קובץ XLSX?

קבצי XLSX הם קבצים המשמשים ב- Microsoft Excel, יישום גיליון אלקטרוני המשתמש בטבלאות כדי לארגן, לנתח ולאחסן נתונים. כל תא יכול להכיל טקסט או נתונים מספריים, כולל שילוב נוסחאות מתמטיות.

הועלה לראשונה עם Microsoft Office 2007 בתקן Office Open XML, XLSX הוא פורמט ברירת המחדל בעת יצירת גיליון אלקטרוני באמצעות גרסאות מודרניות של Excel. מיקרוסופט הציגה את הפורמט הפתוח הזה, בעיקר בגלל תחרות מוגברת של Open Office ופורמט המסמכים הפתוחים שלה (ODF). פורמט XLXS החליף את פורמט XLS הקנייני בו השתמשה Excel בעבר.

קשורים: מהו קובץ .DOCX, ובמה הוא שונה מקובץ .DOC ב- Microsoft Word?

כיצד אוכל לפתוח קובץ XLSX?

מכיוון שקבצי XLSX הפכו לסטנדרטיים, תוכלו לפתוח אותם ביישומים רבים בפלטפורמות שונות. למרות ש- Windows אינו פותח אותם באופן מקורי אלא אם כן יש לך עותק של Microsoft Office 2007 ואילך, תוכל להוריד יישום קוד פתוח של צד שלישי כמו Apache OpenOffice או LibreOffice כדי לפתוח את הקבצים שלך.

משתמשי מקינטוש צריכים פשוט ללחוץ פעמיים על הקובץ והוא ייפתח ביישום Apple Numbers.

אם אתה מעדיף לאחסן, לפתוח ולערוך את כל קבצי ה- XML ​​שלך ב- Office Open בענן, תוכל לעשות זאת על ידי העלאת המסמך באמצעות Excel Online או Google Sheets.

לחלופין, אם אתה משתמש ב- Chrome, תוכל להוריד את התוסף Office Editing עבור Docs, Sheets & Slides (סיומת רשמית של Google) עבור הדפדפן שלך. זה מאפשר לך להעלות כל קובץ XLSX ישירות מהכונן הקשיח המקומי שלך ל- Google Drive על ידי גרירה ושחרורו לכל כרטיסיית Chrome.

קשורים: כיצד לעבוד עם קבצי Microsoft Office ב- Google Drive