כיצד להמיר קובץ WAV ל- MP3

קבצי שמע WAV הם דרך נהדרת לשמר את האיכות המלאה והמדויקת של הקלטה בפורמט ללא הפסד במחשב. עם זאת, אם אתה לא אודיופיל וחשש ממקום האחסון, ייתכן שהגיע הזמן להמיר אותם לפורמט יותר לניהול כמו MP3.

מהו קובץ WAV?

פורמט קובץ שמע של Waveform (WAV, מבוטא "Wave") הוא פורמט שמע גולמי שנוצר על ידי מיקרוסופט ו- IBM. קבצי WAV הם שמע ללא אובדן דחוס, אשר יכול לתפוס לא מעט מקום, ונכנס לסביבות 10 מגה לדקה.

פורמטים של קבצי WAV משתמשים במיכלים כדי להכיל את האודיו ב"נתחים "באמצעות פורמט הקובץ מחליף משאבים. זוהי שיטה נפוצה בה משתמש Windows לאחסון קבצי שמע ווידאו - כמו AVI - אך ניתן להשתמש בה גם לנתונים שרירותיים.

הם משמשים בעיקר בתעשיית הקלטות המוסיקה המקצועית, אולם יותר ויותר אנשים מתרחקים מ- WAV ומשתמשים ב- FLAC (Free Lossless Audio Codec), מכיוון שהוא משתמש בדחיסה כדי להקטין קבצים תוך שמירה על אותה רמת איכות.

קשורים: מהם קבצי WAV ו- WAVE (ואיך אוכל לפתוח אותם)?

כיצד להמיר WAV ל- MP3

אם ברובך קבצי האודיו שלך בפורמט WAV, רוב הסיכויים שהם אוכלים הרבה מקום בדיסק. אחת הדרכים להפחית את ההשפעה שיש להם על האחסון שלך מבלי להיפטר מהם לחלוטין היא להמיר אותם לפורמט קטן ודחוס יותר - כמו MP3.

באמצעות VLC להמרת הקבצים שלך

VLC הוא נגן מדיה חופשי ופתוח הפותח כמעט כל פורמט קובץ, ויש לו אפשרות להמיר את קבצי האודיו שלך, והוא מועדף כאן ב- How-to Geek.

פתח את VLC ולחץ על "מדיה" ואז על "המר / שמור".

אם כבר הועלה קובץ ל- VLC, הכלי לא טוען אותו אוטומטית לממיר. יהיה עליך לטעון את הקובץ שוב מחלון זה. לחץ על כפתור "הוסף" הממוקם בצד ימין.

כעת נווט אל הקובץ ולחץ על "פתח".

לחץ על "המר / שמור" כדי לפתוח את החלון הבא.

מרשימת התפריטים הנפתחת "פרופיל" למטה, בחר "MP3" ואז לחץ על "עיון" כדי לבחור תיקייה שאליה ברצונך לשמור את הקובץ.

לאחר שבחרת תיקיה, יהיה עליך לשנות את סיומת הקובץ ל ".mp3" ואז ללחוץ על "שמור".

אם ברצונך לקבל קצת יותר שליטה על הקידוד שקורה במהלך ההמרה, לחץ על כפתור מפתח הברגים.

זה מעלה חלון נוסף עם כמה אפשרויות מתקדמות יותר שבהן אתה יכול להתעסק. במיוחד הכרטיסייה "Audio Codec" שימושית לשינוי דברים כמו קצב סיביות, ערוצים וקצב דגימה.

לבסוף, לחץ על "התחל" כדי להתחיל בתהליך ההמרה.

תלוי בגודל הקובץ ובקצב הסיביות שנבחר, ההמרה לא אמורה להימשך זמן רב מדי. לאחר מכן תוכל לגשת ל- MP3 מתיקיית השמירה שציינת.

שימוש בפתרונות מקוונים להמרת הקבצים שלך

ישנם אתרים רבים שם בחוץ שמאפשרים לך להמיר את הקבצים שלך בחינם, אך זה שאנו ממשיכים לחזור אליו הוא זמזר. אתה יכול להמיר עד 10 קבצים בכל פעם, והם לא מאחסנים אף אחד מהקבצים שלך בשרתים שלהם במשך יותר מ- 24 שעות.

לאחר מעבר לאתר של זמזר, לחץ על "בחר קבצים", או שתוכל לגרור ולשחרר את הקבצים לחלון הדפדפן שלך כדי להעלות אותם לאתר.

לאחר מכן, מהתפריט הנפתח בחר "MP3" כסוג קובץ הפלט.

לבסוף, הזן כתובת דוא"ל חוקית בה תוכל לקבל קישור לקבצים שהומרו ולחץ על "המר".

לאחר סיום ההמרה (שלא לוקח יותר מדי זמן, אלא אם כן אתה ממיר הרבה קבצים גדולים) תקבל דוא"ל עם הקבצים המוכנים להורדה.