10 דרכים מהירות להאיץ מחשב איטי שמריץ את Windows 7, 8 או 10

מחשבי Windows לא צריכים להאט לאורך זמן. בין אם המחשב האישי שלך הפך לאט יותר ובין אם פתאום הוא נעצר לפני מספר דקות, יכולות להיות לא מעט סיבות לאיטיות זו.

כמו בכל בעיות המחשב האישי, אל תפחד לתת למחשב שלך אתחול מחדש אם משהו לא עובד כמו שצריך. זה יכול לפתור לא מעט בעיות וזה מהיר יותר מאשר ניסיון לפתור את הבעיה באופן ידני ולפתור את הבעיה בעצמך.

מצא תוכניות רעבות למשאבים

המחשב האישי שלך פועל לאט מכיוון שמשהו מנצל את המשאבים הללו. אם זה פתאום פועל לאט יותר, למשל, תהליך בורח עשוי להשתמש ב 99% ממשאבי המעבד שלך. לחלופין, יישום עשוי לחוות דליפת זיכרון ומשתמש בכמות גדולה של זיכרון, מה שגורם למחשב שלך להחליף לדיסק. לחלופין, יישום עשוי להשתמש בדיסק הרבה, וגורם ליישומים אחרים להאט כאשר הם צריכים לטעון נתונים או לשמור אותם בדיסק.

כדי לברר זאת, פתח את מנהל המשימות. אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על שורת המשימות שלך ולבחור באפשרות "מנהל המשימות" או ללחוץ על Ctrl + Shift + Escape כדי לפתוח אותה. ב- Windows 8, 8.1 ו- 10, מנהל המשימות החדש מספק ממשק משודרג שקודד יישומים בעזרת הרבה משאבים. לחץ על כותרות "מעבד", "זיכרון" ו"דיסק "כדי למיין את הרשימה לפי היישומים המשתמשים ביותר משאבים. אם יישום כלשהו משתמש במשאבים רבים מדי, כדאי לך לסגור אותו כרגיל - אם אינך יכול, בחר אותו כאן ולחץ על "סיים את המשימה" כדי לאלץ אותו להיסגר.

סגור תוכניות מגש מערכת

יישומים רבים נוטים לרוץ במגש המערכת, או באזור ההודעות. יישומים אלה לרוב מופעלים בעת ההפעלה ונשארים פועלים ברקע אך נותרים מוסתרים מאחורי סמל החץ למעלה בפינה השמאלית התחתונה של המסך. לחץ על סמל החץ למעלה בסמוך למגש המערכת, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל היישומים שאינך זקוק להפעלה ברקע וסגור אותם כדי לפנות משאבים.

השבת תוכניות הפעלה

קשורים: כיצד להפוך את האתחול של Windows 10 למחשב מהיר יותר

יתרה מכך, מנע מהפעלת יישומים אלה בעת ההפעלה כדי לחסוך זיכרון ומחזורי מעבד, כמו גם להאיץ את תהליך הכניסה.

ב- Windows 8, 8.1 ו- 10, יש כעת מנהל הפעלה במנהל המשימות שבו אתה יכול להשתמש כדי לנהל את תוכניות ההפעלה שלך. לחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות ובחר "מנהל המשימות" או הקש Ctrl + Shift + Escape כדי להפעיל אותו. לחץ על כרטיסיית ההפעלה והשבית יישומי הפעלה שאינך זקוק להם. Windows יגיד לך בצורה מועילה אילו יישומים מאטים את תהליך ההפעלה שלך ביותר.

צמצמו אנימציות

קשורים: האיץ כל מחשב, טלפון חכם או טאבלט על ידי השבתת אנימציות

Windows משתמש בלא מעט אנימציות, והנפשות אלה יכולות לגרום למחשב שלך להיראות איטי יותר. לדוגמא, Windows יכול למזער ולמקסם את החלונות באופן מיידי אם תשבית את האנימציות המשויכות.

כדי להשבית אנימציות, לחץ על מקש Windows + X או לחץ לחיצה ימנית על לחצן התחל ובחר "מערכת". לחץ על "הגדרות מערכת מתקדמות" משמאל ולחץ על כפתור "הגדרות" תחת ביצועים. בחר "התאם לביצועים הטובים ביותר" תחת אפקטים חזותיים כדי להשבית את כל האנימציות, או בחר "מותאם אישית" והשבית את האנימציות האישיות שאינך רוצה לראות. לדוגמה, בטל את הסימון של "הנפשת חלונות בעת מזעור ומקסום" כדי להשבית את המינימום והמקסום של הנפשות.

הקל על דפדפן האינטרנט שלך

קשורים: כיצד להפעיל תוספי לחץ להפעלה בכל דפדפן אינטרנט

יש סיכוי טוב שתשתמש בדפדפן האינטרנט שלך הרבה, כך שדפדפן האינטרנט שלך עשוי להיות מעט איטי. מומלץ להשתמש בכמה שפחות תוספי דפדפן, או תוספים, ככל האפשר - אלה מאטים את דפדפן האינטרנט שלך וגורמים לו להשתמש בזיכרון רב יותר.

היכנס למנהל התוספים או מנהל התוספות של דפדפן האינטרנט והסר תוספות שאינך זקוק להן. כדאי לשקול גם להפעיל תוספים מסוג 'לחץ להפעלה'. מניעת טעינת פלאש ותוכן אחר תמנע שימוש בתוכן פלאש לא חשוב בזמן המעבד.

חפש תוכנות זדוניות ותוכנות פרסום

קשורים: מהו האנטי-וירוס הטוב ביותר עבור Windows 10? (האם Windows Defender מספיק טוב?)

יש גם סיכוי שהמחשב שלך איטי מכיוון שתוכנה זדונית מאיטה אותו ופועלת ברקע. ייתכן שלא מדובר בתוכנה זדונית שטוחה - ייתכן שתוכנה מפריעה לגלישתך באינטרנט כדי לעקוב אחריה ולהוסיף פרסומות נוספות, למשל.

כדי להיות בטוחים יותר, סרוק את המחשב באמצעות תוכנית אנטי-וירוס. כדאי לסרוק אותו גם עם Malwarebytes, שתופס הרבה "תוכנות שעלולות להיות לא רצויות" (PUPs) שרוב תוכניות האנטי-וירוס נוטות להתעלם מהן. תוכניות אלה מנסות להתגנב למחשב שלך כאשר אתה מתקין תוכנה אחרת, וכמעט בוודאות אינך רוצה בהן.

פנה שטח דיסק

קשורים: 7 דרכים לפנות מקום בדיסק הקשיח בחלונות

אם הכונן הקשיח מלא כמעט לחלוטין, המחשב שלך עשוי לרוץ לאט יותר. אתה רוצה להשאיר למחשב מקום כלשהו לעבודה בכונן הקשיח. עקוב אחר המדריך שלנו לפינוי מקום במחשב Windows כדי לפנות מקום. אינך זקוק לשום תוכנת צד שלישי - רק הפעלת כלי ניקוי הדיסקים הכלול ב- Windows יכול לעזור לא מעט.

איחוי הדיסק הקשיח שלך

קשורים: האם אני באמת צריך לאחות את המחשב שלי?

איחוי הדיסק הקשיח למעשה לא צריך להיות נחוץ בגרסאות מודרניות של Windows. זה יהיה לאחות אוטומטית כוננים קשיחים מכניים ברקע. כונני מצב מוצק לא באמת זקוקים לאיחוי מסורתי, אם כי גרסאות מודרניות של Windows "יטילו" אותן - וזה בסדר.

אתה לא צריך לדאוג לאיחוי לרוב. עם זאת, אם אכן יש לך כונן קשיח מכני ופשוט הנחת קבצים רבים על הכונן - לדוגמה, העתקת מסד נתונים ענק או ג'יגה של קבצי משחקי מחשב - ייתכן שקבצים אלה מאוחסנים מכיוון ש- Windows לא הסתובב. לאחות אותם עדיין. במצב זה, ייתכן שתרצה לפתוח את כלי איחוי הדיסק ולבצע סריקה כדי לראות אם עליך להפעיל תוכנית איחוי ידנית.

הסר התקנת תוכניות שאינך משתמש בהן

פתח את לוח הבקרה, מצא את רשימת התוכניות המותקנות והסר את ההתקנה של תוכניות שאינך משתמש בהן ואינך זקוק לה מהמחשב שלך. זה יכול לעזור להאיץ את המחשב שלך, מכיוון שתוכניות אלה עשויות לכלול תהליכי רקע, ערכי הפעלה אוטומטית, שירותי מערכת, ערכי תפריט ההקשר ודברים אחרים שיכולים להאט את המחשב האישי שלך. זה גם יחסוך מקום בכונן הקשיח וישפר את אבטחת המערכת - למשל, בהחלט לא צריך להתקין את ג'אווה אם אינך משתמש בה.

אפס את המחשב / התקן מחדש את Windows

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על "אפס את המחשב הזה" ב- Windows 8 ו- 10

אם הטיפים האחרים כאן לא פתרו את הבעיה שלך, הפיתרון הנצחי היחיד לתיקון בעיות Windows - מלבד אתחול המחשב שלך, כמובן - מקבל התקנה חדשה של Windows.

בגרסאות מודרניות של Windows - כלומר, Windows 8, 8.1 ו- 10 - קל יותר להתקין חלונות מתמיד. אינך צריך להשיג אמצעי התקנה של Windows ולהתקין מחדש את Windows. במקום זאת, אתה יכול פשוט להשתמש בתכונה "אפס את המחשב האישי" המובנה ב- Windows כדי לקבל מערכת חלונות חדשה ורעננה. הדבר דומה להתקנה מחדש של Windows וימחק את התוכניות וההגדרות המותקנות תוך שמירה על הקבצים שלך.

אם המחשב האישי שלך עדיין משתמש בכונן קשיח מכני, שדרוג לכונן מוצק - או סתם להבטיח למחשב הבא שלך יש SSD - יציע לך גם שיפור ביצועים דרמטי. בעידן שבו רוב האנשים לא ישימו לב למעבדים מהירים יותר ומעבדי גרפיקה, אחסון במצב מוצק יציע את הרף הגדול ביותר בביצועי המערכת הכוללים עבור רוב האנשים.