כיצד לבצע התקנה נקייה של Windows 10 בדרך הקלה

תהליך השדרוג של Windows 10 גורר קבצים ישנים, הגדרות ותוכניות ממערכת Windows הקודמת שלך לקובץ החדש שלך. מיקרוסופט מאפשרת לך לקבל מערכת חדשה לגמרי על ידי ביצוע התקנה נקייה.

זה שימושי במיוחד אם רכשת מחשב חדש של Windows 10 והוא כולל תוכנות נפח המותקנות על ידי היצרן שאתה לא רוצה. לחלופין, ייתכן שתצטרך לבצע התקנה נקייה במחשב ללא מערכת Windows קיימת לאחר התקנת כונן קשיח חדש. כמובן שתפספסו את האפליקציות הטובות המותקנות מראש, כמו תוכנית נגן ה- DVD החינמית שמגיעה עם מחשבים רבים. עם זאת, אתה תמיד יכול להתקין VLC כדי לקבל הפעלת DVD או להשתמש באחת החלופות המלאות יותר של Windows Media Center.

קשורים: Windows 10 יצא היום: האם לשדרג?

בעבר, מיקרוסופט אילצה את המשתמשים לשדרג לחלונות 10 לפני שהתחילו לרענן ולעשות התקנה נקייה - וזה היה מסובך וצורך זמן באופן מעצבן. עכשיו הדברים הרבה יותר קלים מכיוון שתוכל להפעיל את Windows 10 באמצעות מקש Windows 7, 8 או 8.1.

אפשרות ראשונה: צור מדיה התקנה והתקן את Windows מ- Scratch

קשורים: היכן ניתן להוריד את Windows 10, 8.1 ו- 7 ISO באופן חוקי

השיטה הקלאסית לביצוע התקנה נקייה היא עדיין אפשרות המעבר שלנו עם Windows 10. אתה רק צריך להוריד וליצור מדיה התקנה, על גבי DVD או כונן הבזק, ולהתקין אותה משם.

הורד את כלי יצירת המדיה של Windows 10 ממיקרוסופט. כלי זה יוריד את קובצי ההתקנה הנכונים של Windows 10 עבור המערכת שלך ויעזור לך ליצור DVD להתקנה או כונן הבזק. הפעל אותו ובחר באפשרות "צור מדיה התקנה למחשב אחר" ליצירת מדיה התקנה.

הקפד לבחור את סוג אמצעי ההתקנה הנכון עבור העותק של Windows 10 המורשה למחשב שלך - Windows 10 Home או Professional. (אם "חלונות 10" היא האפשרות היחידה, אתה יכול להשתמש בזה בבטחה והוא יגלה איזו גרסה אתה רוצה.) עליך לבחור גם בשפה שלך ולבחור אם ברצונך להשתמש כאן בגרסת Windows 32 סיביות או 64 סיביות. רוב האנשים ירצו בגרסת 64 סיביות, אך ניתן ליצור מדיה התקנה הכוללת את שניהם, והתקין יבחר באופן אוטומטי את הגרסה המתאימה ביותר כאשר אתה משתמש בה להתקנת Windows במחשב.

התקן את Windows 10 ממדיה ההתקנה כמו בכל מערכת הפעלה אחרת. הפעל מחדש את המחשב כשכונן ה- USB או ה- DVD מוכנס, והפעל אותו מאותו מכשיר. זה עשוי לדרוש שתשנה הגדרה ב- BIOS, תיכנס לתפריט אתחול או תשתמש באפשרות "השתמש בהתקן" באפשרויות ההפעלה המתקדמות במכשיר מודרני של Windows 8 או 10 הכולל קושחת UEFI במקום ה- BIOS המסורתי. בחר "התקן עכשיו" לאחר שמתקין Windows מתחיל.

לאחר מכן תראה את מסך ההפעלה. מה שאתה עושה תלוי במצב שלך:

  • אם מעולם לא התקנת והפעלת את Windows 10 במחשב זה לפני כן, תראה את מסך ההפעלה. הזן כאן את מפתח Windows 10 שלך. אם אין לך מפתח, אך יש לך מפתח תקף 7, 8 או 8.1, הזן אותו במקום זאת.
  • אם אי פעם התקנת והפעלת את Windows 10 במחשב זה בעבר, לחץ על "אין לי מפתח מוצר". Windows יופעל אוטומטית לאחר התקנתו.

המצב השני עובד בגלל האופן שבו Windows 10 מפעיל מחשבים אישיים. כאשר אתה מתקין ומפעיל את Windows 10 במערכת בפעם הראשונה, המתקין מאשר כי מותקנת מערכת "Windows מקורית" ורושם את החומרה שלך בשרתי מיקרוסופט. לאחר מכן, לא יהיה עליך להזין את המפתח שוב באותו מחשב - מיקרוסופט תזהה את החומרה שלך בפעם הבאה שתתקין את Windows 10 במחשב זה, תאשר שהיא רשומה ותפעיל את עצמה באופן אוטומטי.

עברו את תהליך ההתקנה בדרך כלל עד שתראו את "איזה סוג התקנה אתה רוצה?" מָסָך. בחר באפשרות "מותאם אישית" כדי להבטיח שאתה מבצע התקנה נקייה ולא התקנת שדרוג.

חלק את כונן המערכת שלך איך שאתה רוצה. אם יש לך רק מחיצת Windows אחת, תוכל להורות למתקין להחליף אותה. אם יש לך מחיצות רבות, תוכל למחוק את כולן ולהגיד ל- Windows 10 להתקין את עצמה במרחב שלא הוקצה.

לאחר שתיכנס למערכת Windows 10 המותקנת שלך באופן נקי, היא אמורה להפעיל את עצמה באופן אוטומטי לאחר התחברות לאינטרנט.

כדי להבטיח שהוא מופעל כראוי, פתח את תפריט התחל ולחץ על הגדרות. לחץ על לחצן עדכון ואבטחה ועבור לכרטיסייה "הפעלה".

ודא שאתה רואה "Windows מופעל" כאן. כמו כן, שים לב למהדורה של Windows 10 שהתקנת - Windows 10 Home או Windows 10 Pro. רוב האנשים יקבלו את המהדורה הביתית במסגרת השדרוג החינמי מ- 7 או 8, אך תקבלו את Windows 10 Pro אם התקנתם בעבר מהדורה מקצועית של Windows 7 או 8.

כאשר התקנו מחדש את Windows 10 Pro במחשב שלנו, הוא הופעל מיד. אך אם שרתי ההפעלה של מיקרוסופט עמוסים יתר על המידה, ייתכן שיחלוף זמן מה עד שהמערכת שלך מופעלת. אם זה לא מופעל, ייתכן שתראה כאן מידע שיכול לעזור לך להפעיל.

יש אנשים שמדווחים שהם צריכים לאתחל מספר פעמים, בעוד שאחרים פשוט חיכו. הפקודה הבאה יכולה לאלץ הפעלה להתרחש אם היא לא מתרחשת באופן אוטומטי לאחר ביצוע השלבים לעיל. ראשית, פתח את שורת הפקודה של מנהל המערכת על ידי לחיצה ימנית על לחצן התחל או לחץ על מקש Windows + X ובחירת שורת הפקודה (מנהל מערכת). הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

slmgr.vbs / ato

אנשים רבים מדווחים כי עליהם להפעיל פקודה זו מספר פעמים. אם אתה רואה הודעת שגיאה, נסה להפעיל מחדש ולהפעיל אותה שוב, המתן והפעל אותה שוב, או פשוט המתן ותן ל- Windows להפעיל אוטומטית. שרתי מיקרוסופט עשויים להיות עמוסים מדי ברגע שאתה מנסה להפעיל.

אפשרות שנייה: בצע איפוס והסר הכל

אם כבר שדרגת ל- Windows 10 ואתה רוצה להתקין מחדש, יש שיטה קלה יותר. אתה יכול להשתמש בתכונת Reset כדי לאפס את מערכת Windows 10 שלך למצב חדש. אם התקנת את Windows 10 בעצמך, זה אמור לתת לך מערכת Windows חדשה תוך זמן קצר.

יש כמה אזהרות, עם זאת: שיטה זו אינה אידיאלית לכל סיטואציה. אם רכשת מחשב שהגיע עם Windows 10, למשל, סביר להניח שהדבר יחזיר את תוכנת ה- bloatware שהגיעה עם מחשב Windows 10 שלך. (יש דרך לעקוף את זה, אך טרם בדקנו זאת בעצמנו.)

בנוסף, יש אנשים שדיווחו כי לא יתקן כמה בעיות של שחיתות במערכת, ובמקרה זה תרצו לבצע התקנה נקייה אמיתית באמצעות אפשרות אחת לעיל.

כדי לאפס את מחשב Windows 10 שלך, פתח את אפליקציית ההגדרות, בחר עדכון ואבטחה, בחר שחזור ולחץ על כפתור "התחל בעבודה" תחת אפס מחשב זה. בחר באפשרות "הסר הכל". זה ימחק את כל הקבצים שלך, כדי להיות בטוח שיש לך גיבויים.

הצעת השדרוג החינמית של מיקרוסופט תלויה בחומרת המחשב האישי, כך שהיא עשויה שלא להפעיל כראוי אם החלפתם חומרה בתוך המחשב האישי. יתכן שתצטרך להתקשר למיקרוסופט ולהשלים את תהליך הפעלת הטלפון, ולהסביר מה קרה, אם שינית את חומרת המחשב לאחר שניצלת את ההצעה. קו התמיכה הטלפוני יכול לתת לך קוד הפעלה שיאפשר לך להפעיל את Windows 10, גם אם הוא לא יופעל אוטומטית. עם זאת, יתכן שתצטרך לספק מידע נוסף.

מבחינה טכנית, השדרוג החינמי של Windows 10 (כמו גם עותקי OEM של Windows והעתקים המותקנים מראש של Windows 10) לא אמור להיות מועבר למחשב נפרד. אך לעיתים קרובות, תהליך הפעלת הטלפון יאפשר לך לעשות זאת בכל מקרה, לכן כדאי לצלם.

קרדיט תמונה: ברט מוריסון בפליקר