כיצד ליצור קבצי ISO מדיסקים ב- Windows, Mac ו- Linux

קובץ ISO הוא תמונת דיסק מלאה של תקליטור או DVD המאוגד בקובץ יחיד. אתה יכול לעלות קובץ ISO כדי שיהיה זמין כתקליטור או DVD וירטואלי, ומאפשר לך להמיר דיסקים פיזיים לווירטואלים.

קבצי ISO שימושיים במיוחד אם ברצונך להשתמש בתקליטורי משחק ישנים או בתוכנות במחשב מודרני שאין בו כונן דיסק. עם זאת, עליך לשים לב שכמה תוכניות הגנה מפני העתקות DRM לא יעבדו עם קבצי ISO, אלא אם כן אתה קופץ דרך חישוקים נוספים. קבצי ISO מעולים גם עבור דברים כמו אספקת דיסק לתוכנית מכונה וירטואלית, או סתם שמירת עותק של תקליטור כדי שתוכל ליצור אותו מחדש בעתיד אם תצטרך.

קשורים: כיצד להשתמש בתקליטורים, DVD ודיסקי Blu-ray במחשב ללא כונן דיסק

חלונות

ל- Windows אין דרך מובנית ליצור קבצי ISO, למרות שגרסאות מודרניות של Windows - Windows 8, 8.1 ו- 10 - כולן יכולות להעלות קבצי ISO באופן מקורי ללא שום תוכנה נוספת.

קשורים: הגן על מחשב Windows מפני זבל: 5 קווי הגנה

כדי ליצור קובץ ISO בפועל מהדיסק הפיזי שלך, תזדקק לתוכנית צד שלישי. יש הרבה כלים שיכולים לעשות זאת, אך עליכם להיזהר מכיוון שרבים מהם עמוסים בזבל.

כמו תמיד, אנו ממליצים על ניניט כמקום בטוח לתפוס כלים מכל הסוגים. בחזית ISO, Ninite כוללת כלים כמו InfraRecorder, ImgBurn ו- CDBurnerXP. רק הקפד להוריד אותם דרך ניניט. חלק מהתוכניות הללו - כמו ImgBurn - כוללות זבל בתוכנות ההתקנה שלהן אם אתה מקבל אותן ממקומות אחרים.

לאחר שתבחר והתקין אחד מהכלים הללו, כל שעליך לעשות הוא להכניס CD או DVD למחשב האישי שלך, לחץ על האפשרות לקריאת דיסק או ליצירת ISO ולאחר מכן בחר מיקום לשמירת קובץ ה- ISO.

MacOS

קשורים: כיצד להשתמש בכלי הדיסק של ה- Mac שלך למחיצה, מחיקה, תיקון, שחזור והעתקת כוננים

ב- Mac, אתה יכול להשתמש ב- Disk Utility כדי ליצור תמונות של דיסקים. כדי לפתוח אותו, לחץ על Command + Space כדי לפתוח את תיבת החיפוש Spotlight, הקלד "Disk Disk" ואז לחץ על Enter.

הכנס דיסק, לחץ על תפריט קובץ והצביע על חדש> תמונת דיסק מ [מכשיר]. בחר "מאסטר DVD / CD" כפורמט והשאיר את ההצפנה מושבתת. תוכנית השירות לדיסק תיצור קובץ .cdr מהדיסק. ב- Mac, זה כמעט טוב כמו קובץ ISO. אתה יכול "לעלות" אותו מתוך יישום כלי הדיסק על ידי לחיצה על קובץ> פתח את תמונת הדיסק.

בהנחה שאתה רק רוצה להשתמש בקובץ .cdr ב- Mac, אתה יכול להשאיר אותו כקובץ .cdr. אם ברצונך להמיר אותו לקובץ ISO לשימוש במערכות הפעלה אחרות, תוכל לעשות זאת באמצעות פקודת מסוף. פתח חלון מסוף והפעל את הפקודה הבאה:

המרת hdiutil /home/username/original.cdr -פורמט UDTO -o / home / username / destination.iso

החלף את "/home/username/original.cdr" בנתיב לקובץ CDR ו- "/home/username/destination.iso" בנתיב עבור קובץ ה- ISO שברצונך ליצור.

במקרים רבים, ייתכן שתוכל לשנות את שם הקובץ .cdr לקובץ .iso ולהסתיים איתו, אך שיטה זו לא תמיד עובדת. אנו ממליצים לעמוד בפקודת הטרמינל.

לינוקס

ב- Linux, אתה יכול ליצור קובץ ISO מהטרמינל או עם כל כלי לצריבת דיסקים שהפצת לינוקס שלך עשויה לכלול. לדוגמא, אובונטו משתמשת בכלי צריבת הדיסקים Brasero. פתח את צורב הדיסקים של Brasero, לחץ על "העתק דיסק" ואז תוכל להעתיק דיסק שהוכנס ל"קובץ תמונה ". הפצות ושולחנות עבודה אחרים של לינוקס עשויים לכלול כלים דומים. חפש כלי עזר הקשור לתקליטור / DVD ואמורה להיות לו אפשרות להעתיק דיסק לקובץ תמונת דיסק ISO.

הערה : Brasero הוסר מהתקנת ברירת המחדל באובונטו 16.04, כך שתצטרך להתקין את Brasero ממרכז התוכנה של אובונטו.

יצירת קובץ ISO מהטרמינל פשוטה כמו הפעלת הפקודה הבאה:

sudo dd if = / dev / cdrom of = /home/username/image.iso

החלף את "/ dev / cdrom" בנתיב לכונן התקליטורים שלך - למשל, יתכן שהוא יהיה "/ dev / dvd" במקום - ו- "/home/username/cd.iso" בנתיב לקובץ ה- ISO שאתה רוצה לִיצוֹר.

אתה יכול לעלות את תמונות הדיסק שהתקבלו עם הפקודה "mount" במסוף או בעזרת כלים גרפיים שבעצם רק מספקים ממשק יפה יותר על פקודת ההר.

ברגע שיש לך את קבצי ה- ISO שלך, אתה יכול להעתיק אותם לכונן הקשיח של המחשב, לאחסן אותם בכונן USB או להפוך אותם לזמינים ברשת. כל מחשב ללא כונן דיסק יכול לקרוא אותם ולהשתמש בהם כדיסק וירטואלי.