כיצד לבדוק מהו כרטיס המסך (GPU) במחשב האישי שלך

בכל המחשבים יש חומרה גרפית המטפלת בכל דבר, החל מצייר שולחן העבודה שלך ופענוח קטעי וידאו וכלה בעיבוד משחקי מחשב תובעניים. ברוב המחשבים המודרניים יש יחידות עיבוד גרפי (GPU) מתוצרת אינטל, NVIDIA או AMD.

אמנם גם המעבד וה- RAM של המחשב חשובים, אך ה- GPU הוא בדרך כלל הרכיב הקריטי ביותר בכל הקשור למשחקי מחשב. אם אין לך GPU חזק מספיק, אינך יכול לשחק במשחקי מחשב חדשים יותר - או שתצטרך לשחק בהם עם הגדרות גרפיות נמוכות יותר. במחשבים מסוימים יש גרפיקה "משולבת" או "משולבת" בהספק נמוך, בעוד שבאחרים יש כרטיסי גרפיקה "ייעודיים" או "בדידים" חזקים (המכונים לפעמים כרטיסי מסך). כך תוכל לראות מהי חומרת גרפיקה במחשב Windows שלך.

ב- Windows 10, תוכל לבדוק את פרטי ה- GPU ואת פרטי השימוש שלך ישירות ממנהל המשימות. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שורת המשימות ובחר "מנהל המשימות" או לחץ על Windows + Esc כדי לפתוח אותו.

לחץ על הכרטיסייה "ביצועים" בחלק העליון של החלון - אם אינך רואה את הכרטיסיות, לחץ על "מידע נוסף". בחר "GPU 0" בסרגל הצד. היצרן ושם הדגם של ה- GPU מוצגים בפינה השמאלית העליונה של החלון.

תראה גם מידע אחר, כגון כמות הזיכרון הייעודי ב- GPU שלך, בחלון זה. מנהל המשימות של Windows 10 מציג את השימוש ב- GPU שלך כאן, ותוכל גם להציג את השימוש ב- GPU לפי יישום.

אם למערכת שלך יש מספר GPUs, תראה גם את "GPU 1" וכן הלאה כאן. כל אחד מהם מייצג GPU פיזי אחר.

בגירסאות ישנות יותר של Windows, כגון Windows 7, תוכל למצוא מידע זה בכלי האבחון של DirectX. כדי לפתוח אותו, לחץ על Windows + R, הקלד "dxdiag" בתיבת הדו-שיח הפעלה שמופיע ולחץ על Enter.

לחץ על הכרטיסייה "תצוגה" והסתכל בשדה "שם" בקטע "מכשיר". נתונים סטטיסטיים אחרים, כגון כמות זיכרון הווידיאו (VRAM) המובנית ב- GPU שלך, מופיעים גם כאן.

אם יש לך מספר מעבדי GPU במערכת שלך - למשל, כמו במחשב נייד עם GPU אינטל בעל הספק נמוך לשימוש בסוללה ו- NVIDIA GPU בעל הספק גבוה לשימוש בעת חיבור למשחק - תוכל לשלוט באיזה GPU משחק. משתמש מאפליקציית ההגדרות של Windows 10. פקדים אלה מובנים גם בלוח הבקרה של NVIDIA.

קשורים: כיצד לפקח על השימוש ב- GPU במנהל המשימות של Windows