כיצד לפתור בעיות במשחק LAN של Minecraft

Minecraft הוא משחק פנטסטי לשחק ברשת המקומית שלך עם חברים, אבל זה לא כיף כשאתה צריך להשקיע מחצית מהזמן שלך בפתרון בעיות חיבור. בואו נסתכל כיצד לזהות ולגהץ בעיות עם משחק Minecraft LAN.

זיהוי הבעיה הכללית

הודות לפופולריות שלו ולכמות ההורים שנאבקים עם זה עבור ילדיהם, אנו מקבלים יותר מיילים על Minecraft מכל משחק אחר. עם זאת, כתבנו מדריך זה בדגש על עזרה להדיוט בזיהוי מה הם צריכים לעשות בכדי להקל על הבעיה הספציפית שלהם. כאשר ילדך (או חברך) מגיע אליך עם אחת השאלות הללו, אתה אמור להיות מסוגל למצוא את התשובות כאן.

קשורים: הגדרת עורות מרובי משתתפים מקומיים והתאמה אישית לנגן

עם זאת, יש סיכוי טוב שתיתקל באחת או יותר מהנושאים הללו במהלך ימי המשחק שלך ב- Minecraft, כך שבוודאי לא יזיק לקרוא מלמעלה למטה ואפילו לסמן את המאמר הזה לפתרון בעיות עתידיות.

כמו כן, אם אתה חדש יחסית ב- Minecraft, עיין במדריך שלנו להגדרת משחק LAN כאן. יכול להיות שאתה לא זקוק לעזרה המתקדמת לפתרון בעיות, אלא רק סקירה מהירה כיצד להפעיל את הדברים.

"אני לא יכול לראות את משחק Minecraft ברשת LAN"

זוהי הרחוקה והרחוקה ביותר, הבעיה הגדולה ביותר שאנשים נתקלים בה בעת הגדרת מיינקראפט ברשת האזורית (LAN) שלהם: לכולם מותקנת ומפעילה את מיינקראפט, אך שחקן אחד או יותר אינם יכולים אפילו לראות את הנגן המארח להתחבר ב המקום הראשון.

בואו נפרק את הסיבות הנפוצות ביותר לנושא זה ונזמין אותן לפי שכיחות עם פתרונות מתאימים.

חומת האש שלך חוסמת את Java

בעיה זו מתעוררת בגלל בלבול בדיוק מה קורה מאחורי הקלעים עם חומת האש של Windows. אם Windows יבקש את רשותך להריץ אותו, היית מצפה שהוא יבקש אישור עבור Minecraft, נכון? אלא שמיינקראפט הוא למעשה קובץ ג'אווה שמבוצע על ידי תוכנית ג'אווה, ולכן כשמגיע הזמן של מיינקראפט להתחבר לרשת, הפקודת חומת האש אינה עבור "מיינקראפט" - זה בשביל ג'אווה.

בצילום המסך שלמעלה תוכלו לראות את הנוסח הספציפי של חלון הקופץ של חומת האש. רוב האנשים, כברירת מחדל, יראו את התראת האבטחה, יראו את ג'אווה (וגם לא ידעו מהי או פשוט יידעו מספיק על ג'אווה כדי להיזכר בשמיעה מה הייתה בעיית אבטחה שג'אווה הייתה לאורך השנים) וללחוץ על ביטול. הבעיה מורכבת עוד יותר אם יש לך את המחשב האורח שלך או את המחשב שילדך מגדיר עבור גישה שאינה מנהלתית (מה שאתה צריך) יכול אותו אדם לנסות "לאפשר גישה" אבל לא יכול ופשוט לחץ על ביטול. אנחנו לא יכולים להגיד לך כמה פעמים עשינו בעיות בצילום עבור מיינקראפט רק כדי שהאדם יגיד "אה היי, איזו תיבת חומת אש צצה אבל פשוט פגעתי בביטול".

למרבה המזל, הפתרון לבעיה זו הוא פשוט, כל עוד יש לך גישה מנהלתית למחשב האישי (כלומר, חשבון ברירת המחדל הוא המנהל או שיש לך את הסיסמה של חשבון המנהל).

פשוט נווט אל לוח הבקרה> מערכת ואבטחה> חומת האש של Windows (או פשוט הקלד "חומת אש" בתיבת החיפוש בתפריט התחלה).

בלוח הבקרה של חומת האש, בחר "אפשר יישום או תכונה דרך חומת האש של Windows"; הקישור נראה בתכלת בצילום המסך שלמעלה.

לחץ על סמל "שנה הגדרות" בפינה השמאלית העליונה כדי להודיע ​​ל- Windows שאתה רוצה לבצע שינויים מנהליים ואז גלול מטה כדי לחפש "javaw.exe" ברשימת ערכי חומת האש. בגרסת Java שבה העותק שלך של Minecraft משתמשת חייבת להיות מסומנת העמודה "פרטי". בעוד שלרוב האנשים יהיה רק ​​ערך אחד, יתכן שיהיו לך שני רשומות. (אם יש לך יותר מגרסה אחת של javaw.exe וברצונך לחקור, אתה תמיד יכול ללחוץ לחיצה ימנית על כל ערך ולבחור "פרטים" לקבלת מידע נוסף.)

ברוב המקרים העצום,  העצום , כל זה שנדרש כדי לגרש את מצוקות הקישוריות שלך.

המחשבים שלך נמצאים ברשתות שונות

השנייה רק ​​לבעיית Java היא בעיית הרשת השונה. בעיה זו יכולה להתקיים בכמה צורות, ואם פתרת את בעיית Java (או שמלכתחילה לא הייתה בעיה), עליך לעבוד בזהירות בתרחישים פוטנציאליים אלה.

ודא שכל המחשבים נמצאים באותה רשת. במכשירי Wi-Fi, במיוחד מחשבים ניידים, תמיד יתכן שהמכשיר מחובר לרשת Wi-Fi פתוחה בקרבת מקום או ל- Wi-Fi של השכן שהשתמשת בו בעבר. בדוק שוב כי כל המחשבים נמצאים באותה רשת מקומית עם אותו שם (למשל, נגן 1 אינו נמצא ב- "Wireless" והשחקן 3 נמצא ב- "Wireless_Guest").

אם מחשבים כלשהם מחוברים לנתב באמצעות Ethernet, וודאו שהם מחוברים לאותו נתב שאליו המחוברים באמצעות Wi-Fi.

בדוק אם יש בידוד AP

אם כולם מחוברים לאותה רשת, אך אתה עדיין לא מצליח להתחבר, זה יכול להיות בגלל תכונה בנתב שלך שנקראת בידוד AP. אתה יכול לבדוק אם המחשב של כל שחקן יכול להגיע למחשב שמארח את המשחק באמצעות מבחן פינג פשוט.

התחל על ידי פתיחת שורת הפקודה בכל מחשב והקלדת "ipconfig" עבור משתמשי Windows ו- "ifconfig" עבור משתמשי Linux ו- Mac. פקודה זו תפיק מגוון נתונים אודות כתובת ה- IP ומצב כרטיס הרשת של המחשב. רשום את "כתובת IPv4" עבור כל מחשב. עבור הרוב המכריע של המשתמשים הביתיים כתובת זו תיראה בערך כמו 192.168.1. * או 10.0.0. * מכיוון שאלה מהוות חסימות כתובות ברירת המחדל ברוב הנתבים ושמורה במיוחד לשימוש פנימי.

ברגע שיש לך את הכתובות של המחשבים השונים, בדוק אם הם יכולים להגיע זה לזה דרך הרשת באמצעות pingהפקודה. עוד בשורת הפקודה, הזן את הפקודה ping [IP address of the host player's computer]. כך, לדוגמא, אם יש לך שני מחשבים - אחד עם הכתובת 10.0.0.88 ואחד עם הכתובת 10.0.0.87 - היכנס למחשב הראשון (88) והפעל:

פינג 10.0.0.87

ואז חזור על התהליך במחשב השני (87):

פינג 10.0.0.88

פקודת ping תיתן לך פלט שיאמר לך כמה מהר הוא הצליח להתחבר למחשב השני, כמו גם כמה מהחבילות הבודדות הוחזרו בהצלחה. ברשת ביתית אחוז ההצלחה צריך להיות 100%.

אם שני המחשבים מסוגלים לגשת לאינטרנט  אך הם נכשלים במבחן הפינג, יש לבחון דבר אחרון: בידוד המשתמשים. לחלק מהנתבים יש תכונת אבטחה (המופעלת בדרך כלל רק על משתמשי Wi-Fi ולא על משתמשי Ethernet קשיחים) המבודדת משתמשים זה מזה כך שכולם יכולים להתחבר לאינטרנט אך משתמשים בודדים אינם יכולים להתחבר זה לזה. הגדרה זו מתויגת בדרך כלל כ"בידוד AP ", אך ייתכן שתראה אותה כ"בידוד נקודת גישה", "בידוד משתמשים", "בידוד לקוח" או וריאציה כלשהי. חלק מהנתבים מחילים אוטומטית בידוד AP על כל רשתות האורחים מבלי לציין את ההגדרה למשתמש, לכן, שוב, בדוק שוב שאף אחד מהשחקנים לא מחובר לרשת האורחים של הנתב שלך.

אם מחשב אחד או יותר נכשלים במבחן הפינג ואתה חושד שבידוד AP עשוי להיות הסיבה, יהיה עליך להתייעץ עם התיעוד עבור הנתב הספציפי שלך כדי לראות היכן ההגדרה וכיצד לכבות אותה. אם אתה מוצא את התיעוד עבור הנתב שלך חסר ונשאר לך לחפור בתפריטים בעצמך, עיין במדריך שלנו לבידוד AP כאן כמה עצות על איתור והפעלה / השבתה.

נסה להתחבר ידנית

אם הסעיפים שלעיל אינם פותרים את הבעיה שלך, סביר להניח שהבעיה היחידה שאתה באמת נתקל בה היא ש- Minecraft, משום מה, לא מסקנת כראוי את הרשת ומעדכנת את רשימת משחקי ה- LAN הזמינה.

זה לא אומר שאתה לא יכול לשחק את המשחק ב- LAN, אבל זה אומר שאתה צריך להזין ידנית את הכתובת של הנגן המארח כדי לעשות זאת. אם אתה רואה מסך כמו זה שלמעלה, בו הוא סורק ללא הרף למשחקי LAN אך אינו מוצא אותם, לחץ על כפתור "התחברות ישירה" והזן את "[כתובת ה- IP של נגן המארח] הבא: [יציאת משחק המארח]". לדוגמה, "192.168.1.100:23950".

יציאת המשחק מיועדת למשחקי LAN של Minecraft מוקצה באופן אקראי בכל פעם שנפתחת המפה של השחקן המארח להפעלת LAN.

ככזה, עליך לבדוק את היציאה כשאתה פותח את המשחק במחשב המארח (הוא מוצג על המסך מיד לאחר פתיחת המשחק, כפי שנראה למטה) או שאתה צריך להסתכל על הרישום של המשחק במסך מרובי משתתפים. של לקוח אחר ברשת שלך שיכול להתחבר בהצלחה (שם הוא יפרט גם את כתובת ה- IP וגם את מספר היציאה תחת שם המשחק הפתוח).

"אני יכול להתחבר, אבל אני מבוטל"

אם אתה יכול לראות את המשחק האחר ברשת המקומית, אך להיפטר לפני שתוכל לשחק, האשם הוא בדרך כלל אחד משלושה דברים: גרסאות משחק שונות, מזהי משתמש זהים או אופני משחק לא תואמים (לפי סדר ההסתברות).

שגיאת השרת / הלקוח המיושנת

מספרי גרסאות Minecraft שאינם מסונכרנים הם המקור הגדול ביותר לתופעה להצטרף אך לבעוט ומתרחשת כאשר נגן הלקוח והשחקן המארח מריצים גרסאות של המשחק. אם המארח מפעיל את Minecraft 1.7.10, למשל, אך אתה מריץ את 1.8.8, תראה הודעה כמו זו:

הפיתרון הפשוט ביותר הוא להתאים את מספר הגירסה של ה- Minecraft של נגן הלקוח כך שיתאים (לא נציע לשנות את גרסת הנגן המארח אם עולמו של הנגן המארח כבר נחקר ונבנה עם יצירות מכיוון שההבדלים הגדולים בגרסאות Minecraft יכולים לזרוע הרס. מפות).

לשם כך, הפעל את משגר Minecraft במחשבי הלקוח ולחץ על כפתור "ערוך פרופיל". בתפריט הנפתח "השתמש בגרסה" בחר את גרסת Minecraft המתאימה. אנו מספקים הדרכה מפורטת יותר כאן.

שגיאת המזהה הזהה

אם השחקנים המשניים נכנסים למשחק המתארח שלך ומקבלים את השגיאה "השם הזה כבר נלקח", סביר להניח שיש לך רק עותק פרימיום אחד של Minecraft. שחקן יחיד לא יכול להיכנס לאותו עולם פעמיים.

אתה יכול לטפל בנושא באחת משתי דרכים. ראשית, תוכלו לקנות עותק של Minecraft לכל שחקן (שכאות אוהדי Minecraft שתומכים במשחק, אנו ממליצים לכם לעשות זאת). לחלופין, אם אתה רק מנסה לארגן מסיבת LAN או לתת גם לאח של ילד לשחק, אתה יכול לערוך קובץ כדי לאפשר שימוש ברישיון Minecraft יחיד למשחק מקומי. אנו מפרטים על התוכניות, המוצא והמלכודות של טכניקה זו במדריך המפורט שלנו בנושא.

שגיאת המצבים החסרים

כשאתה מוסיף אופנות למשחק Minecraft שלך, כמו אלה של ביומיות מגניבות או יצורים נוספים, על כל שחקן שמתחבר למשחק שלך להתקין את אותן אופנות (ואותן גרסאות של אותם אופנות). אתה יכול לקרוא עוד על אופנות ותכונות השימוש בהם כאן.

הטקסט המדויק של שגיאה זו יכול להשתנות מלהקבל אפילו הודעת שגיאה (המשחק תקוע כל הזמן ב"התחברות ... ") לקריאות שגיאות ספציפיות מאוד המפרטות אילו אופנות ואילו גרסאות חסרות.

אם אתה נתקל בבעיה זו, ישנן שתי דרכים לתקן אותה. אם המארח מריץ את המודלים, עליך להוסיף את אותם אופנים ללקוחות המנסים להתחבר (למשל אם למארח יש את מוד ה- Mo 'Creatures הפופולרי, כל השחקנים שרוצים לחלוק את העולם יזדקקו גם להתקנת גַם). אם הלקוח הוא המודד והמארח מריץ וניל Minecraft, הלקוח צריך לחזור למשחק Minecraft המלאי. במקרים כאלה זה מאוד שימושי להשתמש במנהל מופעים כמו MultiMC; אתה יכול ליצור מופע ספציפי עבור כל שילוב של וניל ומשנה מיינקראפט שאתה צריך.

"אני יכול להתחבר, אבל ביצועי המשחק גרועים"

בניגוד לסעיפים הקודמים במדריך זה, סעיף זה מעורפל מעט יותר. פעמים רבות שחקנים יכולים לארח משחק ולהתחבר למשחקים אחרים ברשת, אך אמנם הם לא נבעטים על הסף מהמשחק, אך הביצועים ממש קשים. אם מניחים בצד כמה בעיות רשת בלתי נראות אך חמורות שגורמות למעשה לבעיות קישוריות, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפוך את Minecraft לחוויה חלקה עבור כולם.

ראשית, יש לארח את השחקן עם המחשב החזק ביותר. Minecraft הוא משחק רעב מאוד למשאבים (גם אם הגרפיקה נראית מאוד רטרו ופשוטה). אם אתה חווה השמעה לקויה על פני הלוח (לא רק במכונות החלשות יותר) יכול להיות שמחשב האירוח אינו מסוגל לרחרח.

שנית, אנחנו לא יכולים לומר מספיק דברים טובים על ה- Minecraft mod Optifine. גם אם אין לך שום כוונה לעשות שום דבר מלבד לשחק וניל מיינקראפט. אתה בהחלט צריך וללא ספק להתקין את Optifine. זהו אוסף של אופטימיזציות קוד, שלמען האמת, צריך להיות בקוד Minecraft המוגדר כברירת מחדל. בין אם המחשב שלך רעוע או בשרני, Optifine תגרום למיינקראפט לרוץ כל כך הרבה יותר חלק.

קשורים: כיצד להפעיל שרת Minecraft מקומי פשוט (עם ובלי מצבים)

לבסוף, אם המחשב המארח מתאים היטב למשימה, אך אתה עדיין מקבל שיעורי פריימים נמוכים וסימנים אחרים למשחק נאבק, תוכל להוריד חלק מהעולם ליישום שרת נפרד. Mojang מציע יישום שרתים עצמאי להורדה ולוקח כמעט זמן להקים שרת Minecraft וניל פשוט. מניסיוננו, זה באמת עוזר להחליק את בעיות הביצועים אם העותק של המארח של Minecraft לא מנסה בו זמנית להתמודד עם משחק המשחק עבור השחקן המארח, כמו גם לשרת את המשחק עבור כל השחקנים האחרים. פיצול הדברים כך שהמחשב של נגן המארח עדיין מארח את המשחק (באמצעות אפליקציית השרתים הייעודית) אך אפליקציית Minecraft של המארח לא מתרחקת משתי המשימות, יכולה באמת לשפר את הביצועים עבור כולם.

אפילו יותר טוב: אם אתה עדיין נתקל בבעיות ביצועים, תוכל להתקין את שרת Minecraft במחשב נפרד לחלוטין ברשת שלך ולתת למכונה זו להתמודד עם הרמת הכבד, כך שהמחשבים של השחקנים לא צריכים.

כשאתה, החברים שלך והילדים שלך באמת רוצים לשחק ב- Minecraft, זה יכול להיות מאוד מתסכל כאשר הגדרת משחק מקומי אינה קלה. עם קצת פתרון בעיות, עם זאת, לא רק שאתה יכול להתחיל לעבוד ללא שום בעיה, אלא שאולי אפילו תמצא, הודות לאופנים כמו Optifine והפעלת אפליקציית שרתים מובחנת, אתה טוב יותר מאשר כשהתחלת.