כיצד לשחק במשחקי פלאש ישנים בשנת 2020, והלאה

אדובי הורגת את פלאש בסוף 2020, אך משחקי פלאש הם חלק חשוב בהיסטוריה האינטרנטית. למרבה המזל, פרויקט קהילתי בשם Flashpoint מתגבר להצלתם. כך תוכלו להמשיך ולשחק את כל המועדפים עליכם בעתיד הנראה לעין.

לזכרו של אדובי פלאש

אדובי הודיעה כי "תפסיק לעדכן ולהפיץ את נגן הפלאש בסוף 2020". החברה עודדה את יוצרי התוכן להעביר כל תוכן Flash קיים ל"פורמטים חדשים ופתוחים ".

האינטרנט מתרחק מפלאש כבר שנים כאשר טכנולוגיות מבוססות דפדפנים, כמו HTML5, WebGL ו- WebAssemble, נפוצות יותר.

בניגוד לפלאש, הטכנולוגיות הפתוחות הללו אינן דורשות תוסף צד שלישי. טכנולוגיית קוד פתוח מוחזקת לרוב לבדיקה גבוהה יותר. כל אחד יכול לבחון את קוד המקור ולבדוק אחר ניצולים או ליישם את הטכנולוגיה בפרויקטים שלהם.

תוספים, כמו פלאש, סילברלייט שמת כבר מזמן, ותוסף דפדפן ג'אווה הידוע לשמצה, פועלים תחת מודל פיתוח מקור סגור. הם מתוחזקים על ידי ישות אחת שזרעה את כל העדכונים והתיקונים.

במחצית השנייה של העשור האחרון, פלאש פיתח מוניטין סלעי בשל פגמי האבטחה המשתוללים שלו, שרבים מהם היו מעללי יום אפס שמסכנים אנשים בסיכון רציני.

אפל הובילה את המטען בכך שהפכה את פלאש לנחלת העבר. החברה החליטה לא לכלול תמיכה בפלאש באייפון, מה שאילץ שינוי שהיה זמן רב.

טכנולוגיות דפדפנים כמו HTML5 הופיעו כדי להחליף מיכלי וידאו פלאש. גוגל אילצה אנשים המשתמשים ב- Chrome להריץ את פלאש בארגז החול ומאוחר יותר חסמה אותו לחלוטין, וסירבה לאינדקס דפים עם תוכן פלאש.

בשנת 2020, מעט מאוד אתרים עדיין משתמשים בפלאש. מה המשמעות של טונות האנימציות והמשחקים האינטראקטיביים שהפכו את האינטרנט לכל כך מהנה בתחילת המילניום?

כיצד לשחק במשחקי פלאש באמצעות

כמובן שהאינטרנט לא יאפשר לכל אותם משחקי פלאש קלאסיים להיעלם אל תוך הלילה. הפיתרון הוא ה- Flashpoint של BlueMaxima, יישום קוד פתוח בחינם עבור Windows (גרסאות Mac ו- Linux יוצרות).

Flashpoint מספק את כל מה שאתה צריך כדי לשחק במשחקי רשת קלאסיים. יש בו ספרייה של כ 38,000 משחקי רשת ו -2,400 אנימציות.

ייתכן שבניית Mac ו- Linux ניסיונית לא תכלול תמיכה בקטלוג המלא. במהלך הבדיקה שמנו לב שגרסת ה- Mac תומכת כיום במעט יותר מ- 30,000 משחקים.

אם אתה משתמש ב- Windows, אתה יכול לבחור בין Flashpoint Ultimate או Infinity. Ultimate הוא החבילה הממצה. הוא כולל את הארכיון המלא של תוכן פלאש ודורש התקנת שטח דיסק כ -300 GB.

אינפיניטי מאפשרת לך להוריד משחקים לפי דרישה בזמן שאתה משחק בהם ודורשת רק כ -300 מגה-בייט של שטח פנוי. אם יש לך מכונת לינוקס או מק, תצטרך להסתפק באינפיניטי בינתיים.

כדי להתחיל, הורד את Flashpoint עבור Windows או תפס את יציאות הניסוי של Mac או Linux. הפעל את משגר ה- Flashpoint ועיין בקטלוג.

לחץ על הכרטיסייה "משחקים" כדי להתחיל. משמאל, אתה רואה כמה רשימות אוסרות של משחקים, בנוסף לרשימת "כל המשחקים" הממצה. אם אתה מחפש משהו ספציפי, הקלד אותו בשדה החיפוש שבראש החלון. כשאתה מוצא משהו שתרצה לנסות, לחץ עליו פעמיים והמתין ש- Flashpoint יצמח לפעולה.

בגרסת ה- Mac בה השתמשנו, לקח זמן עד שהמשחק הושק. הסיבה לכך היא ש- Flashpoint צריך להפעיל תחילה את השרת שלו, להפנות מחדש את כל הנכסים על בסיס המשחק שאתה משחק ולאחר מכן להפעיל חלון דפדפן שונה כדי להציג את התוכן.

אם אתה רוצה לקפוץ ישירות לדברים הטובים, עיין ברשימה האוצרת "היכל התהילה של פלאשפוינט". אתה חייב לזהות כמה מועדפים ישנים שם, כמו QWOP , פורטל: גרסת הפלאש , Alien Hominid ו- Yeti Sports .

איך עובד Flashpoint

Flashpoint הוא "פרויקט שימור משחקי רשת" בעיצוב עצמי התומך בתוכן המיוצר ב- Adobe Flash, Adobe Shockwave, HTML5, Java, Unity Web Player, Microsoft Silverlight, ActiveX ועוד תוספי אינטרנט פופולריים בעבר.

הפרויקט מורכב משלושה מרכיבים עיקריים: שרת אינטרנט, הפניה מחדש ומשגר. כל אלה פועלים בשילוב כדי ליצור אשליה שאתה ניגש לתוכן פלאש (וטכנולוגיה אחרת) דרך האינטרנט.

זה הכרחי מכיוון שקובצי Flash SWF יכולים להיות בררניים. תוכן מסוים פועל רק כאשר הוא מתארח בשרתים מסוימים, וחלקם טוענים משאבים ממקומות אחרים. תוכן מסוים מנסה לדבר עם שרתים מסוימים ולא יעבוד אם הוא לא יכול למצוא אותם.

Flashpoint הוא בסופו של דבר פרויקט שימור. יש לחקות ולהתארח באופן מקומי חלק גדול מהטכנולוגיה שעליה משחקים אלה מסתמכים. Flashpoint דואג לכל זה עבורך, כך שתוכל ליהנות מאנימציות של Happy Tree Friends ומסימולטורים של מגפות כמו 2003.

BlueMaxima דואגת לא פחות לשמר תוכן כמו בפיתוח הטכנולוגיה הבסיסית.

אודות זכויות יוצרים

פרויקט ה- Flashpoint עוסק בעיקר בשימור. מאחר שהמשחקים ניצלו מרחבי הרשת (כולל אתרי מקור מקוריים, ארכיון האינטרנט וקבצים שתרמו משתמשים), החוקיות של כל זה הופכת להיות אזור אפור במקצת.

שאלות נפוצות על Flashpoint מזמינות כל יוצרי תוכן שרוצים שמשחקיהם יישלפו מהארכיון ליצור עמם קשר. זה אכן אומר שהחברה כנראה תנסה לשכנע אותך לתת לה לשמור על זה למען הדורות הבאים, אבל "אנחנו לא בלתי סבירים."

אז האם אתה עובר על חוקים כלשהם? קשה לומר בוודאות. אמנם היבט זכויות היוצרים הוא אזור אפור, אך יוצרים רבים הסכימו לתת ליצירותיהם להיכלל בארכיון. רוב האתרים שאירחו במקור את התוכן מתו זה מכבר. ורוב התוכן אפילו לא עובד בלי הטריקים שהשתמשו בפלאשפוינט מאחורי הקלעים.

משחקי פלאש רבים יכולים להיות מסווגים כ"נטישת תוכנה ", כלומר תוכנה ש"ננטשה" על ידי בעל זכויות היוצרים שלה.

בדיוק כמו הורדת ROM מהאינטרנט, זהו אזור משפטי מסובך לניווט. עם זאת, כמו אמולטורים עצמם, אין שום דבר לא חוקי ב- Flashpoint כטכנולוגיה.

חידושים מודרניים למועדפי הפלאש שלך

מלבד חוסר הוודאות בזכויות יוצרים, חלק מהמשחקים באוסף זה המשיכו לדברים גדולים בהרבה. אם יש לך מועדף של פעם, יש סיכוי טוב שזה עכשיו משחק נייד או זמין לרכישה ב- Steam, או בשירותי משחק אחרים.

הזיכיונות הפופולריים הבאים התחילו כמשחקי פלאש:

  • Bloons ו- Bloons TD
  • ניסויים
  • חיימיניזר
  • קנאבלט
  • VVVVVV
  • ילד סופר בשר
  • החבר של Hatoful

רבים מהם נמצאים בארכיוני Flashpoint, אך הם רחוקים מהגרסאות הטובות ביותר. גרסאות מודרניות המיועדות למחשבים, קונסולות וניידים הן עדיפות מבחינה ויזואלית, בעלות שליטה טובה יותר ותוכן רב יותר, ומאפשרות לתמוך ביוצרים על ידי קנייתם ​​באופן מוחלט.

יש לך .SWFs? חיקו פלאש עם פרפל

Flashpoint אינו אמולטור פלאש אמיתי. כפי שהזכרנו קודם, הוא משתמש בשלושה רכיבים (שרת אינטרנט, הפניה מחדש ומשגר) כדי לגרום לתוכן פלאש לעבוד כאילו הוא מתארח באינטרנט. זה לא מקרה פשוט של ייבוא ​​קובץ SWF ולחיצה על הפעל. כמה כותרות דורשות הרבה tweaking ועבודה מאחורי הקלעים לפני שהם יכולים לשמש.

Ruffle הוא אמולטור של נגן פלאש אמיתי. אתה יכול להשתמש בו הן בדפדפן והן בשולחן העבודה להפעלת קבצי SWF, כאילו היה נגן ה- Flash של Adobe עצמו. כדי להשתמש בו, עם זאת, אתה זקוק לכמה קבצי SWF כדי לטעון - זה לא מגיע עם אוסף של משחקים כמו Flashpoint.

הפרויקט משתמש בטכנולוגיית דפדפן הנקראת WebAssemble כדי להבטיח תאימות בכל הלוח. Newgrounds הודיעה כי היא מתכננת להשתמש ב- Ruffle כדי להמשיך ולהגיש כמה שיותר מתוכן לאחר ש- Flash יושמט לתמיד. אם תמשיך להשתמש בתוכן פלאש באינטרנט, כנראה שתשתמש ב- Ruffle לשם כך זמן רב.

לבסוף, תמיד יש את נגן הפלאש העצמאי הרשמי של אדובי, שעדיין אמור להיות זמין להורדה בשנת 2020 ואילך. אתה יכול להשתמש בו כדי לפתוח ולהפעיל קבצי SWF בודדים מחוץ לדפדפן האינטרנט שלך.