כיצד לגלות איזה בניין וגירסה של Windows 10 יש לך

אולי לא באמת חשבת בעבר על מספרי בניין של Windows אלא אם כן זה היה חלק מתפקידך לעשות זאת. עם זאת, הם הפכו חשובים יותר עם Windows 10. כך תוכל לגלות איזו בנייה - ומה המהדורה והגרסה - של Windows 10 אתה מריץ.

Windows תמיד השתמשה במספרי בנייה. הם מייצגים עדכונים משמעותיים ל- Windows. באופן מסורתי, רוב האנשים התייחסו ל- Windows בהתבסס על הגרסה העיקרית, בשם שהם משתמשים בהם - Windows Vista, 7, 8, וכן הלאה. בגירסאות אלה, היו לנו גם חבילות שירות להתייחס אליהם: Windows 7 Service Pack 1, למשל.

עם Windows 10 הדברים השתנו מעט. ראשית, מיקרוסופט טוענת שלא יהיו יותר גרסאות חדשות של Windows - Windows 10 כאן כדי להישאר. מיקרוסופט גם ביטלה את ערכות השירות, במקום לעבור לשחרר שני מבנים גדולים בכל שנה ולתת להם שמות. אם אתה באמת צריך להתייחס לגרסה ספציפית של Windows, עם זאת, הכי קל להתייחס אליה לפי מספר הגרסה שלה. מיקרוסופט הסתירה מעט את מספר הגרסה בניסיון לגרום ל- Windows 10 להראות תמיד עדכני, אבל זה לא קשה למצוא.

קשורים: במה שונה ה- "Builds" של Windows 10 מ- Service Packs

הערה: בנוסף לבנות, קיימות עדיין מהדורות שונות של Windows 10 - Home, Professional, Enterprise, וכן הלאה - עם תכונות שונות. מיקרוסופט עדיין מציעה גם גרסאות 64 סיביות וגרסאות 32 סיביות של Windows 10.

מצא את המהדורה שלך, מספר בניין ועוד בעזרת אפליקציית ההגדרות

אפליקציית ההגדרות החדשה מציעה גם מידע על בנייה, מהדורה וגרסה בצורה ידידותית למשתמש. לחץ על Windows + I כדי לפתוח את ההגדרות. בחלון ההגדרות, נווט אל מערכת> אודות. גלול מעט למטה ותראה את המידע שאתה מחפש.

נווט למערכת> אודות וגלול מטה. תראה כאן את המספרים "גרסה" ו"בנה ".

קשורים: כיצד לשדרג מ- Windows 10 Home ל- Windows 10 Professional

  • מַהֲדוּרָה.  שורה זו מציגה לך באיזו מהדורה של Windows 10 אתה משתמש - Home, Professional, Enterprise או Education. אם אתה משתמש ב- Home וברצונך לשדרג ל- Professional, תוכל לשדרג למהדורה המקצועית מתוך Windows 10. מעבר למהדורות Windows 10 Enterprise או Education ידרוש התקנה מחדש מלאה ומפתח מיוחד שלא נעשה זמין למשתמשי Windows ביתיים רגילים.
  • גִרְסָה.  מספר הגרסה נותן לך את המידע הטוב ביותר על איזו גירסה של Windows 10 אתה מריץ. המספר מבוסס על תאריך המהדורה האחרונה של ה- build הגדול ומשתמש בפורמט YYMM. לדוגמא, בצילום המסך לעיל, גרסת "1607" מספרת לנו שהגרסה שאנחנו מריצים היא מהחודש השביעי (יולי) 2016. זהו עדכון יום השנה הגדול של Windows 10. עדכון יוצרי הסתיו שוחרר בספטמבר. של 2017, אז זו גרסה 1709.
  • מערכת הפעלה.  שורה זו מציגה את מבנה מערכת ההפעלה הספציפי שאתה מפעיל. זה נותן לך סוג של ציר זמן של גרסאות בנייה קלות בין גרסאות המספר העיקריות. בצילום המסך לעיל, מבנה "14393.693" היה למעשה המבנה ה -13 ששוחרר לאחר גירסת 1607 שנשלחה ביולי 2016. מידע זה חשוב פחות עבור רוב האנשים מאשר מספרי הגרסאות העיקריים, אך הוא עדיין יכול לעזור לך לזהות בדיוק מה אתה רץ. אם אתה סקרן, תוכל לבדוק את כל ההיסטוריה של גרסאות ובניית Windows 10 באתר TechNet של מיקרוסופט.
  • סוג המערכת.  שורה זו מספרת אם אתה משתמש בגרסת 32 סיביות של Windows 10 או בגרסת 64 סיביות. זה גם אומר לך אם המחשב האישי שלך תואם לגרסת 64 סיביות או לא. לדוגמה, "מערכת הפעלה 64 סיביות, מעבד מבוסס x64" מציין שאתה משתמש בגרסת 64 סיביות של Windows 10 במעבד 64 סיביות. "מערכת הפעלה של 32 סיביות, מעבד מבוסס x64" מציין שאתה משתמש בגרסת 32 סיביות של Windows 10, אך אתה יכול להתקין את גרסת 64 סיביות בחומרה שלך אם אתה מעדיף.

קשורים: מה ההבדל בין חלונות 32 סיביות ל- 64 סיביות?

מצא את המהדורה שלך ואת מספר הבניין שלך באמצעות שיח Winver

אתה יכול גם להשתמש בכלי Windows המתנה הגרסה הישן (winver) כדי למצוא חלק מהמידע הזה. לחץ על התחל, הקלד "winver" ואז לחץ על Enter. תוכל גם ללחוץ על מקש Windows + R, להקליד "winver" בתיבת הדו-שיח הפעלה ולחץ על Enter.

השורה השנייה בתיבה "אודות Windows" מציגה לך איזו גרסה ובניית Windows 10 יש לך. זכור, מספר הגרסה הוא בצורה YYMM - לכן 1607 פירושו החודש השביעי של 2016. כמה שורות למטה, תראה את המהדורה של Windows 10 שאתה משתמש - Windows 10 Pro בדוגמה שלנו.

התיבה "אודות Windows" אינה מראה אם ​​אתה משתמש בגרסת 64 סיביות או 32 סיביות של Windows 10, אך היא נותנת לך דרך מהירה יותר לבדוק את הגרסה שלך ולבנות מאשר לנווט באפליקציית ההגדרות.

קשורים: טריקים של חנון טיפש: כיצד להציג את גרסת Windows בשולחן העבודה

כל המידע הזה - מהדורה, גרסה, מספר בנייה וסוג בנייה - יכול להיות חשוב אם אתה מנסה לקבוע אם Windows 10 קיבל עדכון ספציפי, האם יש לך גישה לתכונה הזמינה רק במהדורות מסוימות, או שאתה צריך להוריד את גרסת 64 או 32 סיביות של תוכנית. ואם אתה מאוד מעוניין לעמוד בקצב זה, יש לנו אפילו דרך להציג את מספר הבניין שלך על שולחן העבודה שלך. תהנה!