מהו HDMI אלחוטי וכדאי להשתמש בו?

מוצרי HDMI אלחוטיים קיימים כמעט עשור, אך הם לא זכו לפופולריות רבה. אך כיצד פועל HDMI אלחוטי, והאם עליכם לרכוש מוצרי HDMI אלחוטיים לביתכם?

HDMI אלחוטי הוא חלופה לכבלי HDMI

כבלי HDMI הם המדיום הסטנדרטי להעברת וידאו בחדות גבוהה כבר יותר מעשור. אבל לכבלי HDMI יש כמה חסרונות ברורים. כמה כבלים HDMI סוררים יכולים להפוך את מרכז הבידור שלך לקן חולדות, והם יכולים להגביל את תיבת הכבלים או קונסולות המשחק שלך לחדר יחיד.

בוודאי ניחשתם נכון לעכשיו, אך Wireless HDMI הוא פתרון וידאו אלחוטי בחדות גבוהה שיכול לפתור חלק מהבעיות הקשורות בכבלי HDMI. אתה יכול לנקות את מרכז הבידור שלך, לשדר מקור וידאו יחיד לטלוויזיה בכל רחבי הבית שלך, או לשקף את התצוגה מהטלפון או המחשב לטלוויזיה שלך.

ישנם הרבה מוצרי HDMI אלחוטיים בשוק, וכולם די קלים להתקנה. אתה מחבר משדר ליציאת ה- HDMI של מקור וידאו ומקלט ליציאת ה- HDMI של הטלוויזיה, וזה כל מה שיש בזה.

קשורים: מיטב מוצרי ה- HDMI האלחוטיים הטובים ביותר למרכז מדיה מסודר ולסרטון רב-חדרים

זה כמו Bluetooth, אבל עבור וידאו

בניגוד ליישומי שיקוף מסך כמו Apple AirPlay, HDMI אלחוטי אינו דורש חיבור Wi-Fi. המשדר שתחבר למקור הווידיאו שלך שולח תדר מיקרוגל, והמקלט שמחובר לתצוגה שלך מפענח את התדר הזה לווידיאו בהבחנה גבוהה. תחשוב על זה כמו Bluetooth, אבל בשביל וידאו.

בחלק ממוצרי ה- HDMI האלחוטיים (אך לא בכולם) יש משדרי IR מובנים. משדרים אלה מאפשרים לך להשתמש בשלט רחוק לטלוויזיה כדי לשלוט במכשירים רחוקים. משדרי IR אלה נחוצים להרבה הגדרות HDMI אלחוטיות. אחרי הכל, לרוץ מחדר אחד למשנהו כדי להחליף ערוצי טלוויזיה זה יהיה כאב בתחת.

כמו כל סוג של שידור אלחוטי, HDMI אלחוטי מועד לחסימה. מרבית מוצרי ה- HDMI האלחוטיים פועלים סביב תדר המיקרוגל של 5 ג'יגה הרץ, אשר עלול להידבק על ידי אותות Wi-Fi וסלולר. למרבה המזל, רוב מוצרי ה- HDMI האלחוטיים החדשים משתמשים בבחירת תדרים דינמית כדי להתאים את עצמם לתדר הפחות צפוף בביתכם באופן אוטומטי.

אבל כשמדובר ב- HDMI אלחוטי, חביון הוא סוג בלתי נמנע של חסימה. יש לקודד, לשדר, לקבל ולפענח אות וידאו לפני שהוא מוצג. כתוצאה מכך, לרוב מוצרי ה- HDMI האלחוטי יש פיגור.

מגוון מוצרי ה- HDMI האלחוטיים הוא בדרך כלל האינדיקטור הגדול ביותר לחביון שלהם. מוצרים כמו J-Tech הדיגיטלי HDbitT, שטחו 660 מטר, נוטים לעכב כמה אלפיות שניות. אך מוצרים כמו ה- Nyrius ARIES NPCS549, ששטחו 30 מטר, כפופים למספר שניות של חביון שלא ניתנים לגילוי.

עד כה, אתם הגיימרים כנראה הבנתם שפתרונות HDMI אלחוטיים אינם טובים לשידור משחקי Xbox ברחבי הבית, אך באמצעותם ניתן להסיר את כבלי ה- HDMI ממרכז הבידור שלכם.

מדוע HDMI אלחוטי אינו התקן הגלובלי?

אם HDMI אלחוטי הוא כל כך מגניב, מדוע הוא לא החליף כבלי HDMI? ובכן, אין תקנים עבור HDMI אלחוטי, ואף אחד ממוצרי ה- HDMI האלחוטי היקרים שנמצאים בשוק אינו תואם זה לזה. היצרנים יכלו להתכנס ולדחוף את ה- HDMI האלחוטי כסטנדרט החדש לווידיאו ביתי, אך בכנות, אין להם תמריץ קטן לפתח טכנולוגיה שיכולה להיות מוחלפת על ידי פורמטים מהירים במיוחד של העברת נתונים כמו USB-C.

נכון לעכשיו, WHDI היא אפשרות ה- HDMI האלחוטית המובילה. הוא פועל סביב תדר 5 ג'יגה הרץ ותומך בווידאו 1080p ו- 3D. למרבה הצער, WHDI אינו תומך ב -4 K, והוא נוטה להפריע לנתבים וטלפונים סלולריים. היה דחף לאימוץ WHDI עולמי לפני עשור, וחברות כמו שארפ ופיליפס בנו למעשה מקלטי WHDI בכמה טלוויזיות. אבל טלוויזיות ה- WHDI הללו לא הצליחו במיוחד, והפורמט הפך לסטטוס נישה.

כמה פורמטים אחרים של HDMI אלחוטיים נפלו לצד הדרך, כולל WiGig, שתמכה בווידאו 4K, ו- WirelessHD, שהיו לה מהירויות העברת נתונים ראויות. אך אין מוצרים חדשים התומכים בפורמטים אלחוטיים אלה, ובסופו של דבר הם יישכחו.

HDMI אלחוטי הוא מוצר נישה

למרות ש- HDMI אלחוטי יכול להיות שימושי ביותר עבור אנשים מסוימים, אין לו פוטנציאל רב לאימוץ נרחב או לשימוש מעשי. יש הרבה בעיות עם HDMI אלחוטי, אלא אם כן אתה מנסה לנקות את מרכז הבידור שלך או לשדר אות כבלים למרתף שלך, אז אין לך הרבה סיבה לאמץ את הפורמט.

מה הבעיה הגדולה ביותר עם HDMI אלחוטי? תג המחיר. רוב ערכות ה- HDMI האלחוטיות פועלות במחיר של כ- $ 200, והן מכילות רק משדר מקלט ומקלט יחיד. יהיה עליכם להוריד יותר מ -1,000 דולר כדי לבנות צבא הגון של מוצרי HDMI אלחוטיים, ומכיוון שהם אינם תומכים ב -4 K, אתם עלולים להקריב קצת איכות וידאו בתהליך. שלא לדבר על כך, רוב מוצרי ה- HDMI האלחוטיים יכולים לתקשר רק עם משדר או מקלט אחד בכל פעם. שידור מקור וידאו יחיד למספר טלוויזיה הוא פשוט יקר וקשה מדי.

חביון הוא עוד בעיה. שומרי הטלוויזיה אינם צריכים לדאוג לכמה אלפי שניות של פיגור, אך האיחור שנוסף על ידי התקנת HDMI אלחוטית יכול להפוך את משחקי הווידאו ללא הפעלה. ישנם כמה מוצרי HDMI אלחוטי ללא חביון עבור גיימרים, אך הם נוטים לטווח של כ -30 מטר, כך שהם באמת טובים רק לסידור מרכז הבידור שלך.

כמובן, ישנם כמה מצבים בהם HDMI אלחוטי הגיוני. במקום לשלם לחברת הכבלים כדי להכניס קופסה לסטודנטים של 200 דולר בכל חדר, תוכלו לקנות כמה ערכות HDMI אלחוטיות כדי לשדר תיבת כבלים אחת ברחבי הבית. ערכות HDMI אלחוטיות אלו אמורות להחזיק מעמד לאורך זמן, ותוכלו להשתמש בהן ליישומים שונים בעתיד.

HDMI אלחוטי הוא גם דרך נהדרת לנקות את מרכז הבידור שלך. אם לא מתחשק לך לקנות מוצרים של 1000 $, תמיד תוכל להתאים משדר למתג HDMI ולסלק ביעילות את מרבית כבלי ה- HDMI ממרכז הבידור שלך. כמו כן, HDMI אלחוטי יכול להפוך מקרנים ביתיים להרבה יותר נוחים, מכיוון שאינך צריך להתנדנד בכבלים מהתקרה שלך.

האם HDMI אלחוטי יהפוך לסטנדרט העולמי להעברת וידאו? סיכוי שמן. אבל זה יכול להחליף כבלים HDMI בבית שלך אם אתה יכול למצוא שימוש טוב עבור זה.

מקורות: ActionTec, Wikipedia