כיצד להתאים את בהירות המסך של המחשב, באופן ידני ואוטומטי

אתה כנראה צריך לשנות את בהירות המסך באופן קבוע. כשבהיר בחוץ, אתה רוצה להגביר את זה כדי שתוכל לראות. כשאתה נמצא בחדר חשוך, תרצה שהוא יהיה עמום כדי שלא יפגע בעיניים. הפחתת בהירות המסך תעזור לכם לחסוך בחשמל ולהגדיל את חיי הסוללה של המחשב הנייד.

מלבד שינוי ידני של בהירות המסך, תוכל לשנות את Windows באופן אוטומטי במגוון דרכים. Windows יכול לשנות את זה על סמך אם אתה מחובר לחשמל, בהתבסס על כמות הסוללה שנשארה לך, או באמצעות חיישן תאורת סביבה המובנה במכשירים מודרניים רבים.

כיצד להתאים את הבהירות באופן ידני במחשב נייד או בטאבלט

ברוב המקלדות של המחשב הנייד תמצאו מקשי קיצור המאפשרים לכם להגדיל ולהפחית את בהירותכם במהירות. לעתים קרובות מקשים אלה הם חלק משורת מקשי F - כלומר F1 עד F12 - המופיעים מעל לשורת המספרים במקלדת. כדי לכוונן את בהירות המסך, חפש סמל שמתאים לבהירות - לרוב לוגו שמש או משהו דומה - ולחץ על המקשים.

לרוב מדובר במקשי פונקציה, כלומר ייתכן שיהיה עליך ללחוץ לחיצה ארוכה על מקש Fn במקלדת שלך, הממוקם לעתים קרובות בסמוך לפינה השמאלית התחתונה של המקלדת, בזמן שאתה לוחץ עליהם.

אתה יכול גם לכוונן את בהירות התצוגה גם מתוך Windows. זה מועיל במיוחד אם למקלדת אין מקשים אלה, או אם אתה משתמש בטאבלט ועליך לעשות זאת בתוך תוכנה.

ב- Windows 10, אתה יכול ללחוץ על סמל הסוללה באזור ההודעות וללחוץ על אריח הבהירות שמופיע. זה מתאים את הבהירות במרווחים של 25% בכל פעם שאתה מקיש עליו. אתה יכול גם להחליק פנימה מימין או לפתוח את מרכז הפעולות ממגש המערכת שלך ולהשתמש באריח ההגדרות המהירות שם.

תמצא אפשרות זו גם באפליקציית ההגדרות ב- Windows 10. פתח את אפליקציית ההגדרות מתפריט התחל או ממסך התחל, בחר "מערכת" ובחר "תצוגה". לחץ או הקש וגרור את המחוון "התאם את רמת הבהירות" כדי לשנות את רמת הבהירות.

אם אתה משתמש ב- Windows 7 או 8 ואין לך אפליקציית הגדרות, אפשרות זו זמינה בלוח הבקרה. פתח את לוח הבקרה, בחר "חומרה וצליל" ובחר "אפשרויות צריכת חשמל". תראה מחוון "בהירות המסך" בתחתית חלון תוכניות החשמל.

תראה אפשרות זו גם במרכז הניידות של Windows. הפעל אותו על ידי לחיצה ימנית על לחצן התחל ב- Windows 10 ו- 8.1 ובחירת "מרכז הניידות", או לחיצה על מקש Windows + X ב- Windows 7. שנה את המחוון "בהירות התצוגה" בחלון שמופיע.

כיצד להתאים את הבהירות באופן ידני בתצוגה חיצונית

רוב השיטות במאמר זה מיועדות למחשבים ניידים, טאבלטים ומחשבי All-in-One. עם זאת, אם אתה משתמש במחשב שולחני עם צג חיצוני - או אפילו מחבר צג חיצוני למחשב נייד או טאבלט - תצטרך לשנות את ההגדרה שלו בתצוגה החיצונית עצמה, ובדרך כלל לא תוכל לעשות זאת באופן אוטומטי.

חפש לחצני "בהירות" בתצוגה והשתמש בהם בכדי לכוונן את בהירות התצוגה. יתכן שתצטרך ללחוץ על איזשהו כפתור "תפריט" או "אפשרויות" לפני שתוכל לגשת לתצוגה על המסך שתאפשר לך להגדיל או להקטין את הבהירות. לעתים קרובות תמצאו כפתורים אלה ליד לחצן ההפעלה על צג המחשב. עם צגים מסוימים, ייתכן שתוכל גם לכוון את בהירות המסך באמצעות אפליקציה כמו ScreenBright או Tuner Display, אם כי הם לא יעבדו עם כל המסכים.

כיצד להתאים אוטומטית את הבהירות כשאתה מחובר לחשמל

קשורים: האם עליך להשתמש בתוכנית החשמל המאוזנת, חסכון בחשמל או ביצועים גבוהים ב- Windows?

אתה יכול להגדיר רמות בהירות תצוגה שונות במחשב הנייד או הטאבלט שלך על סמך אם אתה מחובר לשקע או לא. לדוגמה, אתה יכול להגדיר את זה לרמת בהירות גבוהה כשאתה מחובר לחשמל, ואת זה נמוך יותר כשאתה משתמש בסוללה. Windows יתאים אוטומטית את בהירותך.

כדי להתאים זאת, פתח את לוח הבקרה. בחר "חומרה וצליל", בחר "אפשרויות צריכת חשמל" ולחץ על הקישור "שנה הגדרות תוכנית" לצד תוכנית החשמל שבה אתה משתמש. אתה כנראה משתמש בתוכנית הכוח המאוזנת.

הגדר את רמות בהירות המסך השונות עבור "על סוללה" ו- "מחובר לחשמל" תחת "התאם את בהירות התוכנית". הגדרה זו קשורה לתוכנית החשמל שלך. אתה יכול להגדיר רמות בהירות שונות של המסך עבור תוכניות צריכת חשמל שונות ולעבור ביניהן, אם תרצה בכך (אם כי אנחנו לא חושבים שתכניות חשמל נחוצות באמת).

כיצד להתאים אוטומטית את הבהירות על סמך חיי הסוללה הנותרים

ניתן לכוונן באופן אוטומטי את התאורה האחורית של התצוגה על סמך כמות הסוללה שנשארה גם למחשב הנייד או לטאבלט. ב- Windows 10, אתה יכול להשתמש בתכונה חיסכון בסוללה לשם כך. פתח את אפליקציית ההגדרות, בחר "מערכת" ובחר "חיסכון בסוללה". לחץ או הקש על הקישור "הגדרות חיסכון בסוללה".

ודא שהאפשרות "בהירות מסך נמוכה יותר בזמן חיסכון בסוללה" מופעלת, ואז בחר באחוזים שבהם תרצה חיסכון בסוללה. כאשר חיסכון בסוללה יופעל ברמה זו, זה יקטין את התאורה האחורית שלך ויחסוך לך חשמל. כברירת מחדל, חיסכון בסוללה נכנס כשיש לך 20% סוללה.

למרבה הצער, אין דרך להתאים את רמת הבהירות המדויקת שומר הסוללה יבחר. ניתן גם להפעיל תכונה זו באופן ידני מסמל הסוללה.

כיצד להתאים אוטומטית את הבהירות על בסיס אור הסביבה

קשורים: השבת בהירות מסתגלת ב- Windows כדי לתקן בעיות מסך כהה

למחשבים ניידים וטאבלטים מודרניים רבים יש חיישן בהירות סביבתי, שעובד באופן דומה לזה שנמצא בסמארטפונים וטאבלטים. Windows יכול להשתמש בחיישן ל"בהירות אדפטיבית ", ולהגדיל באופן אוטומטי את בהירות התצוגה שלך כאשר אתה נמצא באזור בהיר, ולהפחית את הבהירות כשאתה נמצא בחדר חשוך.

זה נוח, אבל יש אנשים שמגלים שזה גם מפריע. זה עשוי להקטין או להגדיל את בהירות התצוגה באופן אוטומטי כאשר אינך מעוניין בכך, ואתה מעדיף לנהל את הבהירות באופן ידני באמצעות ההגדרות שלמעלה. ייתכן שתרצה לנסות את זה לסירוגין כדי להחליט מי אתה אוהב יותר.

כדי להפעיל או להשבית תכונה זו ב- Windows 10, פתח את אפליקציית ההגדרות, בחר "מערכת" ובחר "תצוגה". הפעל או כבה את האפשרות "שנה בהירות אוטומטית כאשר התאורה משתנה". תראה אפשרות זו רק אם במכשיר שלך יש חיישן בהירות סביבתי.

באפשרותך לשנות הגדרה זו באמצעות לוח הבקרה. פתח את לוח הבקרה, בחר "חומרה וצליל", בחר "אפשרויות צריכת חשמל", לחץ על "שנה הגדרות תוכנית" לצד תוכנית החשמל שבה אתה משתמש ולחץ על "שנה הגדרות מתח מתקדמות".

הרחב את הקטע "תצוגה" כאן, ואז הרחב את הקטע "אפשר בהירות אדפטיבית". האפשרויות כאן מאפשרות לך לקבוע אם נעשה שימוש בבהירות אדפטיבית כשאתה על סוללה או כשאתה מחובר לחשמל. לדוגמה, תוכל להשבית אותו כשאתה מחובר לחשמל ולהשאיר אותו מופעל כשאתה מצויד בסוללה.

ניתן לכוונן את בהירות המסך באופן אוטומטי וגם ידני, ולשניהם יש זמן ומקום. הפעלת בהירות אוטומטית לא תמנע ממך לשנות את בהירותך באמצעות מקשי הקיצור או האפשרויות ב- Windows בכל פעם שמתחשק לך, כך שאין לך מה להפסיד על ידי ניסיון כל האפשרויות לעיל.