מדוע הכונן הקשיח החדש שלך אינו מופיע ב- Windows (וכיצד לתקן אותו)

התקנת כונן קשיח חדש במחשב שלך, ולחרדתך, הוא לא נמצא בשום מקום. אל תיבהל, אתה רק צריך לתת ל- Windows קצת דחיפה כדי להביא אותו לרשת.

הסיבה השכיחה ביותר שהדיסק שלך חסר

תפסת דיסק קשיח גדול ונחמד למכירה, פצחת את מארז המחשב שלך, חיברת את הכונן ללוח האם ולספק החשמל עם הכבלים המתאימים (לא? עדיף לבדוק את זה לפני שאתה ממשיך לקרוא), וכאשר אתחל את המחשב בחזרה במעלה הכונן הקשיח החדש לא ניתן היה למצוא בשום מקום.

קשורים: כיצד להפוך כונן קשיח ישן לכונן חיצוני

או אולי עקבת אחר הדרכת הכונן הקשיח החיצוני שלנו ולא מצליח להבין מדוע, למרות שאתה שומע את הדיסק מסתחרר בתוך המתחם, אתה לא רואה את הדיסק ב- Windows. מה העניין?

שלא כמו הכונן הקשיח המגיע עם מחשב מדף או כונן חיצוני, כוננים קשיחים נוספים שאתה רוכש לא תמיד נשלחים מעוצבים ומוכנים לשימוש. במקום זאת, הם במצב ריק לחלוטין - הרעיון הוא שמשתמש הקצה יעשה מה שהוא רוצה עם הכונן, כך שאין שום תועלת מעיצוב מראש או שינוי הכונן במפעל.

ככזה, כשאתה מכניס את הכונן למערכת שלך, Windows פשוט מחכה שתחליט מה לעשות עם הכונן במקום לעצב אוטומטית ולהוסיף אותו לרשימת הכוננים. אם מעולם לא הוספת כונן קשיח למחשב שלך בעבר, עם זאת, זה יכול להיות די מטריד כאשר נראה כי הכונן חסר (או, גרוע מכך, מת). אל תפחד, אם כי! קל להוציא את הכונן הקשיח מהמחבוא.

כיצד להביא את הכונן החסר שלך לרשת

בהנחה שהכונן הקשיח מותקן כראוי, ואינו, (על ידי איזה מזל איום נורא) פגום מחוץ לשער, העלאתו לרשת היא תהליך פשוט מאוד. לשם כך, תחילה עליך להרים את כלי ניהול הדיסקים של Windows.

לחץ על Windows + R במקלדת כדי להפעיל את תיבת הדו-שיח הפעלה. הקלד diskmgmt.msc לתיבה ולחץ על Enter.

לפני שנמשיך, אנו רוצים להפחיד אותך כראוי: אל תשחק בסביבת ניהול הדיסקים. למרות שהמשימה שאנחנו עומדים לבצע היא מאוד פשוטה ופשוטה לביצוע, אם אתה מסתובב עם הכלי הזה יהיה לך רע מאוד. בדוק פעמיים בכל צעד. ודא שאתה בוחר את הדיסק הנכון, או שאתה עלול לאבד הרבה נתונים.

תחת ניהול דיסקים, גלול מטה ברשימת הדיסקים בחלונית התחתונה. דיסקים אלה יתויגו כ"דיסק 1 "באמצעות דיסקים רבים ככל שיהיו. Windows מקצה מספר לכל הדיסקים הקשיחים, הדיסקים המוצקים, כונני ה- USB וקוראי הכרטיסים, אז אל תתפלאו אם תצטרכו לגלול מעט למטה - במקרה שלנו הכונן החדש היה "דיסק 10" כפי שנראה למטה.

יש כאן ארבע פיסות מידע המצביעות על כך שאנחנו מסתכלים על הדיסק הנכון. ראשית, הדיסק מסומן כ"לא ידוע "ו"לא מאותחל" משמאל, אשר דיסק חדש שהוצג למערכת יסומן כ. שנית, גודל הכונן תואם את גודל הכונן שהתקנו זה עתה (בסביבות 1 TB), והכונן מסומן כ"לא מוקצה ", מה שאומר שאף אחד משטח הכונן הקשיח לא עוצב או הוקצה למחיצה.

לחץ לחיצה ימנית על חלק השם של ערך הדיסק, שם כתוב "דיסק [#]" ובחר "אתחל את הדיסק" מתפריט ההקשר באמצעות לחצן העכבר הימני.

קשורים: מה ההבדל בין GPT ו- MBR בעת חלוקת כונן?

בשלב הראשון של תהליך ההתחלה, תתבקש לבחור אם ברצונך להשתמש ברשומת Boot Boot Master (MBR) או בטבלת מחיצות GUID (GPID) עבור סגנון המחיצה של הדיסק שלך. אם אתה רוצה לקרוא לעומק לפני שתבחר, תוכל לבדוק את המסביר שלנו כאן. בקיצור, אלא אם כן יש לכם סיבה דחופה להשתמש ב- MBR, השתמשו ב- GPT במקום זאת - זה חדש יותר, יעיל יותר, ומציע הגנה חזקה יותר מפני שחיתות ברשומת האתחול.

לחץ על "אישור" ותוחזר לחלון ניהול הדיסק הראשי. שם תגלה שהדיסק שלך מסומן כעת כ"בסיסי "ו-" מקוון "משמאל, אך התוכן עדיין" לא מוקצה ". לחץ לחיצה ימנית על תיבת הפסים המציגה את שטח הכונן שלא הוקצה. בחר "נפח פשוט חדש".

פעולה זו תפעיל את אשף אמצעי האחסון החדש פשוט כדי להדריך אותך בתהליך הגדרת הדיסק. בשלב הראשון בחר כמה מקום אתה רוצה לכלול בעוצמת הקול. כברירת מחדל המספר הוא הכמות המלאה של שטח הדיסק הזמין - אלא אם כן אתה מתכנן להזמין מקום למחיצות נוספות, אין שום סיבה לשנות זאת. הקש "הבא".

בשלב השני, הקצה אות כונן. ברירת המחדל כנראה בסדר.

קשורים: מה ההבדל בין FAT32, exFAT ו- NTFS?

לבסוף, פרמט את עוצמת הקול. אם אתה משתמש בעוצמת הקול לצורך משימות מחשוב שגרתיות (אחסון תמונות, משחקי וידאו וכו ') אין צורך אמיתי לסטות ממערכת הקבצים וההגדרות המוגדרות כברירת מחדל של NTFS. סקרן לגבי ההבדלים בין מערכות קבצים ולמה אתה יכול להשתמש באפשרויות השונות? יש לנו כיסוי. תן שם לכרך שלך, לחץ על "הבא" והמתין לסיום תהליך הפורמט.

לאחר סיום התהליך, תראה את הכונן החדש שלך, המוקצה, מעוצב ומוכן לפעולה - ברשימת הדיסק לניהול הדיסק.

כעת אתה יכול להשתמש בדיסק כמו כל אחר במערכת שלך לאחסון מדיה, משחקים ומטרות אחרות.