האם אתה יכול להשתמש ב- AirDrop במחשב Windows או בטלפון אנדרואיד?

AirDrop של אפל היא דרך נוחה לשלוח תמונות, קבצים, קישורים ונתונים אחרים בין מכשירים. AirDrop עובד רק על מחשבי מקינטוש, אייפון ואייפד, אך פתרונות דומים זמינים עבור מחשבי Windows ומכשירי אנדרואיד.

חלונות 10: שיתוף בקרבת מקום

אם אתה רק מעביר תמונות או קבצים בין שני מחשבי Windows 10 בקרבת מקום, אינך זקוק לשום דבר נוסף. התכונה "שיתוף בקרבת מקום" של Windows 10 נוספה עוד בעדכון אפריל 2018. תכונה זו עובדת הרבה כמו AirDrop עבור Windows. כאשר תכונה זו מופעלת בשני מחשבים זה ליד זה, תוכל לשלוח במהירות כל דבר - אפילו קבצים, באמצעות תכונת השיתוף המובנית בסייר הקבצים של Windows 10. הקבצים מועברים באמצעות Bluetooth או Wi-Fi.

כדי להגדיר זאת, בקר ב'הגדרות '>' מערכת '>' חוויות משותפות 'והפעל את' שיתוף בקרבת מקום '. אתה יכול לבחור מי יכול לשלוח לך תוכן, אך עדיין תצטרך להסכים בכל פעם שמישהו רוצה לשלוח לך משהו.

קשורים: כיצד להשתמש בשיתוף בקרבת מקום ב- Windows 10

אנדרואיד: קבצים מאת Google (ושיתוף מהיר)

בחזית אנדרואיד, גוגל עובדת על תכונת "Fast Share" שעובדת כמו AirDrop ו- Sharing Sharing. באמצעות שילוב של Bluetooth ו- Wi-Fi, זה יאפשר לך לשתף קבצים, תמונות ואפילו קטעי טקסט עם אנשים אחרים בסביבה.

תכונה זו טרם הופעלה - 9to5Google גילה גרסה מתבצעת ביוני 2019. זה עלול לארוך זמן מה.

עד שתכונה זו תעלה לאוויר, כדאי לנסות את האפליקציה הרשמית קבצים מאת גוגל. הוא כולל תכונת "שיתוף לא מקוון" המשתמשת בשיתוף קבצים מעמית לעמית כדי לשלוח קבצים למישהו אחר עם האפליקציה Files by Google בקרבת מקום. במילים אחרות, זה עובד הרבה כמו AirDrop - שני אנשים עם קבצים של Google מותקנים יכולים להשתמש באפליקציה כדי לשלוח קבצים הלוך ושוב באמצעות Bluetooth.

אלטרנטיבות חוצות פלטפורמות ל- AirDrop

כלי שיתוף קבצי רשת קלאסיים עדיין עובדים היטב עם מחשבי Windows, מחשבי מקינטוש ואפילו מערכות לינוקס. באפשרותך להגדיר תיקיית רשת משותפת ברשת המקומית שלך. רק עם הכלים המובנים במערכת ההפעלה שלך, תוכל לגשת לתיקיית הרשת במנהל הקבצים של מערכת ההפעלה שלך ולהעתיק קבצים קדימה ואחורה.

אם זה מעט טכני או שאתה רוצה להעביר קבצים דרך האינטרנט, נסה להשתמש בשירות סינכרון קבצים כמו Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive או Apple iCloud Drive - שעובד גם ב- Windows. אתה יכול לשתף קבצים (או תיקיות) עם חשבונות אחרים והם יהיו זמינים באחסון הענן של אדם אחר. ל- Dropbox יש אפילו תכונת "LAN Sync", שתבטיח שכל קובץ שישותף איתך על ידי מישהו ברשת המקומית יועבר ברשת המקומית שלך ולא באינטרנט, יחסוך זמן ורוחב הפס להורדה.

אם אתה מעדיף להישאר עם שליחת קבצים ברשת המקומית, נסה את Snapdrop. זה סוג של שיבוט מבוסס אינטרנט של AirDrop. בשונה משירותים רבים אחרים מבוססי רשת, תוכל לפתוח את Snapdrop בשני מכשירים באותה רשת מקומית ולשלוח קובץ - הקובץ יועבר דרך הרשת המקומית שלך, ולא דרך האינטרנט.

לשליחת קבצים גדולים יותר, שקול שירות של שליחת קבצים. ישנם רבים שם בחוץ, אך Firefox Send מיוצר על ידי מוזילה והוא בחינם. ניתן להעלות קבצים לשירות. לאחר מכן אתה מקבל קישור שתוכל לשלוח למישהו, ואותו אדם יכול לפתוח את הקישור בדפדפן שלו ולהוריד את הקבצים. זה אכן מעביר את הקבצים דרך האינטרנט.

אתה יכול להשתמש בכלי זה ללא כל סוג של חשבון - אתה יכול אפילו להשתמש בו ב- Google Chrome, Safari או בכל דפדפן אינטרנט אחר שאינו Firefox.

למרבה הצער, אנחנו לא יכולים למצוא שום סוג של לקוח Windows עבור AirDrop או אפליקציית Android התואם ל- AirDrop. AirDrop פועל רק בין מערכות MacOS, מכשירי iPhone ו- iPad.