כיצד לפתוח את נעילת האתחול של טלפון ה- Android שלך, הדרך הרשמית

פתיחת נעילת האתחול של טלפון האנדרואיד שלך היא הצעד הראשון להנחלת ולהבהב ROM מותאם אישית. ובניגוד לאמונה הרווחת, הוא למעשה נתמך באופן מלא בטלפונים רבים. כך תוכל לפתוח את נעילת האתחול בדרך הרשמית.

לא כל טלפון יאפשר לך לעשות זאת

ישנם שני סוגים של טלפונים בעולם הזה: אלה שמאפשרים לך לבטל את נעילת האתחול שלך ואלה שלא.

בין אם מותר לך לפתוח את נעילת האתחול שלך תלוי ביצרן הטלפון שלך, בדגם שיש לך ואפילו בספק שלך. טלפונים של נקסוס כולם נעילים מטבעם, וטלפונים רבים של מוטורולה ו- HTC מאפשרים לך לבטל את נעילת האתחול שלך בתהליך דומה לזה של הנקסוס.

עם זאת, טלפונים אחרים - וכמה ספקים - אינם מאפשרים לך לפתוח את מטען האתחול בדרך הרשמית, מה שאומר שאתה צריך לחכות למפתחים כדי לנצל פגיעות אבטחה אם ברצונך לשורש ולהבליט ROM. אם יש לך אחד מהטלפונים האלה, מדריך זה לצערנו לא יעזור לך.

הדרך הטובה ביותר לגלות לאיזו קטגוריה הטלפון שלך נכנסת היא לדפדף במדור שלה במפתחי XDA. אם יש לך טלפון HTC או מוטורולה, ייתכן שתוכל לחקור את יכולת הנעילה שלו באתר של HTC או של מוטורולה. אם הוא אינו תומך בפתיחה, תצטרך להשתמש בשיטת פתיחה או השתרשות לא רשמית, אשר בדרך כלל תמצא בפורומים של מפתחי XDA.

אם הטלפון שלך תומך בביטול נעילה בערוצים רשמיים יותר, המשך לקרוא.

שלב אפס: גבה כל דבר שאתה רוצה לשמור

לפני שנתחיל, חשוב להזכיר: תהליך זה ימחק את כל הנתונים שלך. אז אם יש לך תמונות או קבצים אחרים בטלפון שברצונך לשמור, העבר אותם למחשב שלך עכשיו. בנוסף, אם יש לך הגדרות אפליקציה שברצונך לשמור, השתמש בפונקציית הגיבוי שלהן כדי ליצור קובץ הגדרות גיבוי, והעבר אותן גם למחשב שלך.

הנה טיפ נוסף: מכיוון שאני יודע שבסופו של דבר אעבור את הטלפון שלי, אני תמיד פותח את נעילת האתחול שלי ברגע שאני קונה מכשיר חדש. בדרך זו, אני לא מבזבז זמן בהגדרתו רק כדי למחוק את הטלפון בעוד כמה ימים ולעשות הכל מחדש. אם אתה מתווצר אנדרואיד אובססיבי שיודע שאתה הולך לשורש בקרוב, שקול לבטל את הנעילה לפני שתעשה את הבעיות בהגדרת הטלפון שלך.

לאחר שגיבית את כל מה שאתה רוצה לשמור, המשך בשלבים הבאים.

שלב ראשון: התקן את ה- SDK של Android ואת מנהלי ההתקנים של הטלפון שלך

קשורים: כיצד להתקין ולהשתמש ב- ADB, כלי הגשר לאנדרואיד

תזדקק לשני דברים לתהליך זה: אנדרואיד Debug Bridge, שהוא כלי שורת פקודה למחשב שלך המאפשר לך להתממשק לטלפון שלך ומנהלי ה- USB של הטלפון שלך. גם אם התקנתם אותם בעבר, עליכם לקבל כעת את הגרסאות העדכניות ביותר.

פירטנו כיצד להתקין את שניהם בעבר, אך הנה הגרסה הקצרה:

  1. עבור אל דף ההורדה של Android SDK וגלול מטה אל "כלים SDK בלבד". הורד את קובץ ה- ZIP עבור הפלטפורמה שלך ופתח אותו בכל מקום שתרצה לאחסן את קבצי ה- ADB.
  2. הפעל את מנהל ה- SDK ובטל את הבחירה הכל חוץ מ"כלי פלטפורמת SDK של Android ". אם אתה משתמש בטלפון Nexus, אתה יכול גם לבחור "מנהל התקן USB של Google" להורדת מנהלי ההתקנים של Google.
  3. לאחר סיום ההתקנה, תוכל לסגור את מנהל ה- SDK.
  4. התקן את מנהלי ההתקן USB לטלפון שלך. תוכל למצוא אותם באתר יצרן הטלפונים שלך (למשל מוטורולה או HTC). אם יש לך Nexus, תוכל להתקין את מנהלי ההתקנים של Google שהורדת בשלב 2 באמצעות הוראות אלה.
  5. אתחל את המחשב אם תתבקש לעשות זאת.

הפעל את הטלפון וחבר אותו למחשב באמצעות כבל USB. פתח את תיקיית כלי הפלטפורמה בתיקיית Android SDK שלך ו- Shift + לחץ לחיצה ימנית על אזור ריק. בחר "פתח כאן שורת פקודה" והפעל את הפקודה הבאה:

מכשירי ADB

אם הוא מראה מספר סידורי, המכשיר שלך מזוהה ותוכל להמשיך בתהליך. אחרת, וודא שביצעת כהלכה את השלבים שלמעלה.

שלב שני: אפשר איתור באגים באמצעות USB

לאחר מכן תצטרך להפעיל כמה אפשרויות בטלפון שלך. פתח את מגירת האפליקציות של הטלפון שלך, הקש על סמל ההגדרות ובחר "אודות טלפון". גלול עד הסוף והקש על הפריט "מספר בניין" שבע פעמים. אתה אמור לקבל הודעה שאומרת שאתה עכשיו מפתח.

חזור לדף ההגדרות הראשי, ותראה אפשרות חדשה בסמוך לתחתית הנקראת "אפשרויות מפתח". פתח את זה ואפשר "נעילת OEM", אם האפשרות קיימת (אם לא, אין דאגות - זה הכרחי רק בחלק מהטלפונים).

לאחר מכן, הפעל "איתור באגים ב- USB". הזן את הסיסמה או ה- PIN שלך כאשר תתבקש, אם רלוונטי.

לאחר שתסיים, חבר את הטלפון למחשב שלך. אתה אמור לראות חלון קופץ שכותרתו "אפשר איתור באגים ב- USB?" בפלאפון שלך. סמן את התיבה "אפשר תמיד ממחשב זה" והקש על אישור.

שלב שלישי: קבל מפתח נעילה (עבור טלפונים שאינם נקסוס)

אם אתה משתמש במכשיר Nexus, תוכל לדלג על השלב הבא. ככל הנראה מכשירים שאינם נקסוס יצטרכו לעבור שלב נוסף לפני שתמשיך.

עבור לדף ביטול הנעילה של היצרן שלך (לדוגמה, דף זה לטלפוני מוטורולה או דף זה לטלפונים של HTC), בחר את המכשיר שלך (אם תתבקש) והיכנס או צור חשבון.

שאר שלב זה שונה במקצת בהתאם לטלפון שלך, אך אתר היצרן אמור להנחות אותך בתהליך. זה ילך בערך כך: ראשית, כבה את הטלפון והפעל אתחול למצב fastboot. זה שונה במקצת בכל טלפון, אך ברוב המכשירים המודרניים תוכלו להגיע לשם על ידי לחיצה על כפתורי "הפעלה" ו"הגברת עוצמת הקול "למשך 10 שניות. שחרר אותם, ואתה צריך להיות במצב fastboot. (משתמשי HTC יצטרכו לבחור באפשרות "Fastboot" באמצעות מקש הפחתת עוצמת הקול ולחץ על הפעלה כדי לבחור בו תחילה.) בדרך כלל תוכל למצוא מידע נוסף בטלפון הספציפי שלך באמצעות חיפוש מהיר בגוגל, אז אל תהסס לעשות זאת כעת לפני שתמשיך.

חבר את הטלפון למחשב באמצעות כבל USB. על הטלפון שלך לציין שהמכשיר מחובר. במחשב, פתח את תיקיית כלי הפלטפורמה בתיקיית Android SDK שלך והקש Shift + לחץ לחיצה ימנית על אזור ריק. בחר "פתח שורת פקודה כאן" והשתמש בחלון זה של שורת הפקודה כדי לאחזר את מפתח הנעילה שלך כמתואר על ידי היצרן. (לדוגמה, טלפונים של מוטורולה יפעילו את  fastboot oem get_unlock_dataהפקודה ואילו הטלפונים של HTC יפעילו את  fastboot oem get_identifier_token הפקודה.)

שורת הפקודה תירוק אסימון בצורה של מחרוזת תווים ארוכה מאוד. בחר אותו, העתק אותו והדבק אותו בתיבה הרלוונטית באתר היצרן שלך - ודא שאין רווחים! - והגש את הטופס. אם המכשיר שלך ניתן לביטול נעילה, תקבל דוא"ל עם מפתח או קובץ שתשתמש בו בשלב הבא.

אם המכשיר שלך אינו ניתן לפתיחה, תקבל הודעה המציינת זאת. אם אתה רוצה לשרש את המכשיר שלך או להבהב ROM, תצטרך להשתמש בשיטה לא רשמית יותר, אשר בדרך כלל תוכל למצוא באתר כמו מפתחי XDA.

שלב רביעי: בטל את נעילת הטלפון שלך

עכשיו אתה מוכן לבצע את הנעילה בפועל. אם הטלפון שלך עדיין במצב fastboot, הפעל את הפקודה למטה. אם לא, כבה את הטלפון והחזק את לחצני "הפעלה" ו"הגברת עוצמת הקול "למשך 10 שניות. שחרר אותם, ואתה צריך להיות במצב fastboot. (משתמשי HTC יצטרכו לבחור "Fastboot" באמצעות מקש הפחתת עוצמת הקול ולחץ על הפעלה כדי לבחור בו תחילה.) חבר את הטלפון למחשב באמצעות כבל USB.

במחשב, פתח את תיקיית כלי הפלטפורמה בתיקיית Android SDK שלך והקש Shift + לחץ לחיצה ימנית על אזור ריק. בחר "פתח כאן שורת פקודה".

כדי לבטל את נעילת המכשיר, תצטרך להפעיל פקודה אחת פשוטה. עבור מרבית מכשירי Nexus, פקודה זו היא:

נעילת oem מהירה

אם יש לך Nexus חדש יותר, כמו Nexus 5X או 6P, הפקודה תהיה שונה במקצת:

נעילת מהירות מהירה מהירה

אם יש לך מכשיר שאינו Nexus, היצרן שלך יגיד לך איזו פקודה להפעיל. מכשירי מוטורולה, למשל, צריכים לפעול  fastboot oem unlock UNIQUE_KEYבאמצעות המפתח הייחודי מהדואר האלקטרוני שקיבלת. מכשירי HTC יפעלו  fastboot oem unlocktoken Unlock_code.bin באמצעות קובץ Unlock_code.bin שקיבלת מ- HTC.

לאחר הפעלת הפקודה, הטלפון שלך עשוי לשאול אם אתה בטוח שברצונך לבטל את הנעילה. השתמש במקשי עוצמת הקול כדי לאשר.

בסיום, השתמש בתפריט שעל המסך כדי להפעיל מחדש את הטלפון שלך (או להפעיל את  fastboot reboot הפקודה מהמחשב האישי שלך). אם הכל עבד כראוי, אתה אמור לראות הודעה חדשה בעת האתחול לפיה טוען האתחול שלך אינו נעול, ולאחר מספר שניות עליו לאתחל ל- Android. חשוב שתתחיל ל- Android לפני שתעשה משהו אחר, כמו להבהב התאוששות מותאמת אישית.

מזל טוב על נעילת הטלפון! עדיין לא תבחין בהבדל רב, אך באמצעות מטען אתחול נעול תוכל להבהב התאוששות מותאמת אישית, ולפתוח את הדלת לגישה בסיסית ול- ROM מותאם אישית.

קרדיט תמונה: נורבבו