מה זה PunkBuster, והאם אוכל להסיר את התקנתו?

PunkBuster היא תוכנית נגד רמאות המותקנת על ידי כמה משחקי מחשב. הוא כולל שני תהליכים - PnkBstrA.exe ו- PnkBstrB.exe - שרצים ברקע במחשב שלך. PunkBuster עוקב אחר המערכת שלך לראיות לרמאות במשחקים מקוונים.

מה זה PunkBuster?

ל- PunkBuster, שפותחה על ידי Even Balance, Inc., היסטוריה ארוכה. הוא נוצר בשנת 2000 ושולב לראשונה בחזרתו לטירה וולפנשטיין בשנת 2001  . זה זמין כעת עבור Mac ו- Linux כמו גם עבור Windows, כך שגם גיימרים של Mac או Linux עשויים להבחין ב- PunkBuster פועל ברקע. PunkBuster מותקן באופן אוטומטי בעת התקנת משחק המשתמש בו.

תוכנה זו פועלת ברקע במחשב האישי שלך. אם אתה משחק במשחק מרובה משתתפים מקוון המשתמש ב- PunkBuster, ואתה מחובר לשרת מאובטח PunkBuster, הוא סורק את זיכרון המחשב שלך לראיה של תוכנות "רמאות" או "פריצה" ידועות. ל- PunkBuster תכונת עדכון אוטומטית שמורידה מסד נתונים של "הגדרות" חדשות של תוכניות צ'יט ידועות.

במילים אחרות, זה עובד הרבה כמו תוכנית אנטי-וירוס, אלא שהיא סורקת את המחשב שלך אחר תוכניות רמאות במקום תוכנות זדוניות. באופן ספציפי, PunkBuster מחפש כלי עזר כמו "aimbots" שמכוונים אליכם במשחקי יריות, "פריצות מפה" שמראים לכם את המפה המלאה במשחקים מקוונים, כלים שמאפשרים לכם לראות דרך קירות וכל דבר אחר שמעניק לכם יתרון לא הוגן. על ידי שבירת הכללים של משחק מרובה משתתפים. לא משנה אם תרמה במשחקים לשחקן יחיד.

PunkBuster לא מסתכל רק על התהליכים הפועלים במחשב האישי שלך - אלא גם יכול לבדוק אם שינית קבצי משחק. הוא נועד לפרוץ את ה"פונקים "הבוגדים האלה. אחרי הכל, זה לא כיף להידחק במשחק מקוון על ידי מישהו שבוגד.

מתי PunkBuster פעיל?

התכונות נגד צ'יט מופעלות רק בזמן שאתה משחק במשחק תומך PunkBuster בשרת תומך PunkBuster. משחקים חייבים להיות מתוכננים במיוחד כדי לתמוך ב- PunkBuster, ועל כל מפעיל שרת המשחק לבחור אם PunkBuster נדרש או לא. אבל בזמן שאתה מחובר לשרת הדורש PunkBuster, הוא יפקח על המחשב שלך ברקע כדי להבטיח שאתה לא בוגד.

בזמן שאתה מחובר לשרת, למנהל השרת יש מגוון כלים שהם יכולים להשתמש בהם כדי לבדוק את המערכת שלך, כולל צילום תמונות מהמשחק שלך וצפייה במידע על קשרי המפתחות שלך.

אם PunkBuster מבחין במשהו חשוד, השרתים התומכים ב- PunkBuster יכולים לאסור אותך. לפעמים תקבל אזהרה, אך אתה יכול גם להיות מוחרם לצמיתות על בסיס מפתח התקליטור של המשחק שאתה משחק או על פרטי החומרה של המחשב שבו אתה משחק אותו. איסורים קבועים אלה יכולים למנוע ממך לשחק במשחקים כלשהם התומכים ב- PunkBuster בכל שרתי התומכים ב- PunkBuster במחשב זה.

האם PunkBuster מרגל עלי?

אם PunkBuster מותקן, הוא תמיד פועל ברקע במחשב האישי שלך. זו הסיבה שתראה את התהליך PnkBstrA.exe במנהל המשימות ובשירות PnkBstrA ביישום השירותים.

עם זאת, PunkBuster לא עושה שום דבר רוב הזמן. זה נכנס רק כשאתה משחק משחק מקוון שמשתלב עם PunkBuster ואתה משחק בשרת תומך PunkBuster. אם לא, PunkBuster לא יעשה יותר מעדכוני הגדרת הורדות.

באילו משחקים משתמשים?

PunkBuster אינו נפוץ כמו שהיה. משחקים מודרניים עברו במידה רבה לכלים אחרים נגד רמאות, כגון מערכת Valve Anti-Cheat (VAC) המובנית בתוך Steam. למשחקי Blizzard כמו Overwatch יש גם תכונה מובנית נגד רמאות. עם זאת, אם התקנתם מספר משחקים במחשב האישי שלכם, יש סיכוי טוב שבכל מקרה פועל ברקע PunkBuster.

המשחק הגדול האחרון ששילב את PunkBuster היה Battlefield Hardline , ששוחרר בשנת 2015, אך הוא השתלב גם במשחקי Battlefield רבים וותיקים יותר. PunkBuster הוא גם חלק ממשחקי Call of Duty ישנים יותר כמו Call of Duty 4: Warfare Modern , כמו גם ממשחקים כמו Far Cry 3  ו- Assassin's Creed 4: Black Flag .

עם זאת, PunkBuster לא השתלב במשחק מקוון חדש מאז 2015. אם אתה משחק במשחק מרובה משתתפים מקוון שיצא בשנים האחרונות, זה לא דורש PunkBuster.

האם אוכל להסיר את ההתקנה של PunkBuster?

אתה בטח לא משחק פעיל במשחק מרובה משתתפים הדורש את תוכנת PunkBuster נגד צ'יט, כך שתוכל להסיר את ההתקנה אם תרצה.

לשם כך, עבור אל לוח הבקרה> הסר התקנה של תוכנית. בחר "PunkBuster Services" ברשימת התוכנות המותקנות, ואז לחץ על כפתור "הסר / שנה".

אם אתה זקוק לפונקציה PunkBuster מסיבה כלשהי, תראה הודעת שגיאה הקשורה ל- PunkBuster כשאתה מנסה להתחבר לשרת מרובה משתתפים מקוון במשחק. אתה תמיד יכול לעבור לדף ההורדות הרשמי של PunkBuster כדי להוריד ולהתקין אותו במערכת שלך בעתיד.

תוכל להתחבר לשרתים התומכים ב- PunkBuster פעם נוספת לאחר התקנתו.