מדוע יש ל- Chrome כל כך הרבה תהליכים פתוחים?

אם אי פעם הצצת במנהל המשימות בזמן שאתה מפעיל את Google Chrome, ייתכן שאתה מופתע לראות שמספר הערכים chrome.exe חרג באופן קיצוני ממספר חלונות Chrome בפועל שפתחת. מה העניין עם כל התהליכים האלה?

מושב השאלות והתשובות של היום מגיע אלינו באדיבות SuperUser - חלוקה משנה של Stack Exchange, קיבוץ מונחה קהילה של אתרי שאלות ותשובות.

השאלה

אם אתה סקרן לגבי כל אותם תהליכי Chrome המשוכפלים לכאורה, אתה לא לבד. קורא SuperUser PolyShell באמת רוצה לרדת לעומק הדברים:

במנהל המשימות של Windows נראה שיש לי מספר תהליכי Chrome הפועלים, למרות שיש לי רק חלון Chrome אחד פתוח.

איך זה אפשרי? תמיד חשבתי שכל תוכנית פתוחה מייצגת תהליך אחד.

בעוד שהמספר העצום של תהליכי chrome.exe בודדים נראה בהתחלה מביך, יש הסבר טוב לחלוטין למבול.

התשובות

כמה תורמים של SuperUser התייצבו לענות על השאלה. ג'ף אטווד הציע התייחסות לבלוג Chrome Development:

תוכלו לקרוא את הפרטים כאן:

גוגל כרום מנצלת את המאפיינים הללו ומכניסה אפליקציות אינטרנט ותוספים בתהליכים נפרדים מהדפדפן עצמו. פירוש הדבר כי קריסת מנוע עיבוד באפליקציית אינטרנט אחת לא תשפיע על הדפדפן או על אפליקציות אינטרנט אחרות. המשמעות היא שמערכת ההפעלה יכולה להריץ אפליקציות אינטרנט במקביל כדי להגביר את היענותן, וזה אומר שהדפדפן עצמו לא יינעל אם אפליקציית אינטרנט או תוסף מסוים מפסיקים להגיב. זה גם אומר שאנחנו יכולים להריץ את תהליכי המנוע העיבוד בארגז חול מגביל שעוזר להגביל את הנזק אם אכן נוצר ניצול.

בעיקרון, לכל כרטיסייה יש תהליך אחד אלא אם כן הכרטיסיות הן מאותו תחום. למעבד יש תהליך לעצמו. לכל תוסף יהיה אחד וכך גם לכל סיומת שפעילה.

KronoS משתף טריק לבחינת התהליכים בתוך Chrome במקום מנהל המשימות המוצפן יותר.

אתה יכול לראות איזה תהליך עושה מה ב:

 תפריט-> כלים -> מנהל המשימות

שנראה כך:

דייזל מציע עזרה ללומדים החזותיים שם:

אל תשכח לקרוא את קומיקס ההקדמה של Chrome המכסה זאת בין החלטות עיצוב אחרות.

כל הקומיקס של Chrome שווה קריאה עבור אוהדי Chrome מכיוון שהוא מסביר אפשרויות רבות אחרות בעיצוב הכרוכות בייצור הדפדפן. זו גם רק קריאה מהנה.

יש לך מה להוסיף להסבר? נשמע בתגובות. רוצה לקרוא תשובות נוספות ממשתמשים אחרים של Stack Exchange המתמצאים בטכנולוגיה? עיין כאן בשרשור הדיון המלא.