כיצד ליצור את צג 120 הרץ או 144 הרץ שלך באמצעות קצב הרענון המפורסם שלו

אז רכשתם צג שמציע קצב רענון של 120 הרץ או 144 הרץ וחיברתם אותו - נהדר! אבל אל תעצור שם. ייתכן שהצג שלך לא יפעל בפועל בקצב הרענון המפורסם שלו עד שתשנה כמה הגדרות ותמיין את החומרה שלך.

הגדר את קצב הרענון שלך ב- Windows

והכי חשוב, תרצה להבטיח ש- Windows מוגדרת למעשה בקצב הרענון המפורסם ולא בקצב רענון נמוך יותר, כמו 60Hz.

ב- Windows 10, עבור אל הגדרות> מערכת> תצוגה> הגדרות תצוגה מתקדמות> מאפייני מתאם תצוגה. לחץ על הכרטיסייה "צג", בחר את קצב הרענון המפורסם של הצג שלך מתוך הרשימה "קצב רענון מסך" ולחץ על "אישור".

ב- Windows 7 או 8, לחץ לחיצה ימנית על שולחן העבודה ובחר "רזולוציית מסך". בחר את הצג שלך (אם יש לך מספר צגים) ואז לחץ על הקישור "הגדרות מתקדמות". לחץ על הכרטיסייה "צג" ובחר את קצב הרענון בתיבה "קצב רענון המסך".

אם אינך רואה את קצב הרענון המפורסם של הצג שלך ברשימה זו - או אם נראה כי אינך מצליח לגרום למוניטור להישאר מוגדר בקצב הרענון המפורסם - יש לעשות עוד.

בדוק את הכבלים שלך

אתה לא יכול פשוט להשתמש בכל כבל ישן ולצפות לקצב רענון גבוה. צגים מסוימים עשויים לכלול חיבורי HDMI ו- DisplayPort, אך הם עשויים להיות מוגבלים לקצב רענון של 60 הרץ כאשר הם מחוברים באמצעות HDMI. במקרה זה, יהיה עליך להשתמש בכבל DisplayPort. עיין במפרט המסך או במדריך ההתקנה למידע נוסף.

אתה לא צריך רק לדאוג לסוג הכבל, או שאתה צריך לדאוג לכבל עצמו.

אם אתה משתמש ב- DisplayPort, ודא שיש לך כבל מוסמך כראוי הבנוי למפרט DisplayPort. כבל מאושר ומאושר כראוי שנבנה עבור DisplayPort 1.2 אמור לעבוד בסדר גמור עם DisplayPort 1.4. למרבה הצער, יש שם הרבה כבלים באיכות ירודה, כך שכבל שנבנה ונמכר עבור DisplayPort 1.2 עשוי שלא לעבוד עם DisplayPort 1.4. ישנם בשוק גם כמה כבלי DisplayPort מופחתים של קצב סיביות (RBR) אשר יתמכו רק ב 1080p - רק וודא שאין לך אחד כזה. בקר באתר הרשמי של DisplayPort למידע נוסף.

אם אתה משתמש ב- HDMI, תרצה להבטיח שאתה משתמש בכבל HDMI "מהיר" ולא בכבל HDMI "רגיל" ישן יותר. עם זאת, אינך זקוק לכבל HDMI עם Ethernet כלול. בקר באתר הרשמי של HDMI למידע נוסף.

במקרה של ספק, השתמש בכבל שאיתו צג המסך. זה צריך לעבוד בתיאוריה. למרבה הצער, גם כבלים זולים ולא איכותיים עלולים לגרום לבעיות. הכבל הכלול של הצג שלך אפילו לא יכול להיות מספיק טוב. לאחרונה גילינו שהכבל הכלול עם צג ASUS לא יכול לספק אות יציב ב 144Hz. במקום זאת, המסך היה מהבהב מדי פעם וקצב הרענון יירד ל 60 הרץ עד שהפעלנו מחדש את המחשב. החלפנו את הכבל בכבל Accell DisplayPort איכותי יותר והצג פעל תקין ב 144Hz ללא ירידות קצב מהבהב או רענון.

כמו תמיד, וודא שהכבלים שלך מחוברים היטב. אם אתה נתקל בבעיה, נסה לנתק את הכבל ולחבר אותו שוב כדי להבטיח חיבור איתן. חיבור כבלים רופף עלול לגרום לבעיות.

טיפים נוספים לפתרון בעיות

קשורים: כיצד לעדכן את מנהלי ההתקן הגרפיים שלך לביצועי משחק מקסימליים

הרבה בעיות אחרות עלולות לגרום לצג שלך לא לפעול בקצב הרענון המפורסם שלו:

  • ה- GPU של המחשב שלך לא מספיק טוב. גרפיקה משולבת או גרפיקה נפרדת ישנה יותר עשויים שלא לתמוך בקצב הרענון של הצג. ודא שכרטיס המסך שלך תומך ברזולוציה ובקצב הרענון של הצג.
  • עליך לעדכן את מנהלי ההתקן הגרפיים שלך. הקפד להתקין את הגרסה האחרונה הזמינה מאתר NVIDIA או AMD.
  • אתה מנסה להפעיל את הצג ברזולוציה נמוכה יותר. בחר את הרזולוציה המקורית של הצג שלך - יתכן שהוא תומך בקצב הרענון הגבוה יותר ברזולוציה המקורית שלו ויוגבל ל -60 הרזולוציה נמוכה יותר.
  • אתה משחק במשחק ולמשחק הזה יש הגדרות גרפיקה משולבות משלו. יתכן שתצטרך לבחור את הרזולוציה המקורית של הצג שלך ואת קצב הרענון של 120 הרץ או 144 הרץ בתפריט אפשרויות הגרפיקה של כל משחק, או שמשחק זה עשוי להשתמש בקצב רענון נמוך יותר.

אני מקווה, לאחר שתעבור את השלבים האלה, תגלה שהצג שלך פועל בקצב הרענון הגבוה וחלק ממנו.

קרדיט תמונה: Lalneema