כיצד לתקן בעיות הפעלה באמצעות כלי תיקון האתחול של Windows

אם Windows אינו פועל כראוי, לעתים קרובות תוכל להשתמש בכלי המשולב "תיקון אתחול" כדי לתקן אותו. כלי שחזור זה יסרוק את המחשב שלך לאיתור בעיות כמו קבצי מערכת חסרים או פגומים. זה לא יכול לתקן בעיות חומרה או בעיות התקנה של Windows, אבל זה מקום ראשון נהדר להתחיל אם אתה נתקל בבעיות אתחול ל- Windows.

כלי זה זמין ב- Windows 7, 8 ו- 10. ניתן לגשת אליו מכלי השחזור המובנים של Windows (אם הם בנו בצורה תקינה), ממדיה לשחזור, או מדיסק התקנה של Windows.

הפעל את תיקון האתחול מתפריט האתחול של Windows

ב- Windows 8 או 10, לעתים קרובות תראה את תפריט אפשרויות האתחול המתקדמות אם Windows אינו יכול לאתחל כראוי. תוכל לגשת לתיקון אתחול על ידי לחיצה על פתרון בעיות> אפשרויות מתקדמות> תיקון אתחול בתפריט זה.

Windows יבקש ממך את הסיסמה שלך וינסה לתקן באופן אוטומטי את המחשב האישי שלך.

ב- Windows 7, לעתים קרובות תראה את מסך שחזור השגיאה של Windows אם Windows אינו יכול לאתחל כראוי. בחר "הפעל תיקון אתחול (מומלץ)" במסך זה להפעלת תיקון אתחול.

Windows יבקש ממך את פריסת המקלדת שלך ואת שם המשתמש והסיסמה עבור המחשב האישי שלך. לאחר מכן, בחר באפשרות "הפעל תיקון אתחול (מומלץ)". Windows תנסה למצוא ולתקן בעיות שיכולות למנוע אתחול המחשב האישי שלך.

אם Windows 7 לא יאתחל כראוי ולא יראה לך את מסך שחזור השגיאה, תוכל להיכנס אליו באופן ידני. ראשית, כבה את המחשב לחלוטין. לאחר מכן, הפעל אותו והמשיך ללחוץ על מקש F8 תוך כדי אתחולו. תראה את מסך אפשרויות האתחול המתקדמות, משם היית מפעיל את מצב בטוח. בחר "תיקון המחשב שלך" והפעל תיקון אתחול.

במקרים מסוימים, אפשרות תיקון האתחול ב- Windows 7 לא תהיה זמינה. יתכן שאומרים לך שעליך להשתמש בדיסק התקנה של Windows כדי לתקן את המחשב במקום זאת.

הפעל את תיקון האתחול מדיסק תיקון מערכת או מכונן התאוששות

אם Windows אינו אתחול כראוי ואף לא יאפשר לך להשתמש באפשרות תיקון אתחול בעת האתחול, באפשרותך להריץ תיקון אתחול מדיסק תיקון מערכת או מכונן התאוששות.

אם עדיין לא יצרת דיסק דיסק או כונן שחזור, אתה יכול לעשות זאת ממחשב אחר שמריץ את אותה גירסה של Windows שאינה מופעלת כהלכה. לדוגמה, אם מחשב Windows 7 שלך אינו אתחול כראוי, באפשרותך ליצור דיסק שחזור במחשב אחר בו פועל Windows 7 ולהשתמש בו כדי לפתור את הבעיה.

Windows 7 מאפשר לך ליצור דיסק שחזור בלבד על ידי צריבת תקליטור או DVD. Windows 8 ו- 10 מאפשרים לך ליצור כונן שחזור USB או לצרוב דיסק שחזור, מה שאתה מעדיף.

קשורים: צור דיסק תיקון מערכת ב- Windows 7

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB

לאחר שיצרת דיסק תיקון מערכת או כונן התאוששות, הכנס אותו למחשב שאינו אתחול כהלכה והפעל אותו מהדיסק או מכונן ה- USB. תתבקש לבחור גרסה מותקנת של Windows ותראה את אותם הכלים שאתה יכול לגשת אליהם בדרך כלל מתפריט האתחול. בחר "תיקון אתחול" להפעלת פעולת תיקון אתחול.

מדיה התאוששות זו תאפשר לך גם להשתמש בשחזור המערכת, לשחזר את המחשב באמצעות גיבוי של תמונת מערכת שיצרת בעבר ולהפעיל אבחון זיכרון של Windows כדי לבדוק אם יש זיכרון RAM במחשב שלך.

הפעל את תיקון האתחול ממדיה ההתקנה של Windows

קשורים: היכן ניתן להוריד את Windows 10, 8.1 ו- 7 ISO באופן חוקי

אתה יכול גם לעשות זאת ישירות מדיסק התקנת Windows או מכונן USB.

אם אין לך מדיה התקנה של Windows, אתה יכול להוריד מערכת הפעלה Windows 7, 8 או 10 ממיקרוסופט ולצרוב אותה לתקליטור או להעתיק אותה לכונן USB. זה חוקי לחלוטין.

הקפד להשתמש במדיה שתואמת את גרסת Windows שאתה מנסה לשחזר - למשל, מדיה התקנה של Windows 10 עבור מחשב Windows 10 או מדיה התקנה של Windows 7 עבור מחשב Windows 7.

הכנס את הדיסק או כונן ה- USB למחשב שאינו יכול לאתחל כראוי והתחל מההתקן.

ב- Windows 8 או 10, לחץ על האפשרות "תיקון המחשב שלך" במקום על "התקן עכשיו" במסך ההתקנה. לאחר מכן בחר פתרון בעיות> תיקון אתחול להפעלת תיקון אתחול.

ב- Windows 7 תראה קישור "תיקון המחשב שלך" באותו מקום. לחץ על זה ו- Windows יפעיל את כלי תיקון ההפעלה.

כלי זה לא יתקן את כל הבעיות. במקרים מסוימים, התקנת Windows שלך עלולה להיפגע כל כך שההתקנה מחדש של Windows היא האפשרות היחידה. במקרים אחרים, אפילו התקנה מחדש של Windows עשויה לא לפתור את הבעיה שלך, מכיוון שזו בעיה פיזית בחומרת המחשב.