כיצד להוסיף תוכניות, קבצים ותיקיות להפעלת המערכת ב- Windows

חלק מיישומי Windows מגדירים את עצמם כך שיפעלו אוטומטית בכל פעם ש- Windows יאתחל. אבל אתה יכול לגרום לכל אפליקציה, קובץ או תיקיה להתחיל עם Windows על ידי הוספתם לתיקיית Windows "Startup".

  1. לחץ על Windows + R כדי לפתוח את תיבת הדו-שיח "הפעל".
  2. הקלד "מעטפת: הפעלה" ואז הקש Enter כדי לפתוח את התיקיה "הפעלה".
  3. צור קיצור דרך בתיקיית "הפעלה" לכל קובץ הפעלה, תיקיה או קובץ הפעלה. זה ייפתח בעת האתחול בפעם הבאה שתאתחל.

בחלק מהאפליקציות כבר יש הגדרת Bulit-in לכך, אך אם לא, שיטה זו היא מה שאתה רוצה. אתה יכול גם לפתוח כל קובץ או תיקיה כש- Windows מתחיל - למקרה שיש משהו שאתה מוצא את עצמך משתמש בו באופן קבוע. כל שעליך לעשות הוא ליצור קיצור דרך לכל מה שתרצה להתחיל בתיקיית "הפעלה" מיוחדת - אחת מתיקיות המערכת הנסתרות של Windows. טכניקה זו תפעל כמעט עם כל גרסת Windows מ- Vista ואילך דרך Windows 7, 8 ו- 10.

שים לב, עם זאת, שככל שתתחיל יותר תוכניות בעת האתחול, נראה שתהליך ההפעלה יימשך זמן רב יותר. אם יש אפליקציות שאינך רוצה להפעיל בעת אתחול, תוכל להשבית גם תוכניות הפעלה מסוימות.

שלב ראשון: פתח את תיקיית האתחול של Windows

קשורים: כיצד להשבית תוכניות הפעלה ב- Windows

"הפעלה" היא תיקיית מערכת מוסתרת אליה תוכלו לנווט בסייר הקבצים (בתנאי שמציגים קבצים מוסתרים). מבחינה טכנית, הוא ממוקם ב %APPDATA%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup, אך אינך צריך לפתוח את סייר הקבצים ולהתחיל לגלוש - יש דרך הרבה יותר קלה להגיע לשם.

באפשרותך לפתוח רבים מתיקיות הנסתרות והמיוחדות של Windows ישירות באמצעות הפקודה "מעטפת" אם ידוע לך על שמות התיקיות. ותוכל להפעיל את הפקודה "מעטפת" ישירות מתיבת הדו-שיח "הפעל".

כדי לפתוח את תיקיית "אתחול" בדרך הקלה, פשוט הקש על Windows + R כדי לפתוח את התיבה "הפעל", הקלד "מעטפת: הפעלה", ואז לחץ על Enter.

פעולה זו תפתח חלון סייר קבצים היישר לתיקיית "אתחול".

המשך והשאיר את החלון הזה פתוח, כי אנחנו נעבוד איתו בחלק הבא.

שלב שני: צור קיצור דרך בתיקיית "אתחול"

כדי ליצור אפליקציה, קובץ או תיקיה להתחיל עם Windows, כל שעליך לעשות הוא ליצור קיצור דרך לפריט שבתיקיית "אתחול". אנו נעבוד עם אפליקציה קטנה ושימושית בשם סייזר כדוגמה שלנו, אך טכניקה זו חלה ולא משנה למה אתה יוצר קיצור דרך.

ראשית, אתר את הפריט שאליו אתה רוצה ליצור את קיצור הדרך. פשוט פתח חלון סייר קבצים שני ומצא את קובץ ההפעלה, הקובץ או התיקיה שברצונך להתחיל בעת האתחול. ישנן דרכים שונות ליצור קיצורי דרך ב- Windows, אך אנו חובבי שיטת הגרירה הימנית המהירה במיוחד: החזק את לחצן העכבר הימני למטה וגרור את הפריט שאליו ברצונך ליצור את קיצור הדרך לתיקיית "אתחול". כשאתה משחרר את הכפתור, מופיע תפריט קופץ עם כמה אפשרויות. לחץ על "צור קיצור דרך כאן".

זה כל מה שאתה צריך לעשות. כעת תראה קיצור דרך לפריט שלך בתיקיה "הפעלה".

בפעם הבאה שתפעיל את Windows, היישום, הקובץ או התיקיה שלך יופעלו יחד איתו.