כיצד ליצור כונן הבזק מסוג USB הניתן לאתחול של לינוקס, הדרך הקלה

כונן USB הניתן לאתחול הוא הדרך הטובה ביותר להתקין או לנסות את לינוקס. אך רוב הפצות לינוקס - כמו אובונטו - מציעות רק קובץ תמונת דיסק ISO להורדה. תזדקק לכלי צד שלישי כדי להפוך את קובץ ה- ISO לכונן USB הניתן לאתחול.

יהיה עליך להוריד קובץ ISO לשם כך - אנו נשתמש באובונטו בדוגמה שלנו, אך זה אמור לעבוד עבור לא מעט הפצות לינוקס שונות. עבור אל דף ההורדות של אובונטו והורד את גרסת אובונטו הרצויה לך - המהדורה היציבה "שירות לטווח ארוך" או המהדורה הנוכחית. אם אינך בטוח איזה מהם להוריד, אנו ממליצים על שחרור ה- LTS.

להלן, נראה לך כיצד להפוך את ה- ISO לכונן הבזק אתחול הן ב- Windows והן במערכת לינוקס קיימת.

קשורים: כיצד ליצור כונן USB חי של אובונטו עם אחסון מתמיד

הערה: תהליך זה יוצר כונן USB חי מסורתי. כאשר אתה מריץ אותו, אף אחד מהסיכויים שלך (כמו תוכניות מותקנות או קבצים שנוצרו) לא יישמר בפעם הבאה שתפעיל אותו. להתקנת לינוקס למחשב האישי שלך, זה בסדר - אבל אם אתה רוצה USB חי ששומר על השינויים שלך כדי שתוכל להשתמש בו באופן קבוע במחשבים שונים, תרצה לבדוק את ההוראות האלה במקום זאת.

כיצד ליצור כונן USB אתחול ב- Windows

ישנם כלים רבים שיכולים לבצע את העבודה הזו עבורך, אך אנו ממליצים על תוכנית חינמית בשם Rufus - היא מהירה ואמינה יותר מרבים מהכלים האחרים שתמצא מומלצים, כולל UNetbootin.

הורד את Rufus והפעל אותו במחשב Windows שלך. הכלי ייפתח מיד - אתה אפילו לא צריך להתקין אותו.

חבר כונן USB עם שטח פנוי של לפחות 2 ג'יגה-בייט למחשב Windows שלך (זה עשוי להשתנות בהתאם להפצה שבחרת). תוכן הכונן הזה יימחק, אז תחילה גבה את כל הקבצים החשובים בכונן. לחץ על התיבה "מכשיר" ב- Rufus וודא שנבחר הכונן המחובר שלך.

אם האפשרות "צור דיסק אתחול באמצעות" היא אפורה, לחץ על התיבה "מערכת קבצים" ובחר "FAT32".

הפעל את תיבת הסימון "צור דיסק אתחול באמצעות", לחץ על הלחצן שמימין אליו ובחר את קובץ ה- ISO שהורדת.

לאחר שבחרת באפשרויות הנכונות, לחץ על כפתור "התחל" כדי להתחיל ליצור את הכונן הניתן לאתחול.

יכול להיות שאומרים לך שאתה צריך קבצי SysLinux חדשים יותר. פשוט לחץ על כפתור "כן" ורופוס יוריד אותם באופן אוטומטי עבורך.

רופוס ישאל איך אתה רוצה לכתוב את התמונה. פשוט בחר באפשרות ברירת המחדל - "כתוב במצב תמונת ISO (מומלץ)" - ולחץ על "אישור".

תוזהר לך שכל הנתונים בכונן ה- USB יימחקו. לחץ על "אישור" כדי להמשיך אם אין בכונן נתונים חשובים. (אם שכחתם לגבות את הנתונים, לחצו על "ביטול", גבו את הנתונים בכונן ה- USB ואז הפעילו את Rufus שוב.)

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB

Rufus תיצור את כונן ה- USB הניתן לאתחול. אתה יכול ללחוץ על "סגור" כדי לסגור את Rufus לאחר סיום.

לאחר מכן, הפעל מחדש את המחשב והפעל אותו מכונן ה- USB באמצעות הוראות אלה. אתה יכול גם לקחת את זה למחשב אחר ולאתחל את אובונטו מכונן ה- USB במחשב זה.

כיצד ליצור כונן USB אתחול באובונטו

אם אתה כבר משתמש באובונטו, אינך צריך לעשות זאת מ- Windows. פשוט פתח את Dash וחפש את היישום "Startup Disk Creator", הכלול באובונטו.

ספק קובץ ISO של אובונטו שהורדת, חבר כונן USB והכלי ייצור עבורך כונן USB של אובונטו.

להפצות רבות אחרות יש כלים דומים משלהם מובנים, כך שתצטרך לבדוק ולראות מה יש להפצה הספציפית שלך.