מהם כל אותם תהליכי NVIDIA שרצים ברקע?

אם התקנתם את תוכנת GeForce Experience של NVIDIA, תראו ברקע במחשב שלכם לא מעט תהליכים של NVIDIA. ספרנו עשרה תהליכים נפרדים במנהל המשימות של Windows. אבל מה כולם עושים?

פנינו ל- NVIDIA להסבר על תהליכים אלה, אך הם לא יספקו מידע נוסף. אנו מניחים שזה לא מפתיע - אפילו מיקרוסופט לא מסבירה את כל התהליכים ב- Windows עצמה. אבל למדנו הרבה רק על ידי התעסקות.

( אזהרה : אנו מדברים על השבתת שירותים ועל סיום משימות כדי להבין מה עושה כאן, אך למעשה איננו ממליצים להתחיל להשבית שירותים ידנית או לסיים משימות. איננו יודעים בדיוק מה כל תהליך עושה).

מיכל NVIDIA

תראה הרבה תהליכי "NVIDIA Container" פועלים במחשב שלך. נראה שתוכנית זו, ששמה nvcontainer.exe, אחראית להפעלה ומכילה של תהליכי NVIDIA אחרים. במילים אחרות, מיכל NVIDIA לא עושה הרבה בעצמו. זה פשוט מריץ משימות אחרות של NVIDIA.

לתוכנת SysInternals Process Explorer, הנמצאת כעת בבעלות מיקרוסופט, יש היררכיה של תהליכים המציגה שרבים מתהליכי NVIDIA אלה משיקים תהליכי NVIDIA אחרים.

לא מעט מתהליכי מיכל NVIDIA אלה קשורים למשימות רקע המיושמות כשירותי מערכת. לדוגמא, אם תפתח את יישום השירותים, תראה ארבעה שירותי NVIDIA: NVIDIA Display Container LS, NVIDIA LocalSystem Container, NVIDIA NetworkService Container ו- NVIDIA Telemetry Container.

כברירת מחדל, כל השירותים הללו מוגדרים להפעלה אוטומטית ותמיד יישארו פועלים ברקע, למעט מיכל ה- NVIDIA NetworkService. למרבה הצער, NVIDIA לא נתנה לשירותים אלה תיאורים אינפורמטיביים באפליקציית השירותים.

NVIDIA Display Container LS (NVDisplay.ContainerLocalSystem) מטפל בכמה משימות תצוגה. לדוגמה, אם אתה פותח את לוח הבקרה של NVIDIA ולחץ על שולחן עבודה> הצג סמל מגש התראות, שירות זה אחראי על הצגת הסמל באזור ההודעות שלך. אם תסיים את השירות, סמל ההתראה של NVIDIA ייעלם.

עם זאת, נראה כי שירות זה אינו מטפל במשימות תצוגה רבות אחרות. גם אם תשבית שירות זה, שכבת העל של GeForce Experience עדיין מתפקדת כרגיל.

קשה לאתר את כל מה שהשירות המשויך עושה, וכל אחד מהם עשוי לבצע מספר משימות קשורות. לדוגמה, שירותי מיכל NVIDIA LocalSystem (NvContainerLocalSystem) ו- NVIDIA NetworkService Container (NvContainerNetworkService) נדרשים שניהם לשימוש ב- NVIDIA GameStream.

קשורים: תירגע, הטלמטריה של NVIDIA לא רק התחילה לרגל אחריך

נראה ששירות NVIDIA Telemetry Container (NvTelemetryContainer) מטפל באיסוף נתונים על המערכת שלך ושליחתם ל- NVIDIA. זה לא איסוף נתונים סיטונאי, אך על פי מדיניות הפרטיות של NVIDIA GeForce Experience, כולל נתונים כמו מפרטי ה- GPU שלך, פרטי תצוגה, הגדרות מנהל התקן עבור משחקים ספציפיים, רשימת המשחקים שהתקנת כפי שמוצג ב- GeForce Experience, הסכום זיכרון RAM שיש לך, ומידע על החומרה האחרת של המחשב שלך, כולל המעבד ולוח האם שלך. אנחנו לא חושבים שכדאי להיכנס לפאניקה, וחלק ניכר מאיסוף הנתונים הזה הוא מה שמאפשר ל- GeForce Experience להציע הגדרות גרפיקה אופטימליות עבור משחקי המחשב שלך.

עוזר NVIDIA ShadowPlay

נראה כי תהליך ה- NVIDIA ShadowPlay Helper (nvsphelper64.exe בגרסאות 64 סיביות של Windows או nvsphelper.exe בגרסאות 32 סיביות של Windows) מקשיב למקשי הקיצור הפותחים את כיסוי ה- GeForce Experience מכל מקום במערכת ההפעלה שלך. זה Alt + Z כברירת מחדל, אבל אתה יכול להתאים אישית את זה מתוך היישום GeForce Experience. אם תסיים תהליך זה במנהל המשימות, Alt + Z כבר לא יפתח את כיסוי העל.

ואם תעבור אל הגדרות> כללי בחוויית GeForce ותכבה את "כיסוי המשחק", תהליך זה ייעלם.

למרות ש- NVIDIA ShadowPlay הוא שם התכונה שמתעדת משחקיות, העוזר ShadowPlay פשוט נראה אחראי לפתיחת הכיסוי. כאשר אתה מפעיל הפעלה חוזרת מיידית או אחרת מתחיל להקליט משחק, תהליך מיכל נוסף של NVIDIA מתחיל להשתמש במשאבי מעבד, דיסק ו- GPU. כך שלפחות אחד מתהליכי המכולה של NVIDIA מטפל בהקלטת משחק עם NVIDIA ShadowPlay.

שיתוף NVIDIA

תהליכי NVIDIA Share (NVIDIA Share.exe) - וכן, ישנם שניים מהם - נראים גם הם כחלק מכיסוי ה- GeForce Experience. זה הגיוני, מכיוון שכיסוי העל מכיל תכונות שיתוף לשיתוף קטעי וידיאו וצילומי מסך של המשחק שלך במגוון שירותים שונים.

כאשר תשבית את שכבת-העל במשחק מחוויית GeForce, תהליכים אלה ייעלמו גם מהמערכת שלך.

עם זאת, אם תסיים את שני תהליכי NVIDIA Share ואז תלחץ על Alt + Z, שכבת העל תיפתח מחדש ותראה שתהליכי NVIDIA Share פועלים כעת שוב. נראה שזה מראה כי העוזר של ShadowPlay מאזין לקיצור המקשים ואז מוסר לתהליכי NVIDIA Share, המטפלים בכיסוי העל.

שירות עוזרי האינטרנט של NVIDIA (NVIDIA Web Helper.exe)

התהליך "NVIDIA Web Helper.exe" ממוקם בתיקיית NvNode. זהו זמן ריצה של Node.js, וככזה הוא מבוסס על מנוע ה- JavaScript של V8 של Chrome. הוא מריץ קוד JavaScript עבור משימות רקע שונות של NVIDIA. בפרט, Node.js מאפשר למפתחי אתרים שמכירים JavaScript להשתמש בידע JavaScript שלהם כדי לכתוב תוכנות שלא פועלות רק בדף אינטרנט.

אם תציץ בתיקיית C: \ Program Files (x86) \ NVIDIA Corporation \ NvNode (או C: \ Program Files \ NVIDIA Corporation \ NvNode במקום זאת אם אתה משתמש בגרסת 32 סיביות של Windows), תראה את קבצי התסריט בו הוא משתמש. מבט חטוף על התסריטים מגלה כי ה- NVIDIA Web Helper משמש להורדה אוטומטית של מנהלי התקנים חדשים והתקנתם, כמו גם למשימות אחרות כמו כניסה לחשבון NVIDIA.

אם אתה רוצה להשבית כמה תהליכי NVIDIA, הפעלת "כיסוי המשחק בתוך המשחק" בחוויית GeForce היא דרך בטוחה לעשות זאת. פעולה זו תיפטר מתהליך העזר של NVIDIA ShadowPlay ומשני תהליכי NVIDIA Share עד שתפעיל אותו מחדש. שוב, בדרך כלל איננו ממליצים על השבתת שירותים מתפריט השירותים - השימוש באפשרויות המובנות בתוכנית הוא בדרך כלל דרך בטוחה יותר לצמצם תהליכים פועלים אלה.