מהו מארח ספק ה- WMI (WmiPrvSE.exe), ומדוע הוא משתמש במעבד כה רב?

תהליך מארח ספקי ה- WMI הוא חלק חשוב ב- Windows, ולעתים קרובות פועל ברקע. זה מאפשר ליישומים אחרים במחשב שלך לבקש מידע על המערכת שלך. בדרך כלל לא צריך להשתמש בתהליך זה במשאבי מערכת רבים, אך הוא עשוי להשתמש במעבד רב אם תהליך אחר במערכת שלך מתנהג בצורה גרועה.

קשורים: מהו התהליך הזה ולמה הוא פועל במחשב שלי?

מאמר זה הוא חלק מהסדרה המתמשכת שלנו המסבירה תהליכים שונים שנמצאו במנהל המשימות, כמו Runtime Broker, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe, ורבים אחרים. לא יודע מהם השירותים האלה? עדיף להתחיל לקרוא!

מהו מארח ספק WMI?

"WMI" מייצג "מכשור לניהול חלונות". זוהי תכונה של Windows המספקת דרך סטנדרטית עבור קבצי סקריפט תוכנה וניהוליים לבקש מידע על מצב מערכת ההפעלה Windows שלך ונתונים עליה. "ספקי WMI" מספקים מידע זה, על פי בקשה. לדוגמא, תוכנה או פקודות יכולות למצוא מידע על מצב הצפנת כונן BitLocker, להציג ערכים מיומן האירועים או לבקש נתונים מיישומים מותקנים הכוללים ספק WMI. למיקרוסופט יש רשימה של ספקי WMI כלולים באתר האינטרנט שלה.

זוהי תכונה שימושית במיוחד עבור ארגונים המנהלים מחשבים מרכזיים, במיוחד כאשר ניתן לבקש מידע באמצעות סקריפטים ולהציג בצורה סטנדרטית בקונסולות ניהוליות. עם זאת, גם במחשב ביתי, תוכנות מסוימות שהתקנת עשויות לבקש מידע אודות המערכת באמצעות ממשק ה- WMI.

אתה יכול גם להשתמש ב- WMI בעצמך כדי למצוא מגוון פיסות מידע שימושיות שבדרך כלל אינן נחשפות בממשק Windows במחשב האישי שלך. לדוגמא, כיסינו את כלי שורת הפקודה WMI (WMIC) כדי לקבל את המספר הסידורי של המחשב האישי שלך, למצוא את מספר הדגם של לוח האם שלך, או סתם כדי לראות את מצב הבריאות של SMART של כונן קשיח.

מדוע הוא משתמש במעבד כה רב?

מארח ספקים של WMI בדרך כלל לא צריך להשתמש במעבד רב, מכיוון שבדרך כלל הוא לא צריך לעשות שום דבר. לפעמים זה יכול להשתמש במעבד כלשהו כאשר תוכנה או סקריפט אחר במחשב שלך מבקש מידע באמצעות WMI, וזה נורמלי. שימוש גבוה במעבד הוא ככל הנראה רק סימן לכך שאפליקציה אחרת מבקשת נתונים באמצעות WMI.

עם זאת, שימוש ממושך במעבד גבוה הוא סימן שמשהו אינו כשורה. מארח ספקי WMI לא צריך להשתמש בהרבה משאבי מעבד כל הזמן.

הפעלה מחדש של שירות מכשור הניהול של Windows עשויה לעזור אם הוא תקוע במצב גרוע. אתה יכול פשוט להפעיל מחדש את המחשב שלך, אך יש דרך להפעיל מחדש את השירות מבלי להפעיל מחדש את המחשב. לשם כך, פתח את תפריט התחל, הקלד "Services.msc" ולחץ על Enter כדי להפעיל את כלי השירותים.

אתר את "שירות מכשור הניהול של Windows" ברשימה, לחץ עליו לחיצה ימנית ובחר "הפעל מחדש".

אם אתה רואה שימוש גבוה באופן עקבי במעבד, סביר להניח שתהליך אחר במערכת שלך מתנהג בצורה גרועה. אם תהליך מבקש כל הזמן כמות גדולה של מידע מספקי WMI, זה יגרום לתהליך מארח ספקי ה- WMI להשתמש במעבד רב. התהליך האחר הזה הוא הבעיה.

כדי לזהות איזה תהליך ספציפי גורם לבעיות ב- WMI, השתמש במציג האירועים. ב- Windows 10 או 8, אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על כפתור התחל ולבחור "מציג אירועים" כדי לפתוח אותו. ב- Windows 7, פתח את תפריט התחל, הקלד "Eventvwr.msc" ולחץ על Enter כדי להפעיל אותו.

בחלונית השמאלית של חלון מציג האירועים, נווט אל יישומי יומני השירות \ Microsoft \ Windows \ WMI-Activity \ Operational.

גלול ברשימה וחפש אירועי "שגיאה" אחרונים. לחץ על כל אירוע וחפש את המספר מימין ל "ClientProcessId" בחלונית התחתונה. זה אומר לך את מספר הזיהוי של התהליך שגרם לשגיאת WMI.

יש סיכוי טוב שתראה כאן כמה שגיאות. השגיאות עלולות להיגרם מאותו מספר מזהה של התהליך, או שתראה מספר מזהי תהליך שונים הגורמים לשגיאות. לחץ על כל שגיאה ובדוק מהו ClientProcessId כדי לגלות.

כעת תוכל לאתר תהליך שעלול לגרום לבעיות. ראשית, פתח חלון מנהל המשימות על ידי לחיצה על Ctrl + Shift + Escape או על ידי לחיצה ימנית על שורת המשימות ובחירת "מנהל המשימות".

לחץ על הכרטיסייה "פרטים", לחץ על העמודה "PID" כדי למיין תהליכים פועלים לפי מזהה התהליך, ואתר את התהליך התואם למספר הזיהוי שהופיע ביומני מציג האירועים.

לדוגמה, כאן ראינו שתהליך "HPWMISVC.exe" גרם לשגיאות אלה במחשב ספציפי זה.

אם התהליך נסגר מאז, לא תראה אותו ברשימה כאן. כמו כן, כאשר תוכנית נסגרת ונפתחת מחדש, יהיה לה מספר מזהה תהליך אחר. לכן עליכם לחפש אירועים אחרונים, מכיוון שמספר הזהות של התהליך מאירועים ישנים יותר במציג האירועים שלכם לא יעזור לכם למצוא שום דבר.

עם מידע זה ביד, אתה יודע עכשיו את התהליך שעשוי לגרום לבעיות. אתה יכול לחפש את שמו באינטרנט כדי לברר את התוכנה שהיא משויכת אליה. אתה יכול גם פשוט ללחוץ לחיצה ימנית על התהליך ברשימה וללחוץ על "פתח מיקום קובץ" כדי לפתוח את מיקומו במערכת שלך, מה שעשוי להראות לך את חבילת התוכנה הגדולה יותר שהתוכנית היא חלק ממנה. ייתכן שתצטרך לעדכן תוכנה זו אם אתה משתמש בה, או להסיר אותה אם אינך עושה זאת.

האם אוכל להשבית מארח ספק WMI?

ניתן מבחינה טכנית להשבית את "שירות מכשור ניהול Windows" במחשב שלך. עם זאת, זה ישבור דברים רבים ושונים במחשב האישי שלך. זה חלק חשוב ממערכת ההפעלה Windows ויש להשאיר אותו לבד.

כפי שנאמר בתיאור הרשמי של שירות זה, "אם שירות זה יופסק, רוב התוכנות מבוססות Windows לא יפעלו כראוי". אז אל תשבית את השירות הזה! אם יש לך בעיה עם זה, אתה צריך לזהות את התהליך במחשב שלך, שגורם מארח ספק WMI להשתמש בכל כך הרבה CPU ו- עדכון, להסיר או לחסום את זה תהליך במקום.