כיצד להשבית את Cortana ב- Windows 10

מיקרוסופט לא רוצה שתשבית את Cortana. פעם היית מסוגל לכבות את Cortana ב- Windows 10, אך מיקרוסופט הסירה את מתג ההחלפה הקל בעדכון יום השנה. אך עדיין תוכל להשבית את Cortana באמצעות פריצת רישום או הגדרת מדיניות קבוצתית. זה הופך את תיבת Cortana לכלי "חיפוש Windows" לחיפוש יישומים וקבצים מקומיים.

Cortana הפכה מגבילה יותר ויותר מאז שחרורו של Windows 10. זה עודכן בעבר כדי להתעלם מדפדפן האינטרנט המוגדר כברירת מחדל שלך. כעת Cortana תמיד משיקה את דפדפן Microsoft Edge ומשתמשת רק ב- Bing כשאתה מחפש. אם זה נשמע כמו משהו שלא היית רוצה להשתמש בו, כך תכבה אותו.

משתמשים ביתיים: השבת את Cortana דרך הרישום

אם יש לך את Windows 10 Home, יהיה עליך לערוך את הרישום של Windows כדי לבצע שינויים אלה. אתה יכול גם לעשות את זה ככה אם יש לך Windows 10 Professional או Enterprise, אבל אתה מרגיש יותר נוח לעבוד ברישום לעומת עורך המדיניות הקבוצתית. (אם יש לך Pro או Enterprise, עם זאת, אנו ממליצים להשתמש בעורך המדיניות הקבוצתית הקל יותר, כמתואר בסעיף הבא.

אזהרה סטנדרטית: עורך הרישום הוא כלי רב עוצמה ושימוש לרעה בו יכול להפוך את המערכת שלך לבלתי יציבה או אפילו בלתי פעילה. זה פריצה די פשוטה וכל עוד אתה מקפיד על ההוראות, לא אמורות להיות לך שום בעיות. עם זאת, אם מעולם לא עבדת איתו בעבר, שקול לקרוא כיצד להשתמש בעורך הרישום לפני שתתחיל. ובהחלט גבה את הרישום (ואת המחשב שלך!) לפני שתבצע שינויים.

קשורים: כיצד לגבות ולשחזר את הרישום של Windows

עליך גם לבצע נקודת שחזור מערכת לפני שתמשיך. Windows ככל הנראה תעשה זאת באופן אוטומטי כאשר תתקין את עדכון יום השנה, אך לא יכול להזיק לבצע אותו באופן ידני - ככה, אם משהו משתבש, אתה תמיד יכול להחזיר לאחור.

לאחר מכן, פתח את עורך הרישום על ידי לחיצה על Windows + R במקלדת, הקלד "regedit" בתיבה ולחץ על Enter.

נווט למפתח הבא בסרגל הצד השמאלי:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Windows Search

אם אינך רואה את מקש "חיפוש Windows" (תיקיה) מתחת לתיקיית Windows, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על תיקיית Windows ובחר חדש> מפתח. תן לו שם "חיפוש Windows".

לחץ לחיצה ימנית על מקש "חיפוש Windows" (תיקיה) בחלונית השמאלית ובחר חדש> ערך DWORD (32 סיביות).

תן שם לערך "AllowCortana". לחץ עליו פעמיים והגדר את הערך ל- "0".

כעת תוכל לסגור את עורך הרישום. יהיה עליך לצאת ולהיכנס שוב או להפעיל מחדש את המחשב לפני שהשינוי ייכנס לתוקף.

כדי לבטל את השינוי שלך ולשחזר את Cortana בעתיד, אתה יכול פשוט לחזור לכאן, לאתר את הערך "AllowCortana" ולמחוק אותו או להגדיר אותו ל "1".

הורד את גרזן הרישום שלנו בלחיצה אחת

במקום לערוך את הרישום בעצמך, תוכל להוריד את גרסת הרישום של Cortana השבת. פשוט פתח את קובץ ה- zip שהורד, לחץ פעמיים על הקובץ "השבת את Cortana.reg" והסכים להוסיף את המידע לרישום שלך. כללנו גם קובץ "אפשר Cortana.reg" אם ברצונך לבטל את השינוי ולהפעיל מחדש את Cortana מאוחר יותר.

יהיה עליך לצאת ולהיכנס שוב - או להפעיל מחדש את המחשב שלך - לפני שהשינוי ייכנס לתוקף.

קבצי .reg אלה פשוט משנים את אותן הגדרות הרישום שהתארנו לעיל. אם תרצה לראות מה יעשה קובץ reg זה או אחר לפני שתפעיל אותו, תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על הקובץ .reg ולבחור "ערוך" כדי לפתוח אותו בפנקס הרשימות. אתה יכול בקלות ליצור פריצות רישום משלך.

משתמשים מקצועיים וארגונים: השבת את Cortana באמצעות מדיניות קבוצתית

קשורים: שימוש בעורך המדיניות הקבוצתית כדי לצבוט את המחשב האישי שלך

אם אתה משתמש ב- Windows 10 Professional או Enterprise, הדרך הקלה ביותר להשבית את Cortana היא באמצעות עורך המדיניות הקבוצתית המקומית. זה כלי די חזק, אז אם מעולם לא השתמשת בו בעבר, כדאי לקחת קצת זמן ללמוד מה הוא יכול לעשות. כמו כן, אם אתה נמצא ברשת חברה, עשה טובה לכולם ובדוק תחילה עם מנהל המערכת שלך. אם מחשב העבודה שלך הוא חלק מדומיין, סביר להניח שהוא חלק ממדיניות קבוצת דומיינים שתמשיך להחליף את מדיניות הקבוצה המקומית.

עליך גם לבצע נקודת שחזור מערכת לפני שתמשיך. Windows ככל הנראה תעשה זאת באופן אוטומטי כאשר תתקין את עדכון יום השנה, אך לא יכול להזיק לבצע אותו באופן ידני - ככה, אם משהו משתבש, אתה תמיד יכול להחזיר לאחור.

ראשית, הפעל את עורך המדיניות הקבוצתית על ידי לחיצה על Windows + R, הקלדת "gpedit.msc" בתיבה ולחץ על Enter.

נווט לתצורת מחשב> תבניות ניהול> רכיבי Windows> חיפוש.

אתר את ההגדרה "אפשר Cortana" בחלונית הימנית ולחץ עליה פעמיים.

הגדר את האפשרות אפשר Cortana ל "מושבת" ואז לחץ על "אישור".

כעת תוכל לסגור את עורך המדיניות הקבוצתית. יהיה עליך לצאת ולהיכנס שוב - או להפעיל מחדש את המחשב - כדי שהשינוי הזה ייכנס לתוקף.

כדי להפעיל מחדש את Cortana, חזור לכאן, לחץ פעמיים על ההגדרה "אפשר Cortana" ושנה אותה ל"לא מוגדר "או" מופעלת ".