כיצד להסיר התקנה של מערכת אתחול כפול של לינוקס מהמחשב שלך

אם התקנת את לינוקס במחיצה משלה בתצורה של אתחול כפול, בדרך כלל אין מסיר התקנה קל שיסיר אותה עבורך. במקום זאת, סביר להניח שתצטרך למחוק את מחיצותיו ולתקן לבד את מטעין האתחול של Windows.

קשורים: 5 דרכים לנסות ולהתקין את אובונטו במחשב שלך

אופן ההתקנה של לינוקס תלוי באופן התקנתו. אם התקנת את לינוקס כמערכת ההפעלה היחידה שלך, יהיה עליך להתקין מחדש את Windows על פני לינוקס כדי להחזיר את מערכת Windows שלך.

אם התקנת את לינוקס עם Wubi

קשורים: מהי דיסטרו של לינוקס, וכיצד הם שונים זה מזה?

אם התקנת את אובונטו או הפצה דומה של לינוקס כמו Linux Mint עם Wubi, קל להסיר אותה. פשוט אתחל ל- Windows ועבור אל לוח הבקרה> תוכניות ותכונות.

מצא את אובונטו ברשימת התוכניות המותקנות ולאחר מכן הסר אותה כמו בכל תוכנה אחרת. מסיר ההתקנה מסיר אוטומטית את קבצי אובונטו ואת ערך מטעין האתחול מהמחשב שלך.

אם התקנת את לינוקס במחיצה שלה

אם התקנת את לינוקס במחיצה משלה בתצורה של אתחול כפול, הסרת ההתקנה שלה מחייבת הסרת מחיצות לינוקס מהמחשב שלך ואז הרחבת מחיצות Windows שלך לשימוש בשטח הדיסק הקשיח הפנוי כעת. עליך גם לשחזר את מטעין האתחול של Windows בעצמך, מכיוון ש- Linux מחליפה את מטעין האתחול של Windows באמצעות מטעין אתחול משלה, המכונה "GRUB". לאחר מחיקת המחיצות, מטעין האתחול של GRUB לא יאתחל את המחשב כהלכה.

בואו נסתכל מקרוב על איך להשיג את כל זה.

שלב ראשון: מחק את מחיצות הלינוקס שלך

קשורים: כיצד לנהל מחיצות ב- Windows מבלי להוריד תוכנות אחרות

ראשית, יהיה עליך למחוק את מחיצות לינוקס. התחל על ידי אתחול ל- Windows. לחץ על מקש Windows, הקלד "diskmgmt.msc " בתיבת החיפוש בתפריט התחל, ואז לחץ על Enter כדי להפעיל את אפליקציית ניהול הדיסק.

באפליקציית ניהול הדיסק, אתר את מחיצות לינוקס, לחץ עליהן באמצעות לחצן העכבר הימני ומחק אותן. ניתן לזהות את מחיצות לינוקס מכיוון שאין להן תווית בעמודה "מערכת קבצים", בעוד שמחיצות Windows יזוהו על ידי מערכת הקבצים "NTFS" שלהן.

היזהר בעת מחיקת מחיצות כאן - לא תרצה למחוק בטעות מחיצה עם קבצים חשובים.

לאחר מכן, אתר את מחיצת Windows ליד השטח הפנוי החדש, לחץ עליו לחיצה ימנית ובחר הרחב את עוצמת הקול. הרחב את המחיצה כך שתתפוס את כל השטח הפנוי הזמין. כל מקום פנוי בכונן הקשיח יישאר בלתי שמיש עד שתקצה אותו למחיצה.

אתה יכול גם לבחור ליצור מחיצה חדשה ונפרדת במקום להרחיב את מחיצת Windows הנוכחית שלך, אם תרצה בכך.

שלב שני: תקן את מטעין האתחול של Windows

לינוקס הוסרה כעת מהמחשב שלך, אך מטעין האתחול שלה נמשך. נצטרך להשתמש בדיסק מתקין של Windows כדי להחליף את מטעין האתחול של לינוקס עם מטעין האתחול של Windows.

אם אין לך דיסק מתקין של Windows, אתה יכול ליצור דיסק תיקון של Windows ולהשתמש בו במקום זאת. עקוב אחר ההוראות שלנו כדי ליצור דיסק לתיקון מערכת ב- Windows 8 או 10 או ליצור אחד ב- Windows 7.

קשורים: כיצד ליצור כונן שחזור או דיסק תיקון מערכת ולהשתמש בו ב- Windows 8 או 10

קשורים: כיצד לתקן בעיות של Windows Bootloader (אם המחשב שלך לא יופעל)

הכנס את מתקין Windows או דיסק השחזור למחשב שלך, הפעל מחדש את המחשב ותן לו לבצע אתחול מאותו דיסק. אתה הולך לגשת לשורת הפקודה מסביבת ההתאוששות. אנו מכסים את Windows 10 כאן, אך ההוראות יעבדו גם עבור Windows 8. אם יש לך את Windows 7, עיין במדריך שלנו לגישה לשורת הפקודה לשחזור עם דיסק של Windows 7.

לאחר אתחול מתקליטור ההתקנה או השחזור, דלג על מסך השפות הראשוניות ולאחר מכן לחץ על האפשרות "תיקון המחשב" במסך ההתקנה הראשי.

במסך "בחר אפשרות", לחץ על האפשרות "פתרון בעיות".

במסך "אפשרויות מתקדמות", לחץ על האפשרות "שורת פקודה".

בשורת הפקודה, הקלד את הפקודה הבאה ולאחר מכן הקש Enter:

bootrec.exe / fixmbr

כעת תוכל להפעיל מחדש את המחשב שלך. הוא יאתחל מהכונן הקשיח שלו, ויתחיל את Windows כרגיל. כעת יש למחוק את כל עקבות לינוקס.