כיצד להפוך את מחשב Windows למוקד Wi-Fi

Windows יכול להפוך את המחשב הנייד שלך (או שולחן העבודה) לנקודה חמה אלחוטית, ומאפשר להתקנים אחרים להתחבר אליו. באמצעות שיתוף חיבורי אינטרנט, הוא יכול לשתף את חיבור האינטרנט שלך עם אותם התקנים מחוברים. הנה איך כל העניין עובד.

הודות לתכונת Wi-Fi וירטואלית נסתרת ב- Windows, תוכל אפילו ליצור נקודה חמה של Wi-Fi בזמן שאתה מחובר לרשת Wi-Fi אחרת, ולשתף חיבור Wi-Fi אחד על פני אחר.

הפוך את המחשב שלך למוקד Wi-Fi בדרך הקלה

אם אינך מצליח לגרום לנקודה החמה המובנית של Windows Wi-Fi לעבוד, כדאי לנסות להשתמש במקום זאת ב- Connectify Hotspot - זו נקודה חמה של Wi-Fi חסרת שוטים עם טונות של אפשרויות וממשק נחמד.

נקודה חמה של Connectify נהדרת אם אתה נמצא במלון שגובה מחיר לכל מכשיר, או אם אתה במטוס ואתה מחבר את המחשב הנייד שלך אבל לא רוצה לשלם יותר כדי לחבר את הטלפון שלך. אם אתה משלם עבור גרסת ה- Pro, תוכל אפילו להשתמש במחשב שלך כמשחזר Wi-Fi או כנתב קווי, או לשתף חיבור קשורה מהטלפון שלך.

זה באמת יותר כלי למשתמש כוח, אבל אם אתם מחפשים פיתרון טוב, Hotspot חופשית לנסות, והגרסה הבסיסית היא בחינם עם מגבלות מסוימות.

שתף חיבור לאינטרנט קווי או אלחוטי ב- Windows 10

קשורים: מה חדש בעדכון יום השנה של Windows 10

אם אתה מפעיל את Windows 10 עם עדכון יום השנה המותקן, יש לך מזל. עם עדכון זה, ל- Windows יש כעת מתג יחיד להפיכת כל מחשב עם Wi-Fi לנקודה חמה, וזה לא משנה אם חיבור האינטרנט שברצונך לשתף הוא קווי או אלחוטי.

ראשית, הפעל את ההגדרות על ידי לחיצה על Windows + I במקלדת שלך. בדף ההגדרות הראשי, לחץ על "רשת ואינטרנט".

בדף רשת ואינטרנט, בצד שמאל, לחץ על "נקודה חמה ניידת".

בצד ימין, הפעל את המתג "שתף את חיבור האינטרנט שלי עם מכשירים אחרים". אם אתה רוצה משהו אחר מלבד שם הרשת והסיסמה המוגדרים כברירת מחדל, לחץ על כפתור "ערוך".

בחלון העריכה, הקלד את שם הרשת והסיסמה שברצונך להשתמש בהם ואז לחץ על "אישור".

וזה כל מה שאתה באמת צריך לעשות ב- Windows 10. זו אחת התכונות החדשות הטובות ביותר של עדכון יום השנה של Windows 10, למרות שהוא התגלגל עם תרועה קטנה יחסית.

אם אתה נתקל בבעיות בתכונה זו, הנה כמה שלבים פוטנציאליים לפתרון בעיות.

שתף חיבור לאינטרנט קווי ב- Windows 7

היכולת לשתף את חיבור האינטרנט הקווי של המחשב שלך להתקנים אלחוטיים משולבת בממשק הרשת של Windows 7 באמצעות משהו שנקרא רשת אד-הוק. רשת אד-הוק היא למעשה רק חיבור רשת ישיר ופשוט בין מכשירים. במקרה זה, תיצור רשת אד-הוק בין החיבור האלחוטי של המחשב שלך לבין כל ההתקנים האלחוטיים שברצונך לחבר. אתה רק צריך לוודא שהחיבור הקווי שלך מוגדר ושהמחשב כולל Wi-Fi זמין.

שים לב שכאשר אתה מגדיר רשת אד-הוק באמצעות ה- Wi-Fi של המחשב שלך, היא תשבית כל חיבור קיים המשתמש במתאם ה- Wi-Fi ההוא. לכן שיטה זו עובדת רק אם האינטרנט שלך מגיע ממקור אתרנט.

קשורים: שתף חיבור לאינטרנט בין מכונות אלחוטיות עם רשת אד-הוק ב- Windows 7

אם מעולם לא הקמת רשת כזו, הקפד לקרוא את המדריך המלא שלנו לשיתוף חיבור אינטרנט דרך רשת אד-הוק. בקיצור, עם זאת, תפתח את חלון הניהול של רשתות אלחוטיות (תוכל למצוא אותו על ידי פתיחת התחלה וחיפוש אחר "אלחוטי"), לחץ על כפתור הוסף ואז לחץ על "צור רשת אד-הוק". הזן שם וביטוי סיסמה עבור הרשת והוא יופיע ברשימת הרשתות האלחוטיות. בחר אותו והמחשב הנייד שלך יתנתק מרשת ה- Wi-Fi הנוכחית שלו ויתחיל לארח רשת אד-הוק שאליה יכולים להתקשר המכשירים האחרים שלך.

הקפד לאפשר את תיבת הסימון "אפשר למשתמשי רשת אחרים להתחבר דרך חיבור האינטרנט של המחשב הזה", כך שהמחשב שלך ישתף את חיבור האינטרנט הקווי שלו עם ההתקנים המחוברים למחשב שלך ברשת אד-הוק.

שתף חיבור אינטרנט קווי ב- Windows 8

למרבה הצער, Windows 8 פשט את הממשק הגרפי להקמת רשת אד-הוק, כך שזה לא ממש קל להתקנה כמו במערכת Windows 7 או 10. עם זאת, התכונה הבסיסית עדיין קיימת. אתה רק צריך לנקוט קצת תחבולות שורת פקודה.

ראשית, יהיה עליך לוודא שהרשת האלחוטית הקיימת שלך משותפת עם משתמשי רשת אחרים. לחץ על Windows + R במקלדת כדי לפתוח את תיבת הדו-שיח הפעלה, הקלד "ncpa.cpl" ואז הקש Enter.

בחלון חיבורי הרשת, לחץ לחיצה ימנית על הרשת האלחוטית שלך ובחר "מאפיינים" מתפריט ההקשר.

עבור לכרטיסייה "שיתוף" והפעל את תיבת הסימון "אפשר למשתמשים אחרים ברשת להתחבר דרך חיבור האינטרנט של המחשב הזה". המשך וסמן את תיבת הסימון "אפשר למשתמשי רשת אחרים לשלוט או להשבית את חיבור האינטרנט המשותף" בזמן שאתה נמצא בו ואז לחץ על כפתור "אישור".

לאחר מכן, יהיה עליך להפעיל את שורת הפקודה עם הרשאות ניהול. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני בפינה השמאלית התחתונה של המסך (או הקש על Windows + X) ולאחר מכן בחר "שורת פקודה (מנהל מערכת)" בתפריט משתמשי כוח המופיע.

הערה : אם אתה רואה את PowerShell במקום שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח, זה מתג שהתרחש עם עדכון היוצרים עבור Windows 10. קל מאוד לחזור ולהציג את שורת הפקודה בתפריט משתמשי כוח אם אתה רוצה, או שאתה יכול לנסות את PowerShell. אתה יכול לעשות כמעט כל דבר ב- PowerShell שאתה יכול לעשות בשורת הפקודה, בתוספת הרבה דברים שימושיים אחרים.

קשורים: כיצד להחזיר את שורת הפקודה לתפריט משתמשים חשמליים של Windows + X

כאשר שורת הפקודה פתוחה, השלב הבא שלך הוא להגדיר את הרשת האלחוטית באמצעות ה- netsh כך:

netsh wlan set מצב רשת מתארח = אפשר

איפה שם הרשת שלך והסיסמה שאליה תרצה המשתמשים להתחבר. נקודת הגישה נוצרת באמצעות הצפנת WPA2-PSK (AES).

לאחר מכן, תתחיל לשדר את הרשת שלנו עם הפקודה הבאה:

התחל רשת מתארחת

ובכל עת, תוכל להשתמש בפקודה האחרונה הזו כדי להציג מידע על החיבור. הוא מפרט דברים כמו הערוץ בו משתמש החיבור שלך, שם SSID, סוג אימות, סוג רדיו ומספר הלקוחות המחוברים לרשת שלך.

מופע נטש wlan מתארח ברשת

כשתסיים, אתה אמור להיות מסוגל לחבר כל מכשיר Wi-Fi לרשת האד-הוק החדשה שלך.

שתף חיבור לאינטרנט אלחוטי ב- Windows 8 או 7

הערה: נראה  שתוכנה זו אינה פועלת יותר. תרצה להשתמש ב- Connectify Hotspot או באחת מהשיטות האחרות שהוזכרו לעיל.

אם ברצונך לשתף חיבור אינטרנט אלחוטי ב- Windows 8 או 7 עם מכשירים אלחוטיים אחרים, תצטרך להשתמש באפליקציית צד שלישי. אנו ממליצים על נתב וירטואלי מכיוון שהוא חופשי, קוד פתוח וקל להתקנה. אתה יכול גם להשתמש בו לשיתוף חיבור קווי אם אתה רק רוצה דרך קלה יותר לעשות זאת מאשר ליצור רשת אד-הוק.

התחל בהורדת הנתב הוירטואלי והפעלתו. השימוש בו באמת לא יכול להיות קל יותר. ספק שם לרשת שלך, הזן משפט סיסמה ובחר את החיבור שברצונך לשתף עם מכשירים המתחברים לרשת ה- Wi-Fi ההיא. לחץ על כפתור "התחל נתב וירטואלי" וסיימת. אתה יכול אפילו לראות רשימה של מכשירים מחוברים בחלון זה.

הגדרת נקודה חמה ניידת במחשב Windows שלך יכולה להיות קצת טרחה, או שזה יכול להיות די קל. זה תלוי רק באיזו גרסת Windows אתה מפעיל והאם אתה מוכן להשתמש באפליקציית צד שלישי. אבל בפעם הבאה שאתה תקוע איפשהו עם חיבור אינטרנט קווי בלבד, לפחות אתה יודע שאתה יכול להשתמש במחשב שלך כדי לשתף את החיבור עם המכשירים האלחוטיים האחרים שלך.

קרדיט תמונה: אין ווטסון בפליקר