כיצד להשבית תוכניות הפעלה ב- Windows

ככל שתתקין יותר תוכנה במחשב שלך, נראה שזה לוקח יותר זמן להפעיל את Windows. תוכניות רבות מוסיפות את עצמן לרשימת התוכניות שהתחילו בעת אתחול המחשב, ורשימה זו עשויה להתארך.

הערת העורך: ברור שהקוראים החנונים שלנו כבר יודעים לעשות זאת, אך מאמר זה מיועד לכל האחרים. אל תהסס לשתף אותו עם חבריך הלא טכניים!

אם אתה משתמש ב- Windows 8 או Windows 10, גלול מטה.

השבתת תוכניות הפעלה ב- Windows 7, Vista או XP

עבור תוכניות מסוימות, זה חכם להתחיל אותן עם Windows, כגון תוכנות אנטי-וירוס וחומת אש. עם זאת, עבור רוב התוכניות, הפעלתן בעת ​​אתחול פשוט מבזבזת משאבים ומאריכה את זמן ההפעלה. יש כלי המותקן עם Windows, שנקרא MSConfig, שמאפשר לך לראות במהירות ובקלות מה פועל בעת ההפעלה ולהשבית את התוכניות שאתה מעדיף להריץ לבד לאחר ההפעלה לפי הצורך. כלי זה זמין וניתן להשתמש בו כדי להשבית תוכניות הפעלה ב- Windows 7, Vista ו- XP.

הערה: ניתן להשתמש ב- MSConfig להגדרת תצורה של מספר דברים פרט לתוכניות הפעלה בלבד, לכן היזהר ממה שאתה עושה איתה. אם אינך בטוח לגבי השימוש בו, פשוט בצע את השלבים במאמר זה ויהיה לך בסדר.

כדי להפעיל את MSConfig, פתח את תפריט התחל והקלד "msconfig.exe" (ללא מרכאות) בתיבת החיפוש. תוך כדי הקלדה, התוצאות מוצגות. כאשר אתה רואה "msconfig.exe", לחץ עליו או הקש Enter, אם הוא מסומן.

הערה: אם אתה משתמש ב- Windows XP, פתח את תיבת הדו-שיח הפעלה מתפריט התחל, הקלד "msconfig.exe" בתיבת העריכה פתח ולחץ על אישור.

לחץ על כרטיסיית ההפעלה בחלון הראשי של תצורת המערכת. רשימה של כל תוכניות ההפעלה מוצגת עם תיבת סימון לצד כל אחת מהן. כדי למנוע את הפעלת תוכנית עם Windows, בחר בתיבת הסימון לצד התוכנית הרצויה כך שלא יהיה סימן ביקורת בתיבה. לחץ על אישור לאחר שתבחר.

מוצגת תיבת דו-שיח המאשרת כי ייתכן שיהיה עליך להפעיל מחדש את המחשב כדי שהשינויים ישפיעו עליהם. לחץ על הפעל מחדש כדי להפעיל מחדש את המחשב באופן מיידי. אם אינך מוכן להפעיל מחדש את המחשב שלך, לחץ על יציאה ללא הפעלה מחדש.

השבתת תוכניות הפעלה לאחר עדכון אפריל 2018 של Windows 10

אם אתה מריץ את הגרסה העדכנית ביותר של Windows 10, יש לוח ניהול חדש של Startup Apps שמקל מאוד על השבתת תוכניות הפעלה. פשוט פתח את חלונית ההגדרות ואז חפש את "הפעלה" ופתח את החלונית Apps Startup. אם אינך רואה זאת, עדיין אין לך את הגרסה העדכנית ביותר, ותרצה להשתמש במנהל המשימות כדי לנהל את אפליקציות ההפעלה שלך (המשך לקרוא את הסעיף הבא).

ברגע שיש לך את החלונית Apps Startup, אתה יכול פשוט להחליף את הדברים שאתה לא רוצה להפעיל בעת ההפעלה.

השבתת תוכניות הפעלה ב- Windows 10 או 8 או 8.1

Windows 8, 8.1 ו- 10 הופכים את זה לפשוט מאוד להשבית יישומי הפעלה. כל שעליך לעשות הוא לפתוח את מנהל המשימות על ידי לחיצה ימנית על שורת המשימות, או באמצעות מקש הקיצור CTRL + SHIFT + ESC, לחיצה על "פרטים נוספים", מעבר ללשונית ההפעלה ולאחר מכן שימוש בלחצן השבת.

זה באמת כל כך פשוט. אם אינך רואה אפשרויות אלה, הקפד ללחוץ על "פרטים נוספים", שנמצא באותו מקום כמו "פחות פרטים" שאתה רואה בצילום המסך הזה.

השבתת תוכניות הפעלה ב- CCleaner

קשורים: כיצד משולמים יצרני מחשבים כדי להחמיר את המחשב הנייד שלך

שירות ניקוי המחשבים CCleaner בחינם כולל גם כלי המאפשר להשבית תוכניות הפעלה. ב- CCleaner, לחץ על כפתור הכלים בצד שמאל של תיבת הדו-שיח ולחץ על הפעלה כדי לראות את רשימת תוכניות ההפעלה. העמודה מופעלת מציינת אם כל תוכנית מוגדרת להתחיל עם Windows. כדי להשבית תוכנית שמופעלת, בחר את התוכנית ברשימה ולחץ על השבת. ניתן גם להפעיל תוכניות שהושבתו.

הערה: נראה כי CCleaner לא מנחה אותך להפעיל מחדש את המחשב שלך, לכן הקפד לעשות זאת בעצמך.

קשורים: כיצד להשתמש ב- CCleaner כמו מקצוען: 9 טיפים וטריקים

קיימת גרסה מקצועית של CCleaner שעולה 24.95 $ ומגיעה עם תמיכה טכנית עדיפה. עם זאת, קיימת גרסה חינמית הזמינה כגרסה הניתנת להתקנה וגרסה ניידת.

שים לב כי יש להגדיר כמה יישומים להפסיק את השקת עצמם כאשר המחשב יאתחל, או שהם פשוט יוסיפו את עצמם לרשימת תוכניות ההפעלה שוב. במקרה זה, בדרך כלל קיימת הגדרה באפשרויות התוכנית כדי למנוע את הפעלתה עם Windows.