מה עלי להגדיר את גודל יחידת ההקצאה בעת עיצוב?

בנוסף לבקשת מערכת הקבצים בה תרצה להשתמש, כלי עיצוב הדיסק יבקשו גם "גודל יחידת הקצאה". מה המשמעות של זה ואיזה ערך כדאי לבחור?

מושב השאלות והתשובות של היום מגיע אלינו באדיבות SuperUser - חלוקה משנה של Stack Exchange, קיבוץ מונחה קהילה של אתרי שאלות ותשובות.

השאלה

קורא SuperUser, אנדרו קייטון, סקרן מה בדיוק הוא אמור להכניס לסעיף ההקצאה בעת עיצוב כונן. הוא כותב:

אני מעצב כונן קשיח חיצוני בנפח 1TB כ- NTFS. כונן זה מיועד בעיקר לאחסון מדיה כגון מוסיקה ווידאו.

מה עלי לבחור עבור הגדרת גודל יחידת ההקצאה? האפשרויות נעות בין 512 בתים ל -64 אלף. האם יש הנחיות שעשויות להחיל על סוגי כונן אחרים? האם עלי להפסיק להתעסק ולהשאיר אותו כ"ברירת מחדל? "

אמנם הגדרת ברירת המחדל היא בדרך כלל הבחירה הטובה ביותר עבור רוב המשתמשים, בואו נחפור קצת יותר לעומק.

התשובות

תורמי SuperUser ג'ונתן ואנדרו מציעים קצת תובנה. ג'ונתן כותב:

אם אתה "משתמש רגיל" בהגדרת מיקרוסופט, עליך לשמור על ברירת המחדל של 4096 בתים. בעיקרון, גודל יחידת ההקצאה הוא גודל החסימה בכונן הקשיח כאשר הוא פורמט NTFS. אם יש לך המון קבצים קטנים, מומלץ לשמור על גודל ההקצאה קטן כדי ששטח הכונן הקשיח שלך לא יתבזבז. אם יש לך המון קבצים גדולים, שמירתו גבוהה יותר תגדיל את ביצועי המערכת על ידי פחות חסימות לחיפוש.

אך שוב, בימינו קיבולת הכונן הקשיח הולכת וגוברת והולכת ומשמעותה בכך שהיא בוחרת בגודל ההקצאה הנכון. מציע לך פשוט לשמור על ברירת המחדל.

זכור גם שקובץ הרוב קטן יחסית, קבצים גדולים יותר גדולים אך קטנים ביחידות.

אנדרו מרחיב את תשובתו של ג'ונתן עם:

מבחינת יעילות החלל, גדלי יחידות הקצאה קטנים יותר ביצועים טובים יותר. השטח הממוצע המבוזבז לקובץ יהיה מחצית ה- AUS שנבחר. אז 4K מבזבז 2K לכל קובץ ו- 64K מבזבז 32K. עם זאת, כפי שג'ונאתון מציין, כוננים מודרניים הם מאסיביים ומעט מקום מבוזבז לא שווה להתעסק בזה וזה לא אמור להיות גורם מכריע (אלא אם כן אתה נמצא על SSD קטן).

השווה 4K לעומת 64K פסולת מקרה ממוצעת (32K-2K = 30K), עבור 10,000 קבצים שיוצאים רק ל -300,000 KB או בסביבות 300MB.

במקום זאת חשוב כיצד מערכת ההפעלה משתמשת במרחב. נניח שיש לך קובץ 3K שצריך לגדול 2K. עם AUS 4K צריך לפצל את הנתונים על פני שני חסימות - וייתכן שהם לא יהיו יחד כך שתקבל פיצול. עם 64K AUS יש הרבה פחות חסימות כדי לעקוב אחר ופחות פיצול. 16x גודל הבלוק פירושו 1/16 למספר הבלוקים שיש לעקוב אחריהם.

עבור דיסק מדיה שבו מאוחסנים תמונות, מוסיקה ווידאו, כל קובץ הוא לפחות 1MB. אני משתמש ב- AUS הגדול ביותר. עבור מחיצת אתחול חלונות אני משתמש בברירת המחדל של Windows (שהיא 4K לכל כונן NTFS קטן מ -16 TB).

כדי לברר מה גודל האשכול בדיסק קיים:

fsutil fsinfo ntfsinfo X:

יש לך מה להוסיף להסבר? נשמע בתגובות. רוצה לקרוא תשובות נוספות ממשתמשים אחרים של Stack Exchange המתמצאים בטכנולוגיה? עיין כאן בשרשור הדיון המלא.