כיצד ליצור, להגדיר ולנהל את שרת הדיסקורד שלך

דיסקורד הוא יישום טקסט וצ'אט קולי שצומח במהירות, המיועד לגיימרים במיוחד. העיצוב המלוטש והפשוט שלה הופך אותו לחלופה מצוינת לאפליקציות ישנות יותר כמו Teamspeak ו- Skype. דיסקורד לקח הרבה השראה מאפשרויות ההתאמה האישית והניהול הנרחבות של Teamspeak, אך קבר חלק מאותן אפשרויות בתוך הממשק. למרבה המזל, זה די פשוט להתחיל.

כיצד אוכל ליצור שרת דיסקורד?

יצירת שרת Discord היא פשוטה. ראשית, יהיה עליך להוריד את Discord (Windows, macOS, Linux, iOS או Android) או לפתוח את ממשק האינטרנט Discord. כך או כך, יהיה עליך ליצור חשבון משתמש בחינם כדי להתחיל. אז קדימה ועשה את כל זה קודם.

כשתפתח לראשונה את Discord ותיכנס, תישאל אם ברצונך ליצור או להצטרף לשרת. אם כבר משתמשים בדיסקורד ודילגתם על מסך ראשוני זה, תוכלו ליצור שרת חדש על ידי לחיצה על כפתור הפלוס הגדול בממשק ה- Discord.

כך או כך, תראה את אותו המסך. לחץ על כפתור "צור שרת" כדי ליצור שרת חדש.

תן שם לשרת שלך, בחר אזור אחר אם הוא לא זיהה נכון את שלך ולחץ על כפתור "צור".

השרת החדש שלך נוצר ואתה מחובר אליו באופן אוטומטי. בחר את השרת החדש שלך בצד שמאל ואז לחץ על החץ הנפתח לצד שמו כדי לראות אפשרויות להזמנת חברים, שינוי הגדרות שרת, יצירת ערוצים ועוד.

הגדר תפקידים של משתמשים כדי שיהיה קל יותר לנהל את ההרשאות

תפקידים ב- Discord נותנים למשתמשים הרשאות ספציפיות. אתה יכול, למשל, ליצור תפקיד למנחים ולתת לתפקיד זה את היכולת לאסור משתמשים ולמחוק הודעות. כל משתמש שתקצה לתפקיד זה יירש את ההרשאות האלה. שימוש בתפקידים חוסך ממך צורך להקצות הרשאות לכל משתמש. אתה יכול גם להשתמש בתפקידים לעשות משהו פשוט כמו לתת לחברים שלך דרגה וצבע מגניבים.

כדי לנהל תפקידים, פתח את הגדרות השרת ולחץ על הקטגוריה "תפקידים" משמאל. תוכלו להוסיף תפקידים חדשים על ידי לחיצה על כפתור הפלוס הקטן בצד הכותרת "תפקידים" בעמוד. בחר תפקיד לניהול ההרשאות. יש רשימה ארוכה של הרשאות, אך החשובות עוסקות ביכולות לנהל את השרת על ידי יצירת ערוצים או תפקידים חדשים, ניהול משתמשים על ידי איסור או מחיקת הודעות והעברת משתמשים לצ'אט קולי ומחוצה לו. יש גם תפקיד מנהל מערכת, שנותן כל הרשאה למעט בעלים ספציפיים לבעלי שרת (כמו מחיקת השרת, למשל).

ההגדרה הראשונה - "הצג את חברי התפקיד בנפרד" - תגרום לאנשים בתפקיד זה להופיע בקטגוריה שלהם בחלונית משתמשים. אתה יכול לעשות כמה טריקים מסודרים על ידי השארת הגדרה זו כבויה לתפקידים מסוימים. לדוגמא, אם יש לך חבורה של מנהלי מערכת, אך ברצונך להפוך לעצמך צבע אחר, תוכל למלא תפקיד חדש ולהניח אותו מעל למנהל, אך השאר את האפשרות הזו כבויה כדי שלא תיצור קטגוריה חדשה לגמרי.

הנה, יצרנו תפקיד "צבע מגניב" והקצנו לו צבע.

כעת, כל משתמש שיוקצה לתפקיד "צבע מגניב" יוצג בכחול.

אתה יכול גם להשתמש בטריק זה עם הרשאות. לדוגמה, אתה יכול לבצע תפקיד "מנהל שרתים" ברשות מנהל המערכת, ולתת אותו באופן סלקטיבי במקום לתת אותו לכולם.

לאחר שתסיים להגדיר את התפקידים שבהם תרצה להשתמש, תוכל להקצות משתמשים לתפקידים אלה על ידי לחיצה ימנית על שמם והפעלת את התיבה המתאימה בתפריט "תפקידים".

אם יש לך שרת גדול במיוחד, אתה יכול לחפש אנשים בכרטיסייה "חברים" בחלונית ההגדרות, כך שלא תצטרך לגלול למטה ברשימה או @ אותם.

כיצד אוכל לארגן ערוצים?

כל ערוץ בשרת שלך מאורגן לפי קטגוריות. כדי ליצור ערוץ או קטגוריה חדשים, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני בכל מקום בחלונית הערוץ ולחץ על הפקודה "צור ערוץ" או "צור קטגוריה".

כשאתה יוצר ערוץ, תן לו שם ובחר אם זה צריך להיות ערוץ טקסט או קול. שמות הערוצים לא יכולים להכיל רווחים (הקלדת רווח רק יוצרת מקף) או אותיות גדולות.

כשאתה יוצר קטגוריה, כל שעליך לעשות הוא לתת לה שם. שמות קטגוריות יכולים להכיל רווחים, ובעוד שאתה יכול להקליד אותיות רישיות וקטנות, הם בסופו של דבר מוצגים בכל האותיות ולא משנה מה.

לערוצים יש גם הרשאות ספציפיות לערוצים משלהם, אליהם ניתן לגשת על ידי לחיצה על גלגל השיניים שליד ערוץ. הרשאות אלה מוגדרות כברירת מחדל לסנכרון עם הקטגוריה אליה שייך הערוץ, אך אם תשנה אותן, הן יישארו כך עד שתסנכרן שוב.

אתה יכול גם להפוך קטגוריות וערוצים לפרטיים. כאשר אתה הולך ליצור ערוץ, פשוט בחר "ערוץ פרטי" ואז מאפשר לתפקידים שאתה רוצה להיות מסוגלים לגשת לערוץ.

אם ברצונך להוסיף רק כמה אנשים לערוץ, עדיף לבצע תפקיד חדש עבור אותו ערוץ ואז להוסיף משתמשים לתפקיד זה.

הימנעות מהתעללות

עם שרתי דיסורד גדולים, עליך לנקוט כמה אמצעי זהירות בעת הקצאת תפקידים וערוצים. לדוגמא, אם יצרת ערוץ פרטי ותפקיד חדש עבורו, אך תפקיד זה נמצא מתחת לתפקיד אחר כאשר "נהל תפקידים" מופעלת, אנשים בתפקיד זה יכולים לתת לעצמם את התפקיד הפרטי החדש ולגשת לערוץ שלך. יש גם הרבה מקרים כאלה, אז הנה כמה הנחיות שיש לעקוב אחריהם:

  • כל התפקידים הספציפיים לערוץ צריכים להיות מעל התפקיד הניהולי הגבוה ביותר.
  • תפקידי צבע בהתאמה אישית המוצבים מעל מנהל המערכת יעניקו למנהלים האלה את היכולת ליצור מנהלים חדשים, מכיוון שהם מבחינה טכנית גבוהים יותר ממנהל המערכת.
  • "ניהול ערוצים" גם נותן לאנשים אפשרות למחוק ערוצים, ולמחוק את כל ההודעות בתהליך. בגלל זה, אתה כנראה לא צריך להקצות היתר זה יותר מדי. הדבר נכון גם לגבי מנהל מערכת.
  • בערוצים לקריאה בלבד, חברים עדיין יכולים להוסיף תגובות עם אמוג'י. מכיוון שיש אלפבית שלם של אימוג'י, אנשים יכולים לאיית דברים בתגובה להודעות שלך. אינך יכול למחוק אותם, כך שאם יש לך בעיה עם אנשים שאייתים דברים שאסור להם, תוכל לבטל את היכולת הזו תחת @everyone בהגדרות הספציפיות לערוץ. אתה יכול גם לרחף מעל התגובות כדי לראות מי הציב אותן שם.
  • אם יש לך מנהלים נוכלים, "יומן הביקורת" תחת הגדרות השרת עוקב אחר כל הפעולות הניהוליות, כגון מחיקת הודעות או איסור משתמשים. בדרך זו תוכל לאתר מי גורם לבעיות ולהסיר אותן.
  • אם יש לך בעיה עם דואר זבל חיצוני, אתה יכול להגדיר את רמת שינוי האוטומטי תחת "מתון" בהגדרות. זה מחייב משתמשים חדשים לאמת את הדוא"ל שלהם או להיות משתמש מחלוקת פעיל לפני ההצטרפות.

אם אתה באמת זקוק לעזרה במתן, יש כמה בוטים שתוכל להוסיף שיעזרו. MEE6 הוא הפייבוריט האישי שלי, עם לוח המחוונים והמערכות לדירוג אינטרנט נחמדים, וגם Dyno עובד יפה. אתה יכול לדפדף אחר בוטים דיסקורד discordbots.org.