כיצד לקנות כרטיס SD: הסברים על מחלקות מהירות, גדלים ויכולות

כרטיסי Secure Digital (SD) משמשים במצלמות דיגיטליות, נגני מוזיקה, סמארטפונים, טאבלטים ואפילו מחשבים ניידים. אך לא כל כרטיסי ה- SD נוצרים שווים - תוכלו למצוא שיעורי מהירות שונים, גדלים פיזיים ויכולות שיש לקחת בחשבון.

מכשירים מסוימים - כמו מצלמות - עשויים לדרוש כרטיס SD לאזור האחסון הראשי שלהם. מכשירים אחרים - כמו סמארטפונים, טאבלטים ואפילו מחשבים - עשויים להציע את היכולת להשתמש בכרטיס SD כדי להגדיל את האחסון או להפוך אותו לנייד. עם זאת, מכשירים שונים דורשים סוגים שונים של כרטיסי SD. להלן ההבדלים שעליך לזכור בעת בחירת כרטיס ה- SD המתאים למכשיר שלך.

קשורים: חמש דרכים לפנות מקום במכשיר ה- Android שלך

מחלקת מהירות

קשורים: מהו Camera Raw ומדוע שאיש מקצוע יעדיף אותו על פני JPG?

לא כל כרטיסי ה- SD מציעים את אותן המהירויות. זה משנה עבור משימות מסוימות יותר מאחרות. לדוגמא, אם אתה צלם מקצועי שמצלם ברצף מהיר במצלמת DSLR ושומר אותם בפורמט RAW ברזולוציה גבוהה, תרצה את כרטיס ה- SD המהיר ביותר שתוכל להשיג כדי שהמצלמה שלך תוכל לשמור אותם מהר ככל האפשר. . כרטיס SD מהיר חשוב גם אם ברצונך להקליט וידאו ברזולוציה גבוהה ולשמור אותו ישירות בכרטיס ה- SD. אם אתה רק מצלם כמה תמונות במצלמת צריכה רגילה או משתמש בכרטיס SD לאחסון קבצי מדיה מסוימים בסמארטפון שלך, המהירות אינה חשובה באותה מידה.

היצרנים משתמשים ב"שיעורי מהירות "כדי למדוד את מהירות כרטיס ה- SD. איגוד SD שמגדיר את תקן כרטיסי ה- SD לא מגדיר למעשה את המהירויות המדויקות המשויכות לשיעורים אלה, אך הם מספקים הנחיות.

ישנן ארבע שיעורי מהירות שונים - 10, 6, 4 ו- 2. מחלקה 10 היא המהירה ביותר, המתאימה ל"הקלטת וידיאו מלא HD "ו"הקלטה HD רצופה עדיין" מחלקה 2 היא האיטית ביותר, המתאימה להקלטת וידיאו בהגדרה סטנדרטית. מחלקות 4 ו -6 נחשבות מתאימות להקלטת וידאו בחדות גבוהה.

יש גם שתי שיעורי מהירות Ultra High Speed ​​(UHS) –1 ו- 3 - אך הם יקרים יותר ומיועדים לשימוש מקצועי. כרטיסי UHS מיועדים למכשירים התומכים ב- UHS.

להלן סמלי המהירות המשויכים למחלקת SD, לפי האיטי ביותר (מחלקה 2) למהיר ביותר (מחלקת UHS 3):

     

אתה בטח יהיה בסדר עם כרטיס Class 4 או 6 לשימוש אופייני במצלמה דיגיטלית, סמארטפון או טאבלט. כרטיסי Class 10 הם אידיאליים אם אתה מצלם סרטונים ברזולוציה גבוהה או תמונות RAW. כרטיסי Class 2 הם מעט מהצד האיטי בימינו, כך שתרצה להימנע מהם עבור כל המצלמות הדיגיטליות הזולות ביותר. אפילו סמארטפון זול יכול להקליט וידאו HD, אחרי הכל.

מחלקת המהירות של כרטיס SD מזוהה בכרטיס ה- SD עצמו - פשוט חפש את הלוגו. תראה גם את מעמד המהירות ברשימת החנויות המקוונות או על אריזות הכרטיס בעת רכישתו. לדוגמה, בתצלום שלמטה, כרטיס ה- SD האמצעי הוא מחלקת מהירות 4, בעוד ששני הכרטיסים האחרים הם מחלקה מהירה 6.

אם אינך רואה סמל בכיתת מהירות, יש לך כרטיס SD בכיתה 0. כרטיסים אלה תוכננו והופקו לפני שהוצגה מערכת דירוג מחלקת המהירות. הם עשויים להיות איטיים יותר אפילו מכרטיס מחלקה 2.

גודל פיזי

כרטיסי SD מגיעים גם בגדלים שונים. תוכלו למצוא כרטיסי SD סטנדרטיים, כרטיסי miniSD וכרטיסי microSD.

כרטיסי SD רגילים הם הגדולים ביותר, אם כי הם עדיין די קטנים. הם מודדים 32x24x2.1 מ"מ ומשקלם רק שני גרם. רוב המצלמות הדיגיטליות הצרכניות למכירה כיום עדיין משתמשות בכרטיסי SD רגילים. יש להם את העיצוב המוכר "פינת חתוך".

כרטיסי miniSD קטנים יותר מכרטיסי SD רגילים, בגודל 21.5x20x1.4 מ"מ ומשקלם כ- 0.8 גרם. זהו הגודל הפחות נפוץ כיום. כרטיסי miniSD תוכננו להיות קטנים במיוחד לטלפונים ניידים, אך כעת, כאשר יש לנו גודל קטן עוד יותר - microSD - כרטיסי miniSD אינם נפוצים מדי.

כרטיסי microSD הם בגודל הקטן ביותר של כרטיס SD, בגודל 15x11x1 מ"מ ומשקלם 0.25 גרם בלבד. כרטיסים אלה משמשים ברוב הטלפונים הסלולריים והסמארטפונים התומכים בכרטיסי SD. הם משמשים גם במכשירים רבים אחרים, כגון טאבלטים.

בחירת מידה היא בעצם רק מה שמתאים למכשיר שיש לכם. כרטיסי SD ישתלבו רק בחריצים תואמים. אינך יכול לחבר כרטיס microSD לחריץ כרטיס SD רגיל. עם זאת, ניתן לרכוש מתאמים המאפשרים לחבר כרטיס SD קטן יותר לצורת כרטיס SD גדול יותר ולהכניס אותו לחריץ המתאים. למטה תוכל לראות מתאם המאפשר לך להשתמש בכרטיס microSD בחריץ כרטיס SD רגיל.

קיבולת

קשורים: מהו כונן Solid State (SSD), והאם אני צריך כזה?

כמו כונני הבזק מסוג USB, כוננים קשיחים, כונני מצב מוצק ומדי אחסון אחרים, בכרטיסי SD שונים יכולים להיות כמויות אחסון שונות.

אבל ההבדלים בין יכולות כרטיסי SD לא נעצרים שם. כרטיסי SD קיבולת סטנדרטית (SDC) נעים בגודל של 1 מגה-בייט ל -2 ג'יגה-בייט (ולעיתים אף 4 ג'יגה-בתים - אם כי זה לא סטנדרטי). תקן SD High Capacity (SDHC) נוצר מאוחר יותר, ומאפשר כרטיסים בגודל 2 GB עד 32 GB. תקן עדכני עוד יותר, SD Extended Capacity (SDXC) המאפשר כרטיסים בגודל 32 GB עד 2 TB.

כדי להשתמש בכרטיס SDHC או SDXC, יהיה עליך לוודא שהמכשיר שלך תומך בתקנים אלה. בשלב זה, הרוב המכריע של המכשירים אמור לתמוך ב- SDHC. למעשה, כרטיסי ה- SD שברשותכם הם כנראה כרטיסי SDHC. SDXC הוא חדש יותר ופחות נפוץ.

בעת רכישת כרטיס SD, תצטרך לקנות את מחלקת המהירות, הגודל והקיבולת המתאימים לצרכים שלך. הקפד לבדוק במה המכשיר שלך תומך ושקול מה המהירות והקיבולת שאתה באמת צריך.

אשראי תמונה: ריוסוקה SEKIDO בפליקר, קלייב דארה בפליקר, סטיבן דפולו בפליקר