כיצד למצוא ולהסיר קבצים כפולים ב- Windows

מציאת קבצים כפולים סורקת את הכונן הקשיח לאיתור קבצים משוכפלים מיותרים ועוזרת לך להסיר אותם, וכך לפנות מקום. הנה הבחירות שלנו למציאת קבצים משוכפלים הטובים ביותר, בין אם אתה מחפש משהו קל לשימוש, יישום שכבר התקנת או כלי עוצמתי עם המסננים המתקדמים ביותר.

אתה לא צריך להשתמש בכלים אלה כדי להסיר קבצים כפולים שנמצאים בתיקיות מערכת כמו התיקיות Windows ו- Program Files. Windows והתוכניות בהן אתה משתמש עשויים להזדקק לקבצים כפולים אלה במיקומים שונים כדי לתפקד כראוי.

מצא ומחק קבצים כפולים בדרך הקלה בעזרת שכפול Pro Cleaner

אם אתה באמת רציני במציאת והריגת קבצים כפולים, המומלץ ביותר שלך הוא Duplicate Cleaner Pro, שיש לו ממשק פשוט ביותר עם תכונות חזקות למחיקת קבצים כפולים. תוכנה זו אינה חינמית, אך היא מציעה ניסיון בחינם שתוכל להשתמש בו כדי לבדוק אם אתה אוהב אותה. וכמובן, אינך צריך לדאוג לקראפט או תוכנות ריגול.

הכלי הטוב ביותר לשימוש נוח: Finder File duplicate Auslogics

רבים ממציאת קבצים כפולים הם מורכבים למדי, וכוללים אפשרויות רבות ושונות. Finder File Auslics Duplicate הוא שונה מרובו, ומציע ממשק פשוט שמנחה אותך בתהליך. יש לו תכונות נוחות אחרות שכולם צריכים להעריך, כגון חלונית תצוגה מקדימה מובנית המאפשרת לך להציג תמונות, להאזין לקבצי מוסיקה ולהציג תצוגה מקדימה של קטעי וידאו כדי שתוכל לראות אילו קבצים אתה מוחק.

ביקורות מסוימות דופקות את Auslogics על כך שהם מציגים גרוטאות זבל נוספות ביישום זה, אך מאז ניקו את פעולתם. אולם המתקין הציע להתקין את Auslogics Driver Updater כאשר התקנו את מאתר הקבצים הכפול. הקפד לבטל את הסימון של תוכנות נוספות המוצעות במהלך תהליך ההתקנה, מכיוון שאינך זקוק לעדכון מנהל התקן.

ליישום זה יש הגדרות ברירת מחדל הגיוניות מציע אשף פשוט שיעביר אתכם בתהליך. הוא יחפש תיקיות שאינן מערכת בכל הכוננים המחוברים כברירת מחדל, אך באפשרותך לבחור בקלות באילו כוננים ותיקיות ברצונך לחפש בסרגל הצד. כברירת מחדל, הוא יחפש תמונות, קבצי שמע, קבצי וידאו, ארכיונים ויישומים, אך באפשרותך לבחור רק סוג קובץ אחד או לחפש את כל סוגי הקבצים. אתה יכול בקלות להורות לו לחפש קבצים עם מילה ספציפית או קטע טקסט על שמם אם אתה מחפש קובץ ספציפי.

לאחר שביצעת חיפוש תראה רשימה של קבצים כפולים ותוכל להציג בקלות תצוגה מקדימה של אותם ומידע אחר. לחלופין, כדי לצמצם עוד יותר את העניינים, תוכלו ללחוץ על כפתור "סינון" ולסנן לפי תאריך, גודל או סוג קובץ. בחר את הקבצים שברצונך למחוק ולחץ על כפתור "מחק קבצים נבחרים" כדי לשלוח אותם לפח המיחזור.

הכלי הטוב ביותר שהתקנת כבר: CCleaner

CCleaner הוא כלי פופולרי, ולכן יש סיכוי טוב שכבר התקנת אותו. המאפיין העיקרי של CCleaner הוא מסיר קבצי הזבל שלו, שמפנה מקום בכונן הקשיח על ידי הסרת קבצים זמניים מיותרים, אך יש בו גם לא מעט כלים מובנים אחרים, כולל מאתר קבצים כפול.

הפעל את CCleaner ולחץ על כלים> Finder duplicate כדי למצוא תכונה זו. זה זמין בכל הגרסאות של CCleaner, כך שאינך צריך לשלם עבור CCleaner Pro כדי להשתמש בו.

הגדרות ברירת המחדל של CCleaner הן הגיוניות, ומאפשרות לך לחפש קבצים כפולים בכונן C: תוך התעלמות מקבצי מערכת וקבצים מוסתרים. אתה יכול גם לבחור לחפש בספרייה ספציפית על ידי לחיצה על כפתור "הוסף" בחלונית הכלול ובחירת תיקייה זו. הקפד לבחור באפשרות "כלול קבצים ותיקיות משנה" תוך הוספת תיקיה חדשה כדי להבטיח ש- CCleaner יחפש בתיקיות שתציין גם בכל התיקיות.

ממשק הכלי הזה לצפייה בקבצים כפולים אינו מהודר, ואין לו את כל אותן אפשרויות תצוגה מקדימה של Auslogics Duplicate File Finder. עם זאת, הוא מאפשר לך לבחור בקלות אילו קבצים ברצונך למחוק ואף לשמור את רשימת הכפילויות בקובץ טקסט. אך זהו ממשק בסיסי המאפשר לך לבחור אילו קבצים ברצונך למחוק ואף לשמור את רשימת הקבצים הכפולים לקובץ טקסט. אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על קובץ ברשימה ולבחור באפשרות "פתח תיקיה המכילה" אם ברצונך להציג את הקובץ עצמו במערכת שלך.

הכלי הטוב ביותר עם מסננים מתקדמים: SearchMyFiles

SearchMyFiles הוא יישום מתקדם יותר עם פילטרים הניתנים להתאמה אישית יותר. הוא יכול לחפש קבצים שנוצרו, שונו או שנגיש אליהם רק בין תאריכים ושעות ספציפיים שתציין, למשל.

כלי זה נוצר על ידי NirSoft, שיוצר גם כלים רבים וחינמיים שימושיים אחרים שאף פעם אינם מכילים גרוטאות זבל. כמו יישומי NirSoft רבים אחרים, זו אפליקציה ניידת.

הפעל אותו ותראה שיח חיפוש מורכב למראה. תרצה לבחור "חיפוש כפילויות" בתיבה מצב חיפוש בחלקו העליון של החלון ואז לבחור תיקיות לחיפוש על ידי לחיצה על כפתור "עיון" שמשמאל לתיקיות בסיס. לדוגמה, תוכל לבחור C: \ כדי לחפש כפילות כולה ב- C: שלך. הגדר את ההגדרות האחרות שאתה אוהב ולחץ על "התחל חיפוש" כדי לחפש קבצים כפולים. תראה רשימה של קבצים כפולים המסודרים לקבוצות, ותוכל לבחור אילו מהם תרצה להסיר.

אתרים רבים ממליצים על dupeGuru כאחד הכלים הטובים ביותר לאיתור קבצים, אך הוא כבר לא נתמך רשמית ב- Windows. אתה גם לא צריך להוריד גרסה ישנה של dupeGuru - היזם אומר שהוא ראה דיווחים על באגים ב- Windows 10 ואין לו זמן לתקן אותם.