מהי המחיצה שמורה למערכת ותוכל למחוק אותה?

Windows 7, 8 ו- 10 יוצרים מחיצה מיוחדת "שמורה למערכת" כאשר אתה מתקין אותם על דיסק נקי. Windows בדרך כלל לא מקצה אות כונן למחיצות אלה, כך שתראה אותן רק כאשר אתה משתמש בניהול דיסק או כלי עזר דומה.

קשורים: הבנת חלוקת כונן קשיח עם ניהול דיסקים

המחיצה שמורה למערכת הוצגה עם Windows 7, כך שלא תמצאו אותה בגירסאות קודמות של Windows. המחיצה נוצרת גם ב- Windows Serer 2008 R2 ובגירסאות שרת חדשות יותר של Windows.

מה עושה המחיצה שמורה למערכת?

המחיצה שמורה למערכת מכילה שני דברים חשובים:

  • מנהל האתחול ונתוני תצורת האתחול:  כאשר המחשב מופעל, מנהל האתחול של Windows קורא את נתוני האתחול מחנות תצורת האתחול (BCD). המחשב שלך מפעיל את מטעין האתחול ממחיצת שמורה למערכת, אשר בתורו מפעיל את Windows מכונן המערכת שלך. 

    קשורים: כיצד להשתמש ב- BitLocker ללא מודול פלטפורמה מהימן (TPM)

  • קבצי האתחול המשמשים להצפנת כונן BitLocker:  אם אי פעם תחליט להצפין את הכונן הקשיח עם הצפנת כונן BitLocker, המחיצה שמורה למערכת מכילה את הקבצים הדרושים להפעלת המחשב שלך. המחשב שלך מאתחל את המחיצה הלא שמורה למערכת, ולאחר מכן מפענח את הכונן המוצפן הראשי ומפעיל את מערכת Windows המוצפנת.

המחיצה שמורה למערכת חיונית אם ברצונך להשתמש בהצפנת כונן BitLocker, שאינה יכולה לתפקד אחרת. קבצי אתחול חשובים מאוחסנים כאן כברירת מחדל, אם כי אתה יכול לאחסן אותם במחיצת Windows הראשית אם אתה מעדיף.

כאשר Windows יוצר את המחיצה שמורה למערכת

המחיצה שמורה למערכת צורכת שטח של 100 מגה בייט ב- Windows 7, 350 מגה בייט במרחב ב- Windows 8 ו -500 מגה בייט במרחב ב- Windows 10. המחיצה נוצרת בדרך כלל בתהליך ההתקנה של Windows, רגע לפני שהמתקין מקצה מקום לעיקרי. מחיצת מערכת.

קשורים: חנון מתחיל: כיצד להתקין מחדש את Windows במחשב שלך

האם אתה יכול למחוק את המחיצה שמורה למערכת?

אתה באמת לא צריך להתעסק עם המחיצה שמורה למערכת - זה הכי קל ובטוח פשוט להשאיר אותה.

Windows מסתיר את המחיצה כברירת מחדל במקום ליצור עבורה אות כונן. רוב האנשים לעולם לא מבחינים שיש להם מחיצה שמורה למערכת, אלא אם כן הם מפעילים כלי דיסק מסיבות אחרות. המחיצה שמורה למערכת היא חובה אם אתה משתמש ב- BitLocker - או אם ברצונך להשתמש בה בעתיד.

מנע יצירת המחיצה שמורה למערכת

אם אתה באמת לא רוצה את המחיצה הזו בכונן שלך - מכל סיבה שהיא - הדבר האידיאלי לעשות הוא למנוע את היווצרותה מלכתחילה. במקום ליצור מחיצה חדשה בשטח שאינו מוקצה מתוך תוכנית ההתקנה של Windows, תוכל ליצור מחיצה חדשה אשר צורכת את כל השטח שאינו מוקצה באמצעות כלי אחר למחיצת הדיסק לפני הפעלת ההתקנה של Windows.

כשמגיע הזמן, כוון את מתקין Windows לעבר המחיצה שיצרת. מתקין Windows מקבל שאין מקום למחיצה שמורה למערכת ומתקין את Windows על מחיצה אחת. זכור שאתה עדיין לא שומר את כל ה -100 מגה-בייט, 350 מגה-בייט או 500 מגה-בייט שהמחיצה הייתה לוקחת. במקום זאת יש להתקין את קבצי האתחול במחיצת המערכת הראשית שלך.

לשם כך תצטרך להשתמש בכל תוכנת מחיצת דיסקים פרט לתוכנה הגרפית במתקין Windows. עם זאת, אתה יכול למעשה לעשות זאת מתוך מתקין Windows. פשוט בצע את השלבים הבאים:

  • לחץ על Shift + F10 בזמן התקנת Windows כדי לפתוח חלון שורת פקודה.
  • הקלד  diskpart  בחלון שורת הפקודה ולחץ על Enter.
  • צור מחיצה חדשה במרחב שלא הוקצה באמצעות כלי ה- diskpart. לדוגמא, אם יש לך כונן יחיד במחשב והוא ריק לחלוטין, אתה יכול פשוט להקליד  בחר דיסק 0  ואז  ליצור מחיצה ראשית  כדי לבחור את הדיסק הראשון וליצור מחיצה חדשה תוך שימוש בכל כמות השטח שלא הוקצה בכונן.
  • המשך בתהליך ההתקנה. בחר את המחיצה שיצרת קודם לכן כשתתבקש ליצור מחיצה.

הסר מחיצה שמורה למערכת קיימת

יתכן שניתן יהיה להסיר מחיצה שמורה למערכת לאחר התקנת Windows. אתה לא יכול פשוט למחוק את המחיצה שמורה למערכת. מכיוון שקבצי מטעין האתחול מאוחסנים בו, Windows לא יאתחל כראוי אם תמחק מחיצה זו.

כדי למחוק את המחיצה שמורה למערכת, תחילה עליך להעביר את קבצי האתחול ממחיצת שמירת המערכת לכונן המערכת הראשי של Windows. וזה קשה ממה שזה נשמע. זה כולל התעסקות עם הרישום, העתקת קבצים שונים בין כוננים, עדכון חנות BCD והפיכת הכונן הראשי למערכת למחיצה הפעילה. ב- Windows 8 זה כרוך גם בהשבתה ולאחר מכן הפעלה מחדש של סביבת השחזור של Windows. לאחר מכן יהיה עליך להסיר את המחיצה שמורה למערכת ולהגדיל את המחיצה הקיימת שלך כדי להחזיר את השטח.

כל זה אפשרי ותמצאו באינטרנט מדריכים שונים שיעברו אתכם בתהליך. עם זאת, מיקרוסופט אינה תומכת רשמית בטכניקה ואנחנו גם לא ממליצים עליה. תרוויח מעט מאוד מקום - פחות מכמה מאות מגהבייט המשמשים את המחיצה שמורה למערכת - במחיר שעלול לבלבל את מערכת ההפעלה שלך ולאבד את היכולת להשתמש בהצפנת כונן BitLocker.

לשם התייחסות, הנה מדוע לא צריך למחוק רק את המחיצה שמורה למערכת. השתמשנו בעורך המחיצות של GParted בתקליטור חי של אובונטו כדי למחוק את המחיצה שמורה למערכת, ואז הפכנו את מחיצת מערכת Windows הראשית לאתחול ללא ניסיון להעתיק את קבצי האתחול. ראינו הודעה לפיה נתוני תצורת האתחול שלנו חסרים וכי נצטרך לתקן את המחשב שלנו באמצעות מדיה התקנתית של Windows.

קשורים: 10 הדרכים החכמות ביותר להשתמש בלינוקס לתיקון מחשב Windows שלך

מחיצה זו אולי נראית כאילו היא עמוסה בכונן שלך ומבזבזת מקום, אך היא מבצעת פונקציות חשובות והסרתה כמעט ואינה מפנה מקום. עדיף פשוט להתעלם מהמחיצה, ואם אתה באמת לא רוצה שהיא תהיה שם, למנוע את היווצרותה בזמן התקנת Windows.