מה לעשות אם אתה שוכח את קוד ה- PIN, התבנית או הסיסמה של טלפון ה- Android שלך

אנדרואיד בדרך כלל מאבטחת את המכשיר שלך על ידי דרישת קוד PIN, דפוס או סיסמה מלאה. הטלפון שלך אינו חסר תועלת אם תשכח את קוד הנעילה - תוכל לעקוף אותו ולחזור פנימה.

ככל שגוגל מחמירה את האבטחה, הדבר נעשה קשה יותר בגירסאות מודרניות של אנדרואיד. אבל תמיד יש דרך להפוך את הטלפון שלך לשימוש שוב, כל עוד אתה זוכר את שם המשתמש של חשבון Google שלך ​​ואת הסיסמה שלו.

גרסאות מודרניות של Android (5.0 ומעלה)

בעבר הייתה ל- Android דרך לעקוף את ה- PIN או הסיסמה שלך, אך תכונה זו הוסרה ב- Android 5.0. למרבה הצער, פירוש הדבר שאין דרך מובנית לאפס את התבנית, ה- PIN או הסיסמה שלך ולקבל גישה לטלפון או לטאבלט שלך. זה אכן מסייע במתן הגנה נוספת לנתונים שלך, אולם לתוקפים אין דרך לעקוף את קוד הגישה אלא אם כן הם יודעים זאת באמת.

קשורים: השתמש בנעילה חכמה ב- Android 5.0 ולעולם אל תפתח את הטלפון שלך בבית שוב

התכונה של Smart Lock של Android עשויה להציל אותך. לדוגמא, נניח שהגדרת את Smart Lock בטלפון אנדרואיד ושהוא יתחבר אוטומטית כשהוא נמצא ב- Wi-Fi הביתי שלך. אתה יכול לקחת את הטלפון שלך לרשת ה- Wi-Fi הביתית ההיא והוא נפתח אוטומטית עבורך, גם אם אינך זוכר את קוד הנעילה הרגיל.

נשארת להשתמש בכמה טריקים אחרים שעשויים לעבוד. לדוגמא, במכשירי סמסונג, אם התחברתם למכשיר עם חשבון סמסונג, תוכלו להיכנס לאתר Samsung Find My Mobile, להיכנס עם אותו חשבון סמסונג ולהשתמש באפשרות "נעילת המסך שלי" מרחוק הסר את מסך הנעילה של המכשיר שלך. יצרנים אחרים עשויים להציע תכונות דומות אם יש להם אתר למעקב אחר מכשירים אם נרשמת.

אם כבר ביטלת את נעילת ה- bootloader והתקנת שחזור מותאם אישית, ייתכן שתוכל להשתמש בסביבה זו כדי להסיר את הקוד. עם זאת, ככל הנראה לא ניתן יהיה להתקין התאוששות מותאמת אישית מבלי לאפס את המכשיר באופן מפעל אם עדיין לא עשית זאת.

Android 4.4 ומטה

קשורים: כיצד לעקוף ולאפס את הסיסמה בכל מערכת הפעלה

לגרסאות ישנות יותר של Android - Android 4.4 KitKat ואילך - יש דרך משולבת לעקוף את התבנית, ה- PIN או הסיסמה שלך אם אתה שוכח את זה. כדי למצוא תכונה זו, הזן תחילה תבנית או PIN שגויים חמש פעמים במסך הנעילה. תראה לחצן "שכחת דפוס", "שכחת קוד PIN" או "שכחת סיסמה". הקש על זה. תתבקש להזין את שם המשתמש והסיסמה של חשבון Google המשויך למכשיר ה- Android שלך.

כאשר כל השאר נכשל: אפס את המכשיר למפעל

בהנחה שאין לך את האפשרות הקלה לאפס את המכשיר באמצעות אחד הטריקים שלמעלה, אתה כנראה צריך לוותר על הנתונים המאוחסנים במכשיר שלך. אתה יכול להביא את המכשיר שלך למצב שמיש שוב, אך זה יכלול איפוס להגדרות היצרן, ניגוב אחסון המכשיר והגדרתו מחדש מאפס.

זה לא נורא כמו שזה נשמע, מכיוון שרוב הנתונים במכשיר אנדרואיד מודרני צריכים פשוט להסתנכרן באופן מקוון. היכנס באמצעות אותו חשבון Google ותקבל גישה לדוא"ל, לאנשי הקשר, לאפליקציות ולמעשה לכל דבר אחר. לאחר מכן תוכל להגדיר קוד נעילה חדש.

אם למכשיר שלך יש כרטיס SD נשלף, סביר להניח שתרצה להסיר את כרטיס ה- SD לפני ביצוע האיפוס למפעל, רק כדי להבטיח שכל הקבצים השמורים בו לא יוחלפו. כנראה שעדיף לכבות את מכשיר ה- Android שלך, להסיר את כרטיס ה- SD ואז להמשיך.

קשורים: כיצד למצוא את טלפון האנדרואיד האבוד או הגנוב שלך

אם במכשיר שלך מופעל מנהל מכשיר ה- Android של גוגל, תוכל לבקר באתר מנהל מכשיר ה- Android ולהיכנס עם אותו חשבון Google שבו אתה משתמש במכשיר אנדרואיד זה. בחר את המכשיר שאתה נעול ממנו ובחר "מחק" כדי למחוק אותו מרחוק. תוכל להגדיר את זה מאפס לאחר מכן - קוד הנעילה יוסר, אך גם המכשיר יימחק.

שים לב שהאפשרות "נעילה" במנהל מכשיר ה- Android תאפשר לך להגדיר קוד נעילה חדש רק אם לטלפון או לטאבלט שלך עדיין אין קוד נעילה, ולכן לא ניתן להשתמש בו להסרת קוד נעילה קיים.

אם הפעלת שירות אחר של טלפון אחר או מעקב אחר טאבלטים, אתה יכול כנראה להשתמש באתר האינטרנט שלו גם כדי למחוק מרחוק את המכשיר שלך.

אם לא הפעלת את מנהל מכשיר ה- Android של גוגל בטלפון או בטאבלט שלך, זה בסדר. אתה יכול לאפס את הטלפון או הטאבלט שלך למפעל גם אם אינך מצליח לבטל את הנעילה.

קשורים: כיצד לאפס את מכשיר הטלפון או הטאבלט אנדרואיד שלך כאשר זה לא יאתחל

הדרך המדויקת שתעשה זאת שונה בטלפונים וטאבלטים שונים. יהיה עליך לאתחל לתפריט שחזור המערכת במכשיר שלך ולמחוק אותו משם. לשם כך יהיה עליך לכבות את המכשיר ולהפעיל אותו תוך כדי לחיצה על הכפתורים הנכונים. לדוגמה, ב- Nexus 4, אתה צריך ללחוץ לחיצה ארוכה על לחצני עוצמת הקול וההפעלה בו זמנית. ב- Nexus 5, עליך ללחוץ לחיצה ממושכת על לחצני עוצמת הקול, הגברת עוצמת הקול והפעלה בו זמנית. השתמש בתפריט השחזור כדי למחוק את המכשיר.

גוגל מציעה רשימה של דרכים לגשת למצב התאוששות במכשירי Nexus. ייתכן שיהיה עליך לבצע חיפוש באינטרנט או לבדוק בדפי התמיכה של יצרן המכשיר שלך כדי לברר כיצד לאפס אותו.

במכשירים שבהם פועל אנדרואיד 5.1, ייתכן שתצטרך להזין את שם המשתמש והסיסמה של חשבון Google שהיה משויך בעבר למכשיר לאחר ביצוע פעולה זו. זה מונע ממישהו אחר לאפס ולהשתמש במכשיר שלך. עם זאת, לא תזדקק לקוד הנעילה הישן כדי להחזיר לשימוש בחומרה שלך.

מכשירי אנדרואיד מודרניים עובדים הרבה יותר כמו מכשירי האייפון והאייפד של אפל. אם תשכח את הקוד, יהיה עליך לאפס אותו להגדרות ברירת המחדל של היצרן כדי להחזיר את הגישה. זה מתחיל להיות הגיוני כשאתה שוקל את הרצון של גוגל להצפין באופן אוטומטי את כל מכשירי Android מחוץ לקופסה. ה- PIN או הסיסמה משמשים כחלק מהמפתח לפענוח הנתונים המאוחסנים במכשיר אנדרואיד מוצפן.

קרדיט תמונה: HishMFaz בפליקר, בלוג התמונות הטוב והגרוע ביותר אי פעם