כיצד להסיר את ההתקנה של תוספות בדפדפני Chrome, Firefox ודפדפנים אחרים

רוב הדפדפנים המודרניים תומכים בתוספים, שמוסיפים תכונות נוספות לדפדפן שלך. אך ככל שהתקנת פחות סיומות, כך הדפדפן שלך צריך להיות מהיר יותר. כך תסיר או השבת תוספים שאינך משתמש בהם.

תוכניות - כמו האנטי-וירוס שלך - יכולות להתקין לעיתים קרובות סיומות דפדפן משלהן ללא רשותך, ולכן זה שימושי גם להסרת התקנות. לכל דפדפן אינטרנט יש תוספים משלו. הסרת תוסף, תוסף או תוסף מדפדפן אחד - כמו Chrome - לא תסיר שום תוספים דומים מהדפדפנים האחרים המותקנים שלך - כמו Firefox או Internet Explorer.

שים לב שתוספים לדפדפן - כמו Java, Silverlight ו- Flash - שונים, ויש להסיר אותם באופן אחר.

כיצד להסיר התקנות של תוספות ב- Google Chrome

קשורים: כיצד להציג ולהשבית תוספים מותקנים בכל דפדפן

Google Chrome (ודפדפני אינטרנט אחרים המבוססים על Chromium) הופכים את זה לקל למדי. ב- Chrome, לחץ על לחצן התפריט בפינה השמאלית העליונה של החלון, הצבע על "כלים נוספים" ובחר "תוספים".

ניתן גם ללחוץ על כפתור התפריט, לבחור "הגדרות" ולבחור באפשרות "הרחבות" בצד שמאל של דף ההגדרות, או להקליד chrome://extensionsבשורת הכתובת.

Chrome יציג את רשימת התוספים המותקנים שלך. גלול ברשימה ולחץ על סמל פח האשפה שמשמאל לכל הרחבות שברצונך להסיר. אתה יכול פשוט לבטל את הסימון של התיבה "מופעלת" כדי להשבית זמנית סיומת מבלי להסיר אותה. לא תצטרך להפעיל מחדש את הדפדפן שלך לאחר הסרת או השבתה של תוספים.

אם הגדרת סנכרון עם חשבון Google שלך ​​ב- Chrome והוא מסנכרן את התוספים המותקנים שלך, פעולה זו תסיר את התוסף גם במחשבים האחרים שלך.

כיצד להסיר התקנה של תוספות ב- Mozilla Firefox

ב- Firefox, לחץ על כפתור "תפריט" בפינה השמאלית העליונה ואז לחץ על כפתור "תוספות" כדי לעבור ישירות לרשימת התוספות המותקנות של Firefox. לחץ על סמל פיסת הפאזל בצד שמאל של הדף כדי להציג את הרחבות הדפדפן שלך. (הסמלים האחרים כאן מאפשרים לך לנהל את ערכות הנושא המותקנות שלך, תוספי דפדפן ו"שירותים חברתיים ").

מכאן תוכל ללחוץ לחיצה ימנית על סיומת כדי להסיר אותה מהדפדפן או להשבית אותה באופן זמני. אם אתה רואה קישור "הפעל מחדש עכשיו", יהיה עליך להפעיל מחדש את Firefox כדי לסיים את תהליך ההתקנה.

אם סיומת הותקנה על ידי תוכנית אחרת במחשב שלך, תוכל "להשבית" אותה רק במקום להסיר אותה לחלוטין מהדפדפן שלך. כדי להסיר את התוסף, יהיה עליך להסיר את ההתקנה של התוכנית המשויכת. אתה יכול לנסות להסיר את הקבצים של סיומת ביד, אך אם היא הותקנה על ידי תוכנית הפועלת במחשב שלך, תוכנית זו יכולה פשוט להוסיף מחדש קבצים אלה בעתיד. אך אינך צריך לדאוג מכך - סיומת מושבתת עשויה להעמיס על רשימת התוספים, אך היא לא תפעל כלל. זה טוב כאילו הוא הוסר.

כיצד להסיר את ההתקנה של תוספות ב- Internet Explorer

כדי להשבית סרגל כלים או סיומת דפדפן אחרת ב- Internet Explorer, לחץ על תפריט גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה של חלון הדפדפן ובחר "נהל תוספות".

בחר "סרגלי כלים ותוספים" תחת סוגי התוספות, ואז לחץ על התיבה "הצג" וודא שהוא מוגדר ל"כל התוספות ". זה מבטיח שתראה כאן את כל סיומות הדפדפן המותקנות שלך.

אתר את התוסף שברצונך להסיר, שים לב לשדות "שם" ו"מוכר "כדי לזהותם. אם אתה רואה סיומת עם שם לא מוכר, נסה לבצע חיפוש באינטרנט עבור זה. בחר את התוסף ולחץ על כפתור "השבת" בפינה השמאלית התחתונה של החלון כדי להשבית אותו.

כדי להסיר את ההתקנה של הרחבה לחלוטין במקום להשבית אותה, בדרך כלל תצטרך לבקר בחלונית "הסר התקנת תוכנית" בלוח הבקרה של Windows ולהסיר את התוסף. יתכן שתצטרך לחפש את שם התוסף עצמו, או שתצטרך להסיר את ההתקנה של תוכנית שאליה התוסף הביא.

אם אינך רואה זאת ברשימה, ייתכן שתרצה לבצע חיפוש באינטרנט. חלק מההרחבות הזדוניות לא יכללו שום מסיר התקנה קל, כך שתצטרך למצוא כלי להסרת התקנה או להסיר את הקבצים ביד. חפש באינטרנט כיצד להסיר את ההתקנה של התוסף המסוים מ- Internet Explorer ותראה הוראות ספציפיות יותר.

כיצד להסיר את ההתקנה של הרחבות בספארי של אפל

כדי לנהל את רשימת סיומות הדפדפן המותקנות שלך ב- Safari, לחץ על תפריט "Safari" בחלק העליון של שולחן העבודה של ה- Mac ובחר "העדפות". אל תלחץ על "תוספות ספארי" - זה פשוט ייקח אותך לאתר גלריית התוספות ספארי של אפל, ותוכל להוריד תוספים נוספים.

לחץ על סמל "הרחבות" בראש חלון ההעדפות כדי לראות את רשימת התוספים המותקנים שלך. בחר סיומת בצד שמאל של המסך ולחץ על כפתור "הסר התקנה" כדי להסיר אותה מה- Mac שלך או בטל את הסימון בתיבה "אפשר [שם סיומת]" כדי להשבית את התוסף מבלי להסיר אותו לחלוטין.

כיצד להסיר את ההתקנה של הרחבות באופרה

באופרה, לחץ על לחצן התפריט "אופרה" בפינה השמאלית העליונה של חלון הדפדפן, הצבע על "הרחבות" ובחר "מנהל הרחבות" כדי לראות רשימה של הרחבות המותקנות שלך.

לחץ על כפתור "x" שמשמאל לתוסף כדי להסיר אותו, או לחץ על כפתור "השבת" מתחת לתוסף כדי להשבית אותו מבלי להסיר אותו מהדפדפן שלך. לא תצטרך להפעיל מחדש את Opera לאחר השבתה או הסרה של סיומת.

Microsoft Edge עדיין לא תומכת בהרחבות, אך היא זוכה לתמיכה בהרחבות בסגנון כרום בקרוב. תהליך זה אמור להיות דומה ב- Edge כאשר הוא בסופו של דבר יקבל תמיכה בהרחבות דפדפן.

אם אתה משתמש בדפדפן אינטרנט אחר, התהליך אמור להיות דומה. חפש בתפריטים בדפדפן האינטרנט אפשרות לגבי "תוספים", "תוספות" או "תוספים".