לחצן לחיצה שמאלית על העכבר לא עובד? להלן הוראות לתקן

אפילו משהו פשוט כמו לחצן עכבר יכול להיכשל. אם לחצן הלחיצה השמאלי של העכבר שלך נדבק, אינו מגיב בעקביות או בטעות לחיצה כפולה, זה בדרך כלל מעיד על בעיית חומרה בעכבר. עם זאת, זו יכולה להיות בעיה בתוכנה.

זה כנראה בעיית חומרה; הנה כיצד לבדוק

מניסיוננו, רוב הבעיות באמצעות לחצן העכבר השמאלי של העכבר (או קליק ימני) מצביעות על כשל בחומרה. אם לחצן לחיצה שמאל של העכבר אינו פועל, רק לפעמים מגיב, בטעות "נפתח" כשאתה גורר, לוחץ לא נכון או לוחץ לחיצה כפולה כשאתה לוחץ פעם אחת, זה סימן טוב למדי שיש משהו לא בסדר בחומרה משמאל- לחץ על כפתור עצמו.

יש דרך קלה ביותר לבדוק אם יש לך בעיית חומרה או בעיית תוכנה: נתק את העכבר מהמחשב הנוכחי שלך, חבר אותו למחשב אחר ובדוק את כפתור הלחיצה השמאלית. אם יש לך עכבר אלחוטי, חבר את דונגל ה- RF שלו למחשב אחר או התאם אותו באמצעות Bluetooth למחשב אחר.

אם הבעיה זהה כאשר העכבר מחובר למחשב אחר, אתה יודע שיש לך בעיית חומרה. אם העכבר עובד בצורה מושלמת במחשב אחר, קיימת בעיה בתצורת התוכנה במחשב הנוכחי שלך.

אתה יכול גם לנסות לחבר עכבר אחר למחשב הנוכחי שלך. האם יש לה את אותה הבעיה? אם לא, ככל הנראה יש בעיית חומרה. אם לשני העכברים יש אותן בעיות מוזרות של לחיצה שמאלית, בהחלט קיימת בעיה בתוכנה במחשב האישי שלך.

יכולה להיות גם בעיה ביציאת USB במערכת שלך - אם מדובר בעכבר קווי, נסה לחבר את העכבר ליציאת USB אחרת. אם יש לך עכבר אלחוטי עם דונגל USB, העבר את הדונגל ליציאת USB אחרת.

זכור שחלק מהבעיות יכולות להיות נקודתיות או לסירוגין, במיוחד אם החומרה רק מתחילה להיכשל. לחצן העכבר עשוי לעבוד הרבה מאוד זמן ורק לפעמים נכשל. השתמש בעכבר עם מחשב אחר למשך זמן מספיק כדי לאשר שהוא פועל כהלכה.

כיצד לתקן כפתור עכבר שבור

בסופו של דבר כל כפתורי העכבר ייכשלו אם תשתמש בהם מספיק. כפתורי עכבר מדורגים למספר לחיצות מסוים. לדוגמא, הגרסה האחרונה של עכבר המשחקים הפופולרי של ראזר, DeathAdder Elite, מדורגת "עד 50 מיליון קליקים". עכבר זול יותר עשוי להיות מדורג להרבה פחות קליקים. לאחר מכן, המנגנון הפיזי בלחצן העכבר נשחק והוא מפסיק לעבוד כמו שצריך.

אם העכבר שלך עדיין באחריות, אנו ממליצים לך לפנות ליצרן ולנצל אותו. על החברה לתקן את העכבר עבורך - או, סביר יותר להניח, לשלוח לך עכבר חדש.

אם העכבר שלך נמצא מחוץ לאחריות, ובכן, ייתכן שהגיע הזמן לקנות עכבר חדש. לחלופין, אם אתה מוכן ללכלך את הידיים שלך, אתה יכול לנסות לתקן את זה בעצמך. התהליך המדויק ישתנה בהתאם לדגם העכבר שלך ובדיוק מה שבור. לדוגמא, ל- iFixit יש מדריך כללי לתיקון כפתורי עכבר. YouTube מלא בעצות עבור דגמי עכברים בודדים, כמו מדריך זה למתיחת קפיץ מחדש בעכבר Logitech Performance MX. הבעיה עשויה להיות פשוטה ממה שנדמה - ייתכן שתצטרך רק לפתוח את העכבר ולנקות אבק שמפריע לה. אנו ממליצים לחפש את שם הדגם של העכבר ו"לתקן לחיצה שמאלית "," לתקן כפתור עכבר "או חיפוש דומה למידע מותאם אישית.

כיצד לפתור בעיות עם תוכנת לחיצה שמאלית

אם העכבר שלך עובד בסדר גמור במחשב אחר אבל לא עובד כהלכה על שלך, כל הכבוד! אתה יכול לתקן את התקלה. אתה רק צריך לברר איזו נושא תוכנה יש לך.

לפני שנתחיל, אם אתה מתקשה לבצע טיפים אלה עקב בעיות של לחיצת עכבר, תוכל להפעיל מקשי עכבר על ידי לחיצה על Alt Alt + Shift Left + Num Lock. לאחר מכן תוכל לשלוט על סמן העכבר ממקלדתך.

ב- Windows ניתן להחליף את כפתורי העכבר השמאלי והימני. אם עשית זאת, יתכן כי נראה כי לחצן העכבר השמאלי שלך אינו מתפקד כרגיל - הוא מתפקד כמימין, ואילו הימני פועל כשמאלי. זה מיועד לאנשים שמאליים המשתמשים בעכבר ימני.

ב- Windows 10, עבור אל הגדרות> התקנים> עכבר. בקטע "בחר את הלחצן הראשי שלך", ודא שהאפשרות מוגדרת כ"שמאלית ". ב- Windows 7, עבור אל לוח הבקרה> חומרה וצליל> עכבר וודא שהאפשרות "החלף לחצנים ראשיים ומשניים" אינה מסומנת.

התכונה ClickLock עלולה לגרום גם לבעיות מוזרות. כשהאפשרות הזו מופעלת, תוכלו ללחוץ לחיצה קצרה על כפתור העכבר ולשחרר אותו. Windows יתייחס ללחצן העכבר כשהוא מוחזק למטה עד שתלחץ שוב. זה יכול לעזור לך להדגיש ולגרור אם אתה מתקשה להחזיק את לחצן העכבר כלפי מטה, אך התנהגות מוזרה ומבלבלת אם הגדרה זו איכשהו הופעלה בטעות ואינך מודע לכך.

גם ב- Windows 10 וגם ב- 7, עבור אל לוח הבקרה> חומרה וצליל> עכבר. ודא שהאפשרות "הפעל את ClickLock" אינה מסומנת כאן.

יתכן ובעיית מנהל התקן של חומרה עלולה לגרום לבעיות בזיהוי לחיצות לחצן העכבר. מעולם לא ראינו את הבעיה הזו בטבע, אבל כדאי לבדוק אותה. כדי לבדוק זאת, פתח את מנהל ההתקנים. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה ימנית על לחצן התחל ב- Windows 10 ובחירה באפשרות "מנהל ההתקנים".

הרחב את הקטע "עכברים ומכשירי הצבעה אחרים", אתר את העכבר, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר "עדכן מנהל התקן". לחץ על "חפש אוטומטית תוכנת מנהל התקן מעודכנת", ו- Windows ינסה למצוא מנהלי התקנים חדשים התואמים את העכבר.

אם אתה רואה כאן מספר התקני עכבר, חזור על התהליך עבור כל אחד מהם.

אתרים רבים אחרים מציעים מגוון רחב של טיפים לפתרון בעיות שאנו בספק אם מועילים. כמו תמיד, מומלץ לאתחל את המחשב האישי ולראות אם זה פותר את הבעיה. ובטח, אתה יכול לנסות לבצע אתחול למצב בטוח כדי לראות אם יש בעיית חומרה מוזרה. אבל סריקת קבצי המערכת שלך לאיתור שחיתות כנראה לא תועיל.

בואו נודה בזה: רוב הבעיות באמצעות לחיצה שמאלית עם עכברים נובעות מכשל בחומרה. אלא אם הפעלת בטעות הגדרה מסוימת ב- Windows, הפתרון האמיתי לבעיית לחיצה שמאלית בדרך כלל מחליף (או מתקן) את העכבר עצמו.