כיצד להשבית באופן זמני את המקלדת באמצעות קיצור מקשים ב- Windows

אם יש לך חיית מחמד או ילד קטן, אתה יודע שמקלדת לא שמירה עלולה לאיית אסון - או יותר סביר, לאיית "dhjkhskauhkwuahjsdkja, mnsd". יש לנו כלי לנעילה ולנעילה של המקלדת באמצעות קיצור מקשים מהיר.

קשורים: המדריך למתחילים לשימוש בתסריט AutoHotkey

Keyboard Locker היא תוכנית קטנה המטפלת היטב במשימה זו ותופסת מעט משאבי מערכת. במקור זה היה תסריט קטן של AutoHotKey שנכתב על ידי פורום של AutoHotKey בשם Lexikos. ריכזנו אותו קצת וריכזנו אותו כך שלא תצטרך להתקין את AutoHotKey. אם אכן התקנת AutoHotKey, כללנו את הסקריפט המקורי בהורדה כדי שתוכל לשנות אותו לטעמך.

הורד והפעל את לוקר המקלדות

כדי להתחיל, קדימה והורד את Keyboard Locker. לפתוח את התיקיה Locker Locker בכל מקום שתרצו לשמור עליו בכונן הקשיח. ופתח את התיקיה Locker Locker. תראה מספר קבצים בפנים. אלה כוללים כמה קבצי אייקונים ו- readme, אך שני הקבצים החשובים הם "KeyboardLocker.exe" ו- "KeyboardLocker.ahk".

אם אין לך AutoHotKey מותקן, יהיה עליך ללחוץ פעמיים על "KeyboardLocker.exe" כדי להריץ אותו. קובץ זה הוא סקריפט AutoHotKey שהורכב להפעלה כתוכנית עצמאית, כך שלא תזדקק ל- AutoHotKey כדי להשתמש בו.

אם אתה כבר משתמש ב- AutoHotKey, אתה יכול להשתמש בקובץ "KeyboardLocker.ahk" במקום להפעלת הסקריפט ישירות. היתרון בשימוש בגרסת הסקריפט הוא שאם אתה מכיר את AutoHotKey, אתה יכול לערוך את התסריט בעצמך כדי לשנות את קיצורי הדרך לנעילה ולנעילה של המקלדת.

כשאתה מפעיל את Keyboard Locker, תראה סמל מקלדת קטן מופיע באזור ההודעות שלך. הכלי מוכן כעת לשימוש.

כדי לנעול את המקלדת, לחץ על Ctrl + Alt + L. סמל ארונית המקלדות משתנה כדי לציין שהמקלדת נעולה.

כמעט כל קלט המקלדת מושבת כעת, כולל מקשי פונקציה, Caps Lock, Num Lock והמפתחות המיוחדים ביותר במקלדות המדיה. ישנם כמה צירופי מקשים שעדיין יעבדו, כגון Ctrl + Alt + Delete ו- Win + L, אך אלה מאוד לא סביר שכף או יד זעירה יפגעו במקרה.

כאשר ברצונך להפעיל מחדש את קלט המקלדת, פשוט הקלד את המילה "נעילה". סמל המקלדת ישוב למצב נורמלי כדי להראות כי המקלדת אינה נעולה.

כיצד להציג תזכורות לבלונים

כברירת מחדל, Keyboard Locker אינו מציג התראות כאשר אתה נועל או פותח את המקלדת. אם תרצה לראות אותם, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל ארונית המקלדות באזור ההודעות ובחר באפשרות "הצג התראות מגש".

לוקר המקלדות יציג כעת התראות כאשר אתה נועל או פותח את המקלדת.

אם אתה מעדיף שלא לראות התראות, תוכל גם לקבל תזכורת לקיצורי הדרך לנעילה ולנעילה של המקלדת על ידי העברת העכבר מעל סמל נעילת המקלדת.

הערה: בחלק מהמחשבים שבדקנו בהפעלת Windows 10, כאשר אתה פותח את נעילת המקלדת שלך בזמן שההודעות מופעלות, לפעמים זה יכול לקחת כמה שניות לאחר שהקלדת "ביטול נעילה" עד לפונקציונליות המקלדת שתחזור. אבל זה יחזור.

כיצד להפעיל את לוקר המקלדות כש- Windows מתחיל

קשורים: כיצד להוסיף תוכניות, קבצים ותיקיות להפעלת המערכת ב- Windows

קל מספיק להפעיל את Keyboard Locker כשאתה זקוק לו, אך תוכל גם להפעיל אותו אוטומטית כאשר Windows מתחיל על ידי הוספתו לתיקיית האתחול של Windows. פתח את המדריך שלנו כיצד להוסיף תוכניות, קבצים ותיקיות להפעלת המערכת ב- Windows לקבלת ההוראות המלאות.

בקיצור, עם זאת, פשוט אחסן את תיקיית AutoHotKey שלך איפה שתרצה. פתח את תיבת הדו-שיח הפעלה על ידי לחיצה על Windows + R, הקלד "מעטפת: הפעלה", ואז לחץ על "אישור".

צור קיצור דרך לקובץ "KeyboardLocker.exe" או "KeyboardLocker.ahk" - בכל אשר תשתמש - בתיקיית האתחול של Windows. אתה יכול לעשות זאת על ידי גרירת הקובץ לתיקיית האתחול באמצעות לחצן העכבר הימני ובחירה באפשרות "צור קיצור דרך כאן" או על ידי לחיצה ימנית במקום כלשהו בתיקיית האתחול ובחירה חדש> קיצור דרך מתפריט ההקשר. לאחר קיצור הדרך, מקש המנעולים יופעל אוטומטית כשאתה מפעיל את Windows.

לוקרים למקלדות הם כלי עזר נהדר לאלו מאיתנו עם יצורים סקרנים ותינוקות סקרנים. אם יש לך שימוש אחר בתוכנית זו או אם אתה מבצע שינויים חכמים בתסריט, ספר לנו בתגובות!

קרדיט תמונה: NOGRAN sro / Flickr